7. 4. svátek má Hermína




Bába z ledu s Příbramákem v jedné z hlavních rolí získala Českého lva

11. března 2018   (12:05)
Bába z ledu s Příbramákem v jedné z hlavních rolí získala Českého lva
foto: pribram.cz

Pavel Nový, který je neodmyslitelně spojován právě s městem Příbram, hraje v české komedii režiséra Bohdana Slámy, která získala 15 nominací na Českého lva a vybojovala celkem 6 legendárních sošek této ceny



Sobotní večer, kdy bylo přenášeno vyhlášení a předávání cen Českého lva, se stal významným i pro Příbram. Jednu z hlavních rolí české komedie "Bába z ledu" zcela opanovala tento slavnostní okamžik. Právě Pavel Nový, který ztvárnil ve snímku jednu ze dvou hlavních rolí, je s Příbramí dlouho spojován.

Hrál mnohokrát i v divadle A.Dvořáka, je známý nejen z divadelních pódií, ale z nesčetných filmů, televizních inscenací, ale i známým moderátorem sportovních pořadů a akcí. Často se tak vybaví nezapomenutelné role ve filmech "S tebou mě baví svět", "Obsluhoval jsem anglického krále" nebo "Rafťáci" a "Snowborďáci". Pavla Nového si snadno připomeneme i z rolí v seriálech "Velké sedlo", "Zdivočelá země", nebo v současnosti velmi sledovaných "Ordinace v růžové zahradě" a "Ulice".

Včera byl Pavlu Novému Český lev slavnostně předán za hlavní roli otužilce Broni v komedii Bába z ledu. Oceněný snímek se zabývá problémy soužití tří generací. Příběh vypráví o stereotypu života šedesátileté vdovy Hany (ztvárnila ji další oceněná herečka Zuzana Kronerová) a změnách, které ji zasáhnou po setkání se svérázným otužilcem. Děj filmu chce dát na vědomí, že v jakémkoliv věku lze vzít život plně do svých rukou a zabývá se i rozkrýváním vztahů matky s dospývajícími syny. K příběhu přispívá i otužilecká komunita na břehu řeky Vltavy a tajemství, která v sobě nosí některé postavy této české komedie.

K získání Českého lva blahopřeje i redakce pribram.cz.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mip








Další články

Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Nehoda motorkáře v úterý 7. dubna ráno u Hluboše zastavila provoz na silnici II/118. … AKTUÁLNĚ ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v dubnu rozsáhlou stavební sezonu. V Česku se … DOPRAVA Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Vlčavu sjela desítka lodí při tradičním velikonočním sjezdu Velikonoční víkend v Rožmitále pod Třemšínem doslova ožil vodáckou tradicí. V sobotu … FOTOGALERIE Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Letní tábory ve Středočeském kraji se zaplňují, volná místa ale ještě jsou Místa na letních táborech ve Středočeském kraji se postupně zaplňují, některé …
Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Lucie Bílá se vdala na Svaté Hoře. Vybrala si místo, kde si své „ano“ říkají generace Příbramáků Zpěvačka Lucie Bílá prožila jeden z nejdůležitějších dnů svého života právě v … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz