Autoservisy fungovat můžou, zákazníci ale nesmí dovnitř
27. února 2021 (15:32)
foto: pribram.cz, ČTK
Kontakt se zákazníkem musí být zcela omezen pouze na předání vozidla ve venkovních prostorách za dodržení všech obecných hygienických pravidel, kde se případně i podepíší zakázkové listy a další náležitosti.
Autoservisy mohou i přes zpřísnění vládních restrikcí proti pandemii koronaviru dále fungovat, zákazníci ale nesmí dovnitř do provozovny, veškerou komunikaci je nutné uskutečnit venku. S odkazem na informace od ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) to dnes uvedl Svaz dovozců automobilů.
"Servisní služby oprav vozidel již nejsou přímo uvedeny ve výjimkách z opatření, kdy služby přímo v provozovnách jsou zakázány. Bylo však ze strany MPO jednoznačně potvrzeno, že autoservis může od 1. března fungovat s tím, že klienti nesmí mít přístup do provozovny. Je třeba tedy veškerou komunikaci se zákazníkem uskutečnit ve venkovních prostorách, a to včetně venkovních prostor autoservisu," řekl tajemník svazu Josef Pokorný.
Podle něj mohou autoservisy i nadále provádět veškerou činnost, omezení se vztahuje na otevření přijímacích prostor a umožnění vstupu zákazníků. "Kontakt se zákazníkem musí být zcela omezen pouze na předání vozidla ve venkovních prostorách za dodržení všech obecných hygienických pravidel, kde se případně i podepíší zakázkové listy a další náležitosti," dodal.
Vláda podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) asi na půlku zredukovala výjimky pro maloobchod a služby. Otevřené zůstanou i od 1. března potraviny, lékárny, drogerie, optiky nebo květinářství. Ze služeb budou moci fungovat čerpací stanice, výdejny zboží z e-shopů, taxislužby, pohřební služby, myčky aut bez obsluhy nebo servisy telefonů a počítačů. Vláda nechala výjimku také trafikám, prodejnám krmiv, zahrádkářských a domácích potřeb.
Ve výjimkách už nejsou kromě autoservisů a prodejen náhradních dílů například také prádelny a čistírny, prodejny textilního materiálu a textilní galanterie, prodejny malých domácích zvířat, provozovny pro sjednání provádění staveb a jejich odstraňování, provozovny realitního zprostředkování a činnosti účetních poradců, provozovny oprav a údržby a instalací strojů a zařízení pro domácnost, zámečnictví, papírnictví či prodejny se zbraněmi a střelivem. Zavřít budou opět muset i prodejny dětského oblečení a obuvi.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
8. srpna je Mezinárodní den koček. Ukažte nám tu svou!
Mezinárodní den koček připadá na 8. srpna, a protože kočky patří k nejoblíbenějším …
ZVÍŘATA
Setkali jsme se na Hornických slavnostech a byla to zábava
Jako váš spolehlivý dodavatel tepla rádi navštěvujeme místa, kde se scházejí rodiny, …
PR
Spider‑Man přilétá do Příbrami. Kino uvede nový film, který otevírá další kapitolu slavné série
Spider‑Man se po čtyřech letech vrací na plátno — a tentokrát i do Příbrami. V sobotu …
KULTURA
Pozor při nákupu! Potravinářská inspekce odhalila falšované těstoviny, prodávaly se i v Albertu
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na falšované těstoviny z …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vedra k nevydržení? Máme tipy, kam na Příbramsku schovat děti před sluncem a vedrem
Tropické dny dokážou potrápit nejen dospělé, ale hlavně děti. Pokud nechcete trávit …
TIP NA VÝLET
Pavel Wohl: „Brdy jsou ideální. Pohyb je základ kultivované společnosti.“
Profesionální triatlonista Pavel Wohl, trojnásobný mistr republiky v polovičním …
ROZHOVOR
Policie pátrá po muži s omezenou svéprávností z chráněného bydlení na Příbramsku
Příbramští policisté pátrají po sedmatřicetiletém Tomáši Mitrovi, který je omezen na …
AKTUÁLNĚ
Krásnohorské léto 2026: víno, klobásy, hudba i strongmani. Víkend, který má tah
V Krásné Hoře nad Vltavou se o druhém srpnovém víkendu sejde výstava, víno, jarmark, …
KULTURA
Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr
Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, …
ZAJÍMAVOSTI
Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě
V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK …
ROZHOVOR




