Babiš označil Piráta Michálka za psychopata, obvinil ho z posedlosti
13. ledna 2022 (11:38)
Expremiér a šéf ANO Andrej Babiš označil předsedu pirátských poslanců Jakuba Michálka za psychopata. Prohlásil to dnes ve Sněmovně při debatě o financování hnutí STAN. Uvedl to poté, co Michálek poukázal na Babišovo financování hnutí ANO. Bývalý premiér obvinil pirátského poslance "z posedlosti Babišem", stejně jako předsedu STAN Víta Rakušana. Rakušan to označil za legrační, Michálek vyzval Babiše, aby se hanlivých výrazů a urážek do budoucna zdržel.
Expremiér to uvedl poté, co Michálek označil za pokrytecké, že ANO se dožaduje vyjasnění dárců hnutí STAN a přitom je financováno Babišem, který je trestně stíhán, a společnostmi s ním spojenými, které čerpají státní dotace. "Je potřeba, abychom opustili tohleto pokrytectví, kdy někdo vidí třísku v oku svého bližního, ale nevidí trám v oku svém," uvedl Michálek.
K Babišovu výpadu Michálek řekl, že k demokracii patří schopnost naslouchat jiným názorům. Připomenul, že to není poprvé, kdy Babiš označuje své oponenty hanlivými výrazy a urážkami. "Konkrétně je to disciplinární delikt, takže vás žádám, abyste se toho zdržel do budoucna," dodal Michálek.
Rakušan po vyjádření "pana poslance Babiše" uvedl, že je to už trochu legrační. Odmítl Babišova podezření o tom, že něco možná získal za zakázku pro stavební firmu Geosan v Kolíně, kde starostoval a která patřila mezi sporné sponzory Starostů. Podotkl, že stejná firma opravovala fasádu sídla Sněmovny a že s touto zakázkou neměl nic společného.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Kvalita vody ve středočeských koupalištích je nadále většinou výborná
Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích je většinou výborná, horké …
AKTUÁLNĚ
Požár staré slámy v Příbrami na Balonce se obešel beze škody
V soukromém areálu na Balonce v Příbrami zasahovali v pátek odpoledne profesionální …
AKTUALIZOVÁNO
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny znovu mírně narostly
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Přijďte na koncert Rožmitálské Venkovanky nebo na závody v kynologii!
Během celého víkendu bude na Dobříši probíhat CACIT 2026 - šampionát ve sportovní …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dražba za 20 milionů bez jediného zájemce. Na zastupitelstvu zazněly otázky, město chystá opakování
Veřejná dražba prvorepublikové budovy bývalé hudební školy v ulici Československé …
POLITIKA
Salmonela v krůtím mase z Polska. Inspekce varuje: Nekonzumujte zásoby z mrazáku
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala varování pro spotřebitele …
AKTUÁLNĚ
Guláš Fest v Belvederu: vůně, soutěž, saxofon a sud piva pro vítěze!
Příbram se chystá na událost, která provoní celé okolí.
12. září 2026 od 12 hodin …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Babičky na rodičovské? Ve Švédsku už to jde. A co Česko?
Ve Švédsku už rodiče mohou převést část své placené rodičovské dovolené na prarodiče. …
ZAJÍMAVOSTI
Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii
Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i …
TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně
Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se …
AKTUÁLNĚ





