13. 8. svátek má Alena




Autoklub ČR přispěl příbramskému jezdci Černému částkou 300 tisíc

16. června 2014   (09:05)
Autoklub ČR přispěl příbramskému jezdci Černému částkou 300 tisíc
foto: pribram.cz, Černý racing

Díky penězům bude mít tým Černý Racing možnost dokončit sezonu Juniorského mistrovství Evropy.



Jezdce Jana Černého zřejmě není potřeba Příramákům představovat. Patří mezi nejtalentovanější domácí jezdce současnosti a v letošním roce závodí v Juniorském mistrovství Evropy, kde v prvních dvou závodech zvítězil. V poslední soutěži na Azorských ostrovech ale Černý díky nehodě nedokončil a nad dalším pokračováním visel otazník.

„Dostali jsme se po nepovedených závodech v Portugalsku a na Azorech do hodně těžké finanční situace. Věděli jsme, že kvůli výpadku na ostrovech budeme muset absolvovat o jeden závod více, než jsme měli v plánu a náš rozpočet byl napnutý k prasknutí už předtím. Jsem velmi smutný z toho, že se nám přes naše výsledky a práci, kterou kolem propagace našeho týmu a rally vůbec děláme, nedaří sehnat nové a silné partnery pro naše závodění. Dvoukolka nikoho z nich příliš neláká. V tuhle těžkou chvíli si tak velmi cením pomoci, kterou mi poskytl Autoklub ČR, který prostřednictvím Nadačního fondu AČR na podporu mládeže uvolnil jednorázovou finanční podporu, díky níž budeme moci odstartovat na Geko Ypres Rally a budeme tak mít dál šanci bojovat o juniorský titul mistrů Evropy v rally a reprezentovat tak Českou republiku v mistrovství Evropy,“ říká Jan Černý, který tím potvrdil účast svého týmu s Peugeotem 208 R2 na nadcházející evropské rally v Belgii.

O přidělení finanční dotace ve výši 300 000,- Kč pro Jana Černého z nadačního fondu Autoklubu ČR pro podporu talentované mládeže rozhodla správní rada nadačního fondu, která je složená z osobností motoristického sportu, jako je Jan Kopecký, Jakub Smrž, Erik Janiš, Petr Válek, a zasedá zde i Petr Koukal, který zastupuje Český olympijský výbor.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Černý racing
autor: MJ, Černý racing








Další články

Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Léky na cukrovku změnily svět. Mounjaro a Wegovy lámou rekordy, pomáhají s obezitou a mění nejen americkou společnost Dvě největší globální firmy vyrábějící léky na cukrovku a obezitu oznámily výsledky za … ZDRAVOTNICTVÍ Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Bouračka? Lísteček za stěrač nestačí! Řidič může přijít o tisíce i o řidičák Stačí nehoda na parkovišti, poškozená značka nebo svodidla a problém může být mnohem … Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Solvayovy lomy lákají na jízdu vláčkem i jedinečný pohled do historie těžby Jen kousek od obce Svatý Jan pod Skalou se ukrývá místo, kde se snoubí průmyslová … TIP NA VÝLET Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Drama v MOL Cupu: Spartak Příbram potrápil třetiligového favorita z Písku Spartak šel do vedení už v úvodu a proti třetiligovému Písku se dokázal vrátit a … SPORT Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Letošní rok míří mezi nejsušší za posledních 65 let Česko dál vysychá. Letošní rok je zatím z hlediska srážek nejsušší od roku 1961 a … AKTUÁLNĚ SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování SPOJENCI jdou do voleb. Lídryní je Markéta Škodová, cílem je Příbram bez bariér a bez rozdělování Uskupení SPOJENCI Příbram podalo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. … VOLBY 2026 Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví: Evoluční záhada, rychlejší mozek a každodenní boj s nůžkami Mezinárodní den leváctví připadá na 13. srpna a připomíná desetinu lidí, kteří svět … ZAJÍMAVOSTI Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Kraj poskytne finance na projekt Sanitka splněných snů, který pomáhá těžce nemocným lidem Umožnit těžce nemocným a umírajícím splnit mnohdy jedno z jejich posledních přání. To … AKTUÁLNĚ Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně končí, výnosy klesly až o desítky procent. Chovatelům schází krmivo Žně ve Středočeském kraji končí, výnosy meziročně klesly v důsledku sucha až o desítky … AKTUÁLNĚ
Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Omezení na D4 u Jíloviště potrvá do 21. srpna, další bude v září. Řidiči si stěžují na kolony Současné omezení provozu na dálnici D4 u Jíloviště, kde se kvůli stavbě nového mostu … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz