2. 5. svátek má Zikmund

Autobusem, nebo pěšky? Co preferují lidé žijící v Příbrami?

12. března 2015   (06:21)
Autobusem, nebo pěšky? Co preferují lidé žijící v Příbrami?
foto: pribram.cz

Svůj názor můžete vyjádřit v diskuzi pod článkem.



Mám jet autobusem, nebo to dojdu pěšky? Tuto otázku si denně položí určitě několik stovek Příbramáků. I když po Příbrami jezdí hned 10 autobusových linek, kvůli hustotě zastávek a celkové velikosti města je pro někoho rychlejší a jednodušší chodit pěšky. Jedním z těch, kdo spoléhá především na svoje nohy je i osmadvacetiletý Petr.

„Kdybych chtěl jet autobusem, musím nejdřív dojít na zastávku a autobus pak jede tam, kam potřebuju, minimálně 15 minut, když je dobrý provoz, za tu dobu tam dojdu sám a nemusím se ráno nikde mačkat.“ Jedinou výjimkou tak pro Petra bývají dny, kdy je extrémně špatné počasí.

Za extrém pak považuje linku 3C, které cesta mezi Jiráskovými sady a Mariánskou ulicí trvá podle jízdního řádu téměř půl hodiny.

Bez MHD si naopak život nedovedou představit žáci středních škol, kteří často musí jezdit přes celé město a starší občané, pro které by cesta pěšky byla fyzicky příliš náročná. „My jezdíme autobusem vlastně denně, už jsme v důchodu, tak máme levnější jízdné. Protože nemáme auto, tak bychom se ani jinak nedostali na nákupy,“ říká manželský pár, který vyrazil na nákupy do jednoho z příbramských supermarketů. To, že se občas stane, že má autobus zpoždění, nebo vynechá, je prý netrápí, chvilkou čekání si nenechají kazit den.

A jak po Příbrami cestují další z vás?

„Já jezdím autem, jinak bych asi chodil spíš pěšky, ale je pravda, že pokud by to bylo někam dál, hodně bych se rozmýšlel.“
Pavel Pokorný

„Když je hezky, tak radši jdu pěšky, ale v zimě ráda využiju MHD.“
Iva Hovorková

„Když třeba potřebuji jet něco vyřídit do staré Příbrami, tak radši jedu autobusem, protože se tam špatně parkuje.“
Jiří Staněk

"Autobusem jezdím každý den do školy, jezdím ze sídliště pod Svatou Horu. Domu ale většinou chodím pěšky a kecám se spolužáky."
František Dvořák

A jakou zkušenost s MHD máte vy? Napište nám do diskuze.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala … SPORT SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ … SPORT Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě … TIP NA VÝLET
/KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z … AKTUALIZOVÁNO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz