18. 7. svátek má Drahomíra

Autobusový pruh na Strakonické dostal zelenou

23. října 2020   (07:15)
Autobusový pruh na Strakonické dostal zelenou
foto: pribram.cz

Práce na rozšíření hlavní příjezdové komunikace ve směru do centra Prahy by měly začít ještě letos. Plnohodnotný jízdní pruh pro autobusy veřejné hromadné dopravy má zkrátit čas jízdy.


Nahuštění silničního provozu na Strakonické ulici směrem do centra zná mnoho lidí z Příbramska, kteří se zejména ráno přemisťují do zaměstnání v Praze. Koncem září získala pražská Technická správa komunikací (TSK) stavební povolení k jejímu dlouho plánovanému rozšíření. Nový dvoukilometrový úsek v oblasti Malé a Velké Chuchle naváže na stávající krajní pruh, který již nyní pro rychlejší cestu do cílové zastávky Smíchovské nádraží využívají i meziměstské autobusy z Příbrami.

„Vytíženou Strakonickou rozšíříme směrem do centra o jeden jízdní pruh s preferencí pro MHD. Je to ale výhra i pro řidiče v autech, protože vznikem nového jízdního pruhu se zvýší plynulost dopravy i v těch dalších,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Prahy pro oblast dopravy Adam Scheinherr s tím, že vše je zároveň koordinováno s rekonstrukcí Barrandovského mostu. Plnohodnotný jízdní pruh navíc se bude stavět v úseku od zastávky Dostihová po Barrandovský most. Šířka a počet stávajících pruhů zůstanou zachovány.
Stavba by měla začít ještě letos. „Navazující komunikace a jejich dobrý stav jsou základ úspěchu. Budeme si pak jistí, že nás během rekonstrukce nejdůležitější dopravní tepny v Praze, ne-li celé České republice, nečeká žádné překvapení,“ dodal Adam Scheinherr. TSK vloni opravila most nad Růžičkovou roklí v ulici K Barrandovu a navýšila kapacitu nájezdové a sjezdové rampy z Modřanské na Barrandovský most. Dokončují se práce na Štěrboholské radiále a Jižní spojce.
Realizace projektu by měla být dokončena v září 2023. Návrh finálního termínu je zároveň soutěžním kritériem při výběru zhotovitele stavby a předpokládá se tedy dřívější dokončení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

„Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? „Tohle jsme nečekali.“ Co lidi při prodeji nemovitosti nejvíc překvapí? Co nám říkají klienti: „Myslel jsem si, že nejtěžší bude najít kupujícího.“ Tohle je … PR Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Pražský okruh bude v noci z 18. na 19. července zcela uzavřen. Demolují se dva nadjezdy, doprava pojede přes Strakonickou a tunely Řidiče čeká významné noční omezení na Pražském okruhu. V noci ze soboty 18. července … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Příbramská nemocnice má za sebou první rok jednodenní chirurgie. Moderním oddělením prošlo téměř 900 pacientů Oddělení jednodenní péče Oblastní nemocnice Příbram slaví první rok provozu. Od svého … ZDRAVOTNICTVÍ Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Festival chutí, vůní a rytmů znovu oživí Březnici. Třetí ročník nabídne speciality z celého světa i pestrý hudební program Březnické staré kluziště se promění 18. července v místo, kde se setkají chutě, vůně i … Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA
Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz