14. 3. svátek má Matylda a Rút

Babiš: Ať se Řehka připravuje někde v bunkru, ale ať mluvit už přestane

27. února 2024   (16:58)
Babiš: Ať se Řehka připravuje někde v bunkru, ale ať mluvit už přestane
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Babiš vyzval prezidenta a premiéra k mírové konferenci o Ukrajině


Prezident Petr Pavel a premiér Petr Fiala (ODS) by měli podle předsedy opozičního hnutí ANO Andreje Babiše v Praze zorganizovat mírovou konferenci o Ukrajině, která více než dva roky čelí ruské agresi. Babiš dnes svou výzvu navrhl projednat na letošní poslední únorové schůzi Sněmovny. Dolní parlamentní komora jeho požadavek nevyslyšela.

"Mohli by takovou konferenci zorganizovat," uvedl na adresu hlavy státu a ministerského předsedy šéf nejsilnějšího opozičního hnutí. Dovolával se přitom vyjádření ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že by se mohly letos uskutečnit dvě mírové konference i s ruskou účastí. "Začněme mluvit o míru. Nikdo nechce válku," uvedl Babiš. Kritizoval současně náčelníka generálního štábu armády Karla Řehku, podle něhož je třeba se připravovat na možnost ozbrojeného konfliktu včetně možnosti odvodů. "Ať se připravuje někde v bunkru, ale ať mluvit už přestane," uvedl Babiš na Řehkovu adresu.
Výzva předsedy ANO byla prvním z 16 bodů, o které chtěl rozšířit program aktuálního jednání poslanců. Své zhruba hodinové vystoupení věnoval především kritice vládní koalice a jejích představitelů, které obviňoval z šíření lží, neschopnosti a strašení občanů. Fiala se podle Babiše stal premiérem "shodou okolností nešťastných náhod a z leknutí".
Stejně jako na počátku února chtěl Babiš ve Sněmovně řešit nákup amerických letounů F-35 a navrhoval prodloužení pronájmu gripenů. Na oplátku věnoval ministryni obrany Janě Černochové (ODS) bílé tričko s vyobrazením této švédské stíhačky. Ministryně počátkem února věnovala Babišovi tričko s vyobrazením F-35 s tím, že je to "nejoblíbenější holka v NATO". Šéf ANO obvinil ministryni, že gripeny nemá ráda, proti čemuž se Černochová ohradila.

Babiš naopak označil gripen za "naši společnou holčičku", která sloužila české armádě 20 let a ještě bude deset let třeba. "Vy ji normálně vyměníte za nenasytnou novou vaši hezkou holku, která chce jenom šperky, kabelky Louis Vuitton, Michelin, drahá je. Takže dostane všechno dopředu a potom, když se uráčí, za 11 let přiletí," uvedl šéf opozičního hnutí. Podle něj by bylo třeba zjistit, zda nyní využívané bojové letadlo nemá sestru páté generace. Černochová na Babiše z vládní lavice volala, že gripen "pětky" nemá. "Já mám nulky," řekl šéf ANO.
Predseda ANO chtěl mimo jiné debatovat o reformě opatření v rámci Zelené dohody pro Evropu, podle níž by se Evropská unie měla stát v roce 2050 klimaticky neutrální. Znovu se ohrazoval proti tomu, že by za Česko s tímto Green Dealem souhlasil. "Žádná dohoda nebyla. Jsou to lži a dá se to všechno zdokladovat," uvedl. Kritizoval také zemědělskou politiku EU včetně podpory ekologického zemědělství nebo omezování emisí skleníkových plynů. "Krávy prdí, tak je zabijem a budeme vozit hovězí z Argentiny, tam prdět můžou, poznamenal mimo jiné Babiš.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Bioodpad v Příbrami končí i v lese. Městské lesy ukazují fakta, která část veřejnosti nechce slyšet Povinný sběr bioodpadu v Příbrami vyvolal mezi částí veřejnosti silné reakce. Někteří … NEPŘEHLÉDNĚTE Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Učitelé ZUŠ Antonína Dvořáka zahrají benefiční koncert pro dětské pacienty Tradice pomoci pokračuje – učitelé hudby a zpěvu připravili koncert na podporu … NEPŘEHLÉDNĚTE Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policie v Příbrami rozdávala pokuty: Nepřipoutaní, mobily, drogy i zákazy řízení Policisté se v týdnu zaměřili na speciální dopravní kontrolu, která byla zaměřena … FOTOGALERIE Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je pro vás poslem jara? První čáp na komíně nebo sněženky? Co je vlastně symbolem jara? Pro někoho je to návrat čápů na komíny, pro jiného první … FOTOGALERIE Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní rituál, nebo sousedská válka? Jarní úklid se sirkou v ruce? Než škrtnete, zjistěte, jak pálit větve bez asistence … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tipy na víkend: Den svatého Patrika, hokejové utkání a řada kulturních akcí Tento víkend si můžete vyzkoušet, jak asi vypadá atmosféra v tradiční irské hospodě, … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál čeká pestrý pátek: Jarní tvoření a Ping pongový ples k 50 letům stolního tenisu Rožmitál pod Třemšínem čeká 13. března odpoledne a večer plné zábavy, kreativity a … KULTURA Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Tankování v Příbrami zdražuje. Konflikt na Blízkém východě rozhýbal ceny paliv Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 36,90 Kč do 38,90 … AKTUÁLNĚ MG ROADSHOW míří opět do Příbrami MG ROADSHOW míří opět do Příbrami Už 17. a 18. března ožije areál společnosti AUTA s.r.o. v Příbrami velkou … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě Motorkářská sezona začala. Policie varuje před riziky po zimě S příchodem teplejších březnových dní se na silnice vrátili motorkáři. Začátek sezony … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz