28. 5. svátek má Vilém




Babiš:Obce mohou dostat 2 miliardy na investice do infrastruktury

22. července 2016   (09:18)
Babiš:Obce mohou dostat 2 miliardy na investice do infrastruktury
foto: pribram.cz

Problémy s infrastrukturou mají především menší obce.



Obce by podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) mohly získat dvě miliardy korun na investice do infrastruktury. Prostředky se podařilo ušetřit v rozpočtu a uvolněny by měly být ještě letos, řekl dnes Babiš novinářům při návštěvě Příbrami.

"Vzhledem k tomu, že jsme ušetřili v rámci rozpočtu v rámci obsluhy státního dluhu dost velké peníze, tak bychom chtěli ještě uvolnit nějaké peníze pro ministerstvo pro místní rozvoj z hlediska investic do infrastruktury obcí," uvedl vicepremiér. Uvažuje se podle něj o dvou miliardách korun. "Samozřejmě starostové si stěžovali, že je tam málo peněz, to je pravda, takže to chceme napravit," dodal.

Problémy s infrastrukturou bývají hlavně v menších obcích, které mají malé rozpočty a na nákladné projekty těžko zajišťují finance.

Ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO), který Babiše při návštěvě Příbrami doprovázel, připomněl, že jeho úřad minulý týden pro obce vyhlásil program na boj se suchem. Mohou díky němu dostat dotace na nové i průzkumné vrty, aby našly další zdroje pitné vody. Obce, jejich dobrovolné svazky nebo i třeba obchodní společnosti ovládané z více než 50 procent obcemi a městy si v rámci výzvy mohou rozdělit 300 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj dr








Další články

První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová … LIFESTYLE Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Již 14. ročník oblíbeného pochodu Kozárovická 20 se uskuteční už tuto sobotu 30. … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,90 Kč do 44,10 Kč … DOPRAVA Z Příbrami až na evropský šampionát. Mladé stepařky z Oxygenu chtějí v Belgii zazářit Z Příbrami až na evropský šampionát. Mladé stepařky z Oxygenu chtějí v Belgii zazářit Velký sportovní úspěch slaví Oxygen Příbram. Kadetský a juniorský tým závodního step … SPORT Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů Hasiči z Březových Hor mají moderní cisternu za téměř 12 milionů Jednotka SDH Příbram – Březové Hory má od tohoto týdne k dispozici novou moderní … ZAJÍMAVOSTI Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet Příbram jde po černých skládkách. Kamery odhalí viníky, pokuty budou bolet Příbram se chystá tvrdě zakročit proti černým skládkám, které se v posledních měsících … AKTUÁLNĚ Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Do Příbrami míří první ročník Víkendu aktivních seniorů, dorazí i Kateřina Cajthamlová Co kdyby stáří nebylo o zpomalování, ale o nové energii, pohybu a setkávání? Právě na … ZAJÍMAVOSTI Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Nemocnice zve na tradiční gospelový koncert. Maranatha Gospel Choir vystoupí v Příbrami už 3. června Koncert je určen všem bez rozdílu a není na něj třeba žádná vstupenka. Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Kauza dálničního monopostu na D4 se vrací do Příbrami, krajský úřad zrušil původní rozhodnutí Případ jízdy závodního monopostu v barvách Ferrari po dálnici D4, který v uplynulých … AKTUÁLNĚ
Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Evropa se rozpaluje: Vlna veder láme rekordy. Riziko požárů v Česku roste i s větrem Nejen Česká republika, ale především západní Evropa zažívá mimořádnou a v mnoha … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz