23. 5. svátek má Vladimír

Babiš slíbil zdravotním sestrám od ledna příplatek za směny. Jaká je situace v příbramské nemocnici?

10. ledna 2019   (14:57)
Babiš slíbil zdravotním sestrám od ledna příplatek za směny. Jaká je situace v příbramské nemocnici?

Zdravotním sestrám slíbil premiér Andrej Babiš loni v červnu směnný příplatek 5000 korun. Aktuální stav jsme zjišťovali i v Oblastní nemocnici Příbram, a.s.


Sliby vlády, že sestry dostanou přidáno od ledna, neplatí všude. Situace v jednotlivých zařízeních se liší.

Dotazem na tiskové oddělení Oblastní nemocnice v Příbrami jsme zjistili, že s navýšením o 5000 Kč pro sestry ve směnném provozu se počítá. Kromě toho nemocnice plánuje i další zvyšování platů. "Vedení po dohodě s odboráři odsunulo jednání o navýšení platů na měsíc únor roku 2019, kdy už bude jasnější situace ohledně přesného navýšení úhradové vyhlášky a vedení nemocnice tak budou moci lépe posoudit, jak vysoké navýšení platů zaměstnanců je pro nemocnici reálné. K úpravě platů by tedy mělo dojít od března 2019", upřesnil pro pribram.cz mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.

Odboráři se obávají, že další sestry odejdou za vyššími platy do zahraničí. Zájem o české sestřičky v Německu potvzuje i Sylva Knerr, jednatelka personální spolecnosti Capeleo GmbH."Sestry s B1 a B2 (certifikovaná znalost němčiny, pozn. redakce) mají minimálně 1900 eur čistého. Zabezpečují běžnou náplň práce zdravotní sestry, každodenní péči o pacienty na oddělení v nemocnici a poptávka je obrovská", dodává paní Knerr.

Průměrný hrubý plat sester byl loni podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky necelých 28 500 Kč. Ve státní nemocnici měly sestry průměrně 30 866 korun, v nestátní 25 434 Kč.

Premiér Andrej Babiš (ANO), ministryně financí Alena Schillerová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO) představili loni v červnu na společné tiskové konferenci plán na zvyšování mezd ve veřejné správě a služeb. Právě v něm se hovořilo o příplatku za směnnost a zvýšení platů.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: navDalší články

PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19) Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Město zakládá své kulturní centrum, fungovat bude od září Jedna z verzí počítala s integrací všech kulturních organizací do jednoho centra, od této myšlenky se ale upustilo. 23. května 2019   (12:45) Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Zranění se z nepřístupných Brd brzy svezou na čtyřkolce Nová technika bude sloužit pro transport zraněných imobilních osob, případně pro hlášení skrytých ohnisek požárů uvnitř nepřístupného terénu CHKO Brdy 23. května 2019   (10:55) Z třetího prvním Z třetího prvním Jan Konvalinka se vyjadřuje ke svému zvolení na pozici starosty města Příbrami. 23. května 2019   (08:48) Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Některé příbramské základní školy zakazují dětem mobily i o přestávkách Příbramské základní školy sice regulují používání mobilů mezi žáky, využití moderních technologií při výuce se však nebrání 23. května 2019   (06:16) Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Děkujeme za stále narůstající návštěvnost! Hranice 2 milionů návštěv v tomto roce padla. Jak to vnímá majitel portálu pribram.cz Tomáš Pečenka? 22. května 2019   (20:16) ROZHOVOR HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky HC Příbram zakoupil licenci 2. hokejové ligy České republiky Hokejový klub HC Příbram se rozhodl pro následující sezónu 2019/20 zajistit pro své hráče licenci třetí nejvyšší soutěže ledního hokeje v České republice 22. května 2019   (17:34) Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce Parkování v centru omezí vinaři, dopravu poblíž divadla dětské atrakce O nadcházejícím víkendu musí řidiči v Příbrami počítat s několika dopravními omezeními 22. května 2019   (14:36)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz