Autorka petice: Děti mají obavy vyjít ven, nepřizpůsobiví je napadají i při cestě ze školy
2. července 2021 (06:40)
foto: MěÚ Příbram
Lidé začínají podepisovat petici podporující zrušení doplatků na bydlení v příbramských ubytovnách.
Na dva znepřátelené tábory se rozdělila část Příbrami v okolí ubytoven Pod Čertovým pahorkem. Vlastníci bytů si stěžují, že jim nepřizpůsobiví lidé ztrpčují životy neustálým rušením nočního klidu, nepořádkem, sprostými nadávkami od dětí až po agresivní chování dospělých. Starosta Příbrami Jan Konvalinka si na společné schůzce jejich problémy vyslechl a slíbil situaci vyřešit. Lidé z ubytoven v dopise, který doručili na radnici, oponují, že za problémy stojí určitá skupina a že většina z nich jsou slušní lidé. Starosta otevřenou formou na jejich prohlášení vzkázal, že pokud nedojde k nastolení pořádku, město tvrdě zasáhne. Obyvatelé bytů sousedících s ubytovnami založili >>> petici<<<, která vyzývá radnici k zavedení vyloučené zóny a s tím spojené zrušení doplatků na bydlení.
„V uvedených ubytovnách nacházejících se v bezprostřední blízkosti řady obytných domů s bytovými jednotkami jednotlivých vlastníků jsou soustředěni převážně lidé ze sociálně slabých poměrů, z nichž řada je často pod vlivem alkoholu, v některých případech i pod vlivem jiných omamných látek. Nedodržují základní pravidla slušného chování, hygienické zásady i obecný respekt k právům ostatních obyvatel dané lokality, tito lidé zanedbávají vedle svých občanských povinností i své rodičovské povinnosti,“ uvádí autorka petice.
Podle ní páchají nepřizpůsobiví protiprávní jednání mající charakter přestupku či dokonce trestného činu. „V podstatě v jakoukoliv denní i noční dobu dochází k nadměrnému nepořádku a hluku (hlasitá reprodukovaná hudba ze zařízení umístěných na veřejném prostranství u těchto ubytoven), není možné ani vyvětrat, naše děti mají obavy vyjít ven si hrát. Po žádostech o nápravu dochází ze strany těchto nepřizpůsobivých obyvatel k verbálnímu napadání žadatelů, vyhrožování fyzickou újmou, rovněž dochází k verbálnímu napadání našich dětí při cestě ze školy či volnočasových aktivitách, jakož i k účelovému nedůvodnému osočování z údajného rasismu či šikany,“ zní v petici.
Provozovatel ubytovny se o problémy reálně nezajímá a jeho jediným zájmem je maximalizace jeho příjmů při minimálních investicích v rámci tzv. obchodu s chudobou. „Naše životní podmínky se stále zhoršují, dochází i k ekonomickým ztrátám v důsledku poklesu obvyklé ceny našich nemovitostí v dané lokalitě právě v příčinné souvislosti s enormním výskytem těchto sociálně nežádoucích jevů,“ vysvětluje autorka petice.
Během středy došlo k jednání mezi starostou Příbrami Janem Konvalinkou a majitelem ubytoven. „Mluvili jsme otevřeně, na vážnosti situace jsme se shodli. Záměr města problém vyřešit byl v našem rozhovoru několikrát zmíněn,“ řekl pribram.cz starosta.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Valentýnský večer v Milíně spojí zábavu a pomoc pro Báru
Obec Milín se na Valentýna promění v místo, kde se propojí hudba, solidarita a dobrá …
Srna uvízlá v plotě v Mixově ulici zaměstnala příbramské strážníky
Neobvyklý zásah mají za sebou v úterý 10. února strážníci Městské policie Příbram. V …
Epidemie chřipky stále trvá, v kraji zemřelo 21 lidí
Lidí s respiračními chorobami ve Středočeském kraji minulý týden opět ubylo. Na …
Sůl mizí rekordním tempem! ŘSD hlásí téměř dvojnásobnou spotřebu, podobné extrémy řeší i Příbram
Zima letos silničáře drtí. ŘSD se letos potýká s jednou z nejnáročnějších zim …
AKTUÁLNĚ
/FOTO, VIDEO/ V Dobříši hořelo v areálu výrobní haly Bobcatu
Na místě zasahovalo 11 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. K události se …
AKTUALIZOVÁNO
V Dobříši vypukl požár v areálu Bobcatu
Hasiči právě teď zasahují v Dobříši.
V Příbrami se chystá demonstrace na podporu prezidenta Pavla. Akce proběhne v neděli po celé republice
V neděli 15. února v odpoledních hodinách se v desítkách měst po celé České republice …
AKTUÁLNĚ
Den bezpečnějšího internetu: Vyhraje ten, kdo nePINdá
V úterý 10. února je Den bezpečnějšího internetu. Jedná se o celoevropskou iniciativu, …
Hudba, ženská energie a Dvořákova Vysoká. Cyklus „Setkání s…“ vstoupil do roku 2026
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami otevřel rok 2026 ve znamení hudby, …
Nezaměstnanost na Příbramsku narostla, největší sháňka je po řidičích, ale i kuchařích a číšnících
Úřad práce ČR (ÚP ČR) evidoval k 31. lednu 2025 celkem 378 547 uchazečů o zaměstnání, …




