24. 1. svátek má Milena

Autobusový terminál v Sedlčanech čelí útokům vandalů. Zaměřili se na veřejné toalety

9. ledna 2020   (05:53)
Autobusový terminál v Sedlčanech čelí útokům vandalů. Zaměřili se na veřejné toalety

Moderní odbavovací halu dostali cestující v Sedlčanech 4. prosince 2019. Denně tímto dopravním uzlem projde přes 1200 lidí. Mezi nimi bohužel i tací, kteří si ničeho neváží


Již přes měsíc odjíždí veškeré autobusové linky v Sedlčanech z nového terminálu. Zvýšeného komfortu při cestování se obyvatelé tohoto sedmitisícového centra Středního Povltaví dočkali po více než deseti letech. Architektonický návrh byl vypracován již v roce 2008, radnice však dala v minulosti přednost například výstavbě přivaděče pitné vody. Překážkou ve výstavbě byla i změna dotačních podmínek.

Městu podařilo na modernizaci přestupního terminálu získat dotaci ve výši 45 milionů korun. Výstavba započala 1. února a 4. prosince 2019 cestující dostali k užívání moderní odbavovací halu, sociální zařízení a zastřešené nástupiště. Denně tímto dopravním uzlem projde přes 1200 lidí. Mezi nimi bohužel i tací, kteří si ničeho neváží a mají potřebu se za každou cenu obohatit na úkor druhých.

„Opakovaně zde dochází ke znečišťování veřejných záchodků a ke krádežím vybavení. Ztrácí se mýdla, toaletní papír, vybavení zásobníků. Zmizel dokonce i přímotopný radiátor. Problém se týká jak pánských, tak dámských toalet,“ uvedl pro pribram.cz Ing. Miroslav Hölzel, starosta města Sedlčany.

„Toalety jsou nyní bezplatné, ale uvažujeme o jejich zpoplatnění. Musíme však nejdříve tuto záležitost projednat s poskytovatelem dotace, abychom vyloučili případné porušení dotačních podmínek,“ dodal starosta.

Cena výstavby nového terminálu se z původních 53 milionů korun vč. DPH vyšplhala na zhruba 63 milionů korun vč. DPH. Výstavba se nejdříve prodražila kvůli skokovému nárůstu cen. Jedna z neúspěšných firem podala námitku k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a než se stížnost vyřešila, ceny stavebních prací se zvýšily. K dalšímu navýšení ceny pak došlo v průběhu samotné stavby, a to z důvodu víceprací, kdy bylo nutno stabilizovat podloží. Cílem projektu je mimo jiné zatraktivnění terminálu pro cestující tak, aby poklesl podíl individuální automobilové dopravy využívané pro cesty do práce, za službami i vzděláním.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně I benzinová pumpa může být kulturní památkou. Jednu takovou mají v Milíně Podle odborníků se jedná o stavbu ojedinělou. V rámci celé České republiky se takovýchto staveb příliš mnoho nedochovalo 24. ledna 2020   (05:55) Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Počasí se zbláznilo, příští týden bude až 12 stupňů Milovníci zimního počasí marně čekají na příchod sněhových vloček. Podle aktualizované předpovědi se mají teploty blížit spíše těm obvyklým jarním. 23. ledna 2020   (17:30) Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí Díra v hlavě jí ukázala cestu. Díky svému optimismu vítězí Ivana Sedláčková nad těžkou nemocí První veřejné čtení z knihy Díra v hlavě mi ukázala cestu se uskuteční dnes v příbramské knihovně 23. ledna 2020   (15:10) Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Sedlčany odložily stavbu akvaparku, bojí se zadlužení Akvapark měl vzniknout ve Zberazské ulici mezi zimním stadionem a tréninkovým fotbalovým hřištěm. 23. ledna 2020   (12:59) Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Inspekce zakázala plastový meloun, vzhledem i vůní příliš připomíná skutečný Záměna tohoto výrobku může vést zejména při hře malých dětí k odkusování drobných částí, k jejich vkládání do úst a následnému vdechnutí, spolknutí, resp. zablokování vnitřních dýchacích cest a ohrožení lidského zdraví. 23. ledna 2020   (12:06) Nepřehlédněte Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil Na Příbramsku se srazil vlak s autem, nikdo se nezranil U Kosovy Hory na Příbramsku se ve čtvrtek ráno střetl vlak s autem. Kolize se obešla bez zranění. Auto skončilo po nárazu do vlaku mimo komunikaci. Železniční přejezd momentálně není průjezdný. 23. ledna 2020   (09:45) Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Agresivní žena z Dobříše skončila na psychiatrii Plivala po lidech, urážela a mlátila hosty v restauracích. Nyní ženě hrozí desetiletý pobyt za mřížemi. 23. ledna 2020   (08:37) Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Provoz na dálnici zkomplikovaly tři nehody Ve čtvrtek ráno policisté dálnici D4 u Obořiště zcela uzavřeli 23. ledna 2020   (06:24) AKTUALIZOVÁNO Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše objasnila důvod rezignace Starostka Dobříše na Příbramsku Jana Vlnasová k 3. březnu rezignuje, zastupitelkou zůstává. K odchodu ji přiměla situace na radnici. 22. ledna 2020   (18:51) Nepřehlédněte Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje Do České republiky se vrátila ptačí chřipka, ve středních Čechách se zatím nevyskytuje V rámci veterinárních opatření je v místě nákazy omezen pohyb drůbeže. Zakázáno je i pořádání výstav či burz drůbeže a ptactva, které představují velké riziko šíření nákazy. 22. ledna 2020   (17:29)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz