4. 6. svátek má Dalibor




Až zmizí sníh, budeme se divit. Obyvatele Orlova trápí v Brdech nejen psí exkrementy

17. ledna 2021   (07:36)

Obyvatele obcí u vstupu do Brd si stěžují na nepořádek.


Přeplněná parkoviště, postávající auta podél silnice a nerespektování dopravního značení. To je dnešní realita covidových opatření pro obce ležících na okraji Chráněné krajinné oblasti Brdy (CHKO). Již v minulém týdnu si například obyvatelé Orlova na Příbramsku stěžovali, že řidiči nerespektují osobní vlastnictví a často dochází k tomu, že špatně zaparkovaná auta brání výjezdu z garáží a dvorů. Lidé, kteří vyráží za čerstvým vzduchem, však nerespektují ani základní hygienická pravidla. Podle místních obyvatel se postupně stává z Brd odkladiště psích exkrementů.

Kapacita parkoviště v Orlově je nedostatečná, obec nemá v této lokalitě pozemky, kam by se mohlo parkoviště rozšířit. „Pomoc by v tento okamžik mohla přijít ze soukromé sféry. Oslovili jsme majitele vhodných pozemků, zda by na přechodnou dobu neumožnili návštěvníkům Brd parkování na svých pozemcích,“ řekl starosta Jan Konvalinka s tím, že na dodržování pravidel bylo umístěno přechodné dopravní značení a nad dodržování pravidel začíná dohlížet Policie ČR ve spolupráci se strážníky Městské policie Příbram.
Místní však trápí nejen dopravní situace, ale také nezodpovědní majitelé psů. „Situace je zde opravdu katastrofální. Nikomu z nás nevadí, že se lidé přijedou nadýchat čerstvého vzduchu. To, že zde parkují, kde se jim zlíbí, je jedna věc, ale spíše nás tíží všude se vyskytující psí exkrementy. Několik návštěvníků jsem upozornila, ať si po svých psech uklízí, ale marně. Zažila jsem tolik arogantního jednání, že už to raději přehlížím. Z lesa se postupně začíná stávat skládka exkrementů. Teď, když je nasněženo, to není tolik vidět, ale až sníh opadne, budeme se všichni divit,“ řekla pribram.cz místní obyvatelka.
Podobná situace panuje i v Kozičíně. „Dlouho bude trvat, než se vše vrátí do normálu,“ řekl majitel budovy na okraji lesa. „Klid a příroda kvůli vládním opatřením teď trpí více než jindy. Je opravdu smutné vidět nepořádek v lese, který zde lidé zanechávají,“ dodal.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … VIDEO Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. … AKTUÁLNĚ /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. … AKTUÁLNĚ Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz