Babiš přijede s obytným vozem za voliči do Příbrami již příští týden
22. května 2022 (11:37)
foto: ANO / PR
O Babišovi, který je po odchodu z premiérské funkce řadovým opozičním poslancem, se často mluví jako o kandidátovi na prezidenta.
Předseda ANO Andrej Babiš zahájil jízdy obytným vozem za voliči. V příštím týdnu se chce setkat s lidmi v Příbrami. Obytný vůz zaparkuje v úterý 24. května na náměstí 17. listopadu od 13:00 do 15:30. Na karosérii je plakát hnutí ANO, který se poslední týdny objevuje na billboardech. Podle Babiše však nejde o kampaň, ale o cestu za voliči, s nimiž se chce setkávat jako ve své poslanecké kanceláři v Roudnici nad Labem.
O Babišovi, který je po odchodu z premiérské funkce řadovým opozičním poslancem, se často mluví jako o kandidátovi na prezidenta. On sám kandidaturu dosud nepotvrdil, i když v minulosti ji připustil. V minulém týdnu novinářům řekl, že kdyby se pro prezidentskou kandidaturu rozhodl, tak má nynější cesty s obytným vozem "do zásoby". "Kdybych se náhodou rozhodl, tak samozřejmě ten kontakt s voliči je důležitý," dodal.
Volba hlavy státu se má konat na začátku příštího roku, ještě před ní se 23. a 24. září uskuteční volby do obecních zastupitelstev a do třetiny senátních obvodů.
František Sivera z úřadu, který dohlíží na hospodaření politických subjektů uvedl, že prezidentské volby ještě nebyly vyhlášeny, a proto se ve spojitosti s nimi nic neřeší. "Na obytném voze se ale objevil stejný plakát, jako hnutí ANO vylepilo před dvěma týdny v době, kdy běží kampaň do Senátu a komunálních voleb," uvedl Sivera. Proto bude muset hnutí zahrnout plakát na tomto voze do kampaně senátních a případně komunálních voleb, jinak by se mohlo vystavit sankci," dodal.
"Auto je zařízení jako nosič této kampaně, tak teoreticky i ono by mohlo být zahrnuto do kampaně. Situace by ale mohla být složitější v tom, že si auto pravděpodobně mohl pořídit sám předseda hnutí," odpověděl Sivera na dotaz, zda bude do nákladů zahrnutý pouze plakát, nebo i obytný vůz.
Dopravní prostředky využívají v předvolební kampani mnozí politici. Nejvíc se v té souvislosti zřejmě proslavil autobus Zemák, se kterým vyrazil za voliči v 90. letech minulého století v barvách sociální demokracie nynější prezident Miloš Zeman. Autobus v kampani používaly i další strany, například Piráti, SPD či Volný blok a v posledních sněmovních volbách i nakonec vítězná koalice občanských demokratů, lidovců a TOP 09 Spolu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Spolupracovník středočeské exhejtmanky míří k soudu kvůli kauze s externisty
•Minikemp na Nováku projde rekonstrukcí. Nabídne nové chatky i zázemí pro karavany
•Hejtmanka Pecková: Aktivní role romských neziskových organizací při řešení případné komplikace s uprchlíky je naprosto klíčová
Další články
Podnikatelé, pozor. Teď se rozhoduje o vašich penězích
Květen a červen jsou pro osoby samostatně výdělečně činné každoročně nejdůležitějším …
ZAJÍMAVOSTI
Příjezd k věznici bude od Dubence od dubna uzavřen
Na základě informace Ředitelství silnic a dálnic ČR bude od 1. dubna 2026 až do 31. …
AKTUÁLNĚ
Benzin i nafta stále zdražují. Nejlevněji doplníte nádrž stále u Silmetu
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 42,50 …
AKTUÁLNĚ
Developerský projekt v Žežické: 144 bytů, příspěvek 8,4 milionu. Kdo za projektem stojí?
V Žežické má vyrůst 144 nových bytů a jde o jeden z největších bytových projektů, …
POLITIKA
Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem
Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. …
POLITIKA
Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly
Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově …
AKTUÁLNĚ
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT
Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty
Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. …
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO




