18. 4. svátek má Valérie

Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč

23. července 2019   (06:37)
Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč

„V nízkoprahovém centru je moc lidí, a to mi nevyhovuje. Proto jsem raději venku,“ říká jeden z mužů bez domova, kteří se včera v dopoledních hodinách pohybovali v blízkosti problémové autobusové zastávky



Autobusová zastávka poblíž Nízkoprahového denního centra a Noclehárny se stala oblíbeným útočištěm lidí bez domova. Často se tak stává, že se cestující za nepříznivého počasí nemají kam schovat a starší osoby kam sednout. Včera v dopoledních hodinách jsme poblíž této problematické autobusové zastávky zastihli na trávníku dva muže, z nichž jeden z nich vykazoval známky požití alkoholu. Z rozhovoru s nimi vyplynulo, že Nízkoprahové denní centrum a Noclehárnu využívají především v zimě. V létě jsou většinou venku.

Jak jste se dostali na ulici?
Jan: „Bydlel jsem v Rožmitálu pod Třemšínem, ale tchýně mě vyhodila z baráku. Pak jsem bydlel v kasárnách, ale nezaplatil jsem nájem, tak mě také vyhodili.“

Josef: "Umřel mi táta a já bydlel u mámy v malém bytě, pak jsem měl autonehodu. Z Prahy jsem se dostal až sem a hned první den jsem našel toto centrum. Přečkám tu léto a pak se vrátím domů do Libereckého kraje. Necítím se jako bezdomovec, nechci spát pořád venku. Zaregistroval jsem se na úřad práce, protože nechci pracovat načerno."

Přespáváte v Noclehárně?
Jan: „V Noclehárně je moc lidí, a to mi nevyhovuje. Přespávám raději venku. Navíc když nemáte peníze, nemůžete tam být.“

Josef: „Já tady přespávám.“

Víte, že si můžete přivydělat prací na nocleh v Noclehárně?
Jan: „O tom mi nikdo neřekl.“

Josef: „Ano, vím o tom. Jsem co nejvíce přes den tam a dělám úklidové práce, abych si na nocleh vydělal.“

Nízkoprahové denní centrum je v provozu ve všední dny od 9 do 17 hodin, o víkendech od 9 do 16:30 hodin. Kromě denního centra je lidem bez domova k dispozici i Noclehárna, která je v provozu denně od 20 do 7 hodin. Zatímco služba Nízkoprahového denního centra je poskytována bezplatně, přenocování je poskytováno za úhradu. Poplatek činí 40 Kč za lůžko/noc. Do areálu je zakázán vstup klientům s akutní intoxikací omamnými látkami nebo alkoholem. Toleranční hranice alkoholu je ve výši do 0,8 promile za předpokladu, že se klient v zařízení nebude chovat agresivně. Platí zde rovněž zákaz donášení a konzumace alkoholu, popř. omamných látek.

Jakou máte vy zkušenost s lidmi bez domova na území města Příbrami?
Autobusová zastávka poblíž Nízkoprahového …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir top








Další články

NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … BLESKOVÁ ZPRÁVA Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Příbram řeší kočičí krizi: zastupitelé budou rozhodovat o více než 1,3 milionu na péči o toulavé kočky Toulavé kočky nejsou jen roztomilý obrázek z internetu. Město Příbram se v dubnu … ZVÍŘATA Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Ředitel ZŠ Bratří Čapků Milan Hlinka: Chceme rozvíjet potenciál každého žáka Jak vypadá škola, která učí angličtinu už od první třídy, používá Smartbooks, má … ROZHOVOR Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Bitva o „vlastní“ dálnici: Ferrari na D4 nebylo klukovinou, ale vzkazem státu Zatímco sociální sítě baví videa červeného monopostu Ferrari na D4, v zákulisí zuří … NEPŘEHLÉDNĚTE Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Dřípatka horská: brdská kráska z přítmí starých smrčin Jsou rostliny, které v krajině nepřehlédnete, a pak takové, které musíte hledat. Mezi … POZNÁVÁME BRDY Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE
Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! V … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz