17. 6. svátek má Adolf
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Autobusem zdarma a legálně? Senioři a žáci základních a středních škol mohou

31. května 2019   (06:11)
Autobusem zdarma a legálně? Senioři a žáci základních a středních škol mohou

Školáci i senioři si mohou nechat proplatit zbylé náklady spojené s dojížděním a jezdit zcela zdarma


Studenti základních a středních škol včetně učilišť a senioři nad 65 let mají od září 2018 možnost zapojit se do Projektu středočeského jízdného, nechat si proplatit zbylé náklady spojené s dojížděním a jezdit zcela zdarma.

Dne 17. května 2019 navíc rada schválila proplacení dalšího balíčku darů, šance na úspěch je tedy momentálně veliká.

„Proplácíme formou darů 25 procent jízdného školákům a seniorům. Díky příspěvku od státu ve výši 75 procent tak mohou tito Středočeši jezdit zcela zdarma,“ uvádí hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Projekt je určen žákům od 6 let, studentům a učňům, kteří mají trvalé bydliště na území Středočeského kraje a dojíždí do školy mimo obec/město, kde žijí.
Škola může být i mimo Středočeský kraj, proplácí se však jen jízdné po kraji. O příspěvek mohou dále žádat senioři nad 65 let s trvalým bydlištěm na území Středočeského kraje.

Podmínkou je využití autobusů a železnice PID, autobusů SID, regionální železnice a příměstské autobusové dopravy. U integrované dopravy se proplácí kvartální a roční časové předplatné (na měsíční kupony se projekt nevztahuje), u příměstské autobusové dopravy budou proplaceny jízdenky.

Výplaty probíhají na základě doručených žádostí.

Sociálně slabým žákům a studentům kraj nabízí možnost poskytnutí zálohy k pořízení kvartálního předplatného.
Místo kopie dokladu o pořízení časového kupónu doloží žadatel rozhodnutí Úřadu práce o přiznání přídavku na dítě a jeho platnost. Žadatel je povinen do 30 dnů od úhrady zálohy provést její vyúčtování, tj. zaslat doklad o pořízení kupónu (kopii účtenky) a kopii časového kupónu.

Celkem už bylo od září loňského roku do konce letošního dubna vyplaceno přes 3,8 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto ilustrDalší články

Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43) Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Jednání zastupitelů dnes poprvé zahájí nový starosta Jan Konvalinka Průběh dnešního jednání by mohl být opravdu krátký a klidný. 17. června 2019   (15:29) Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz