18. 8. svátek má Helena
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Autobusem zdarma a legálně? Senioři a žáci základních a středních škol mohou

31. května 2019   (06:11)
Autobusem zdarma a legálně? Senioři a žáci základních a středních škol mohou

Školáci i senioři si mohou nechat proplatit zbylé náklady spojené s dojížděním a jezdit zcela zdarma


Studenti základních a středních škol včetně učilišť a senioři nad 65 let mají od září 2018 možnost zapojit se do Projektu středočeského jízdného, nechat si proplatit zbylé náklady spojené s dojížděním a jezdit zcela zdarma.

Dne 17. května 2019 navíc rada schválila proplacení dalšího balíčku darů, šance na úspěch je tedy momentálně veliká.

„Proplácíme formou darů 25 procent jízdného školákům a seniorům. Díky příspěvku od státu ve výši 75 procent tak mohou tito Středočeši jezdit zcela zdarma,“ uvádí hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Projekt je určen žákům od 6 let, studentům a učňům, kteří mají trvalé bydliště na území Středočeského kraje a dojíždí do školy mimo obec/město, kde žijí.
Škola může být i mimo Středočeský kraj, proplácí se však jen jízdné po kraji. O příspěvek mohou dále žádat senioři nad 65 let s trvalým bydlištěm na území Středočeského kraje.

Podmínkou je využití autobusů a železnice PID, autobusů SID, regionální železnice a příměstské autobusové dopravy. U integrované dopravy se proplácí kvartální a roční časové předplatné (na měsíční kupony se projekt nevztahuje), u příměstské autobusové dopravy budou proplaceny jízdenky.

Výplaty probíhají na základě doručených žádostí.

Sociálně slabým žákům a studentům kraj nabízí možnost poskytnutí zálohy k pořízení kvartálního předplatného.
Místo kopie dokladu o pořízení časového kupónu doloží žadatel rozhodnutí Úřadu práce o přiznání přídavku na dítě a jeho platnost. Žadatel je povinen do 30 dnů od úhrady zálohy provést její vyúčtování, tj. zaslat doklad o pořízení kupónu (kopii účtenky) a kopii časového kupónu.

Celkem už bylo od září loňského roku do konce letošního dubna vyplaceno přes 3,8 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto ilustrDalší články

Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07) Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Horolezec spadl z výšky přibližně dvaceti metrů. 17. srpna 2019   (16:22) AKTUALIZOVÁNO Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Rozpočet bude navýšen o 434 milionů korun 17. srpna 2019   (14:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz