8. 4. svátek má Ema




Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum

29. dubna 2018   (19:41)
Dalších 9 fotografií v galeriiAristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum

Vernisáž výstavy přivedla do Památníku Karla Čapka mnoho návštěvníků.



V sobotu odpoledne byla slavnostní vernisáží zahájena výstava Miroslav Horníček – aristokrat humoru. Zasloužilý umělec Miroslav Horníček – český herec, spisovatel, dramatik, režisér, výtvarník, glosátor a divadelní teoretik – má i dnes mnoho obdivovatelů.
V listopadu by se tento laskavý humorista dožil 100 let a právě k tomuto výročí připravil Památník Karla Čapaka ve Strži u Dobříše výstavu z jeho soukromého archivu a sbírky. V nádherném prostředí zdejší zahrady ji uvedl Václav Kopta, dlouholetý člen divadla Semafor.

Skvělým počinem paní Váňové, ředitelky památníku, bylo rozvěšení transparentů v prostorách zahrady, kde si mohli návštěvníci přečíst milé a moudré vzkazy jak od Miroslava Horníčka, tak i Karla Čapka. Nutno podotknout, že jejich odkaz je nesmrtelný a jakoby vypovídal o naší současné době. Výstava potrvá do 31. srpna 2018. V památníku je otevřeno denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin.

 
V sobotu odpoledne byla slavnostní …


Fotogalerie

Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (1) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (2) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (3) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (4) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (5) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (6) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (7) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (8) Aristokrat humoru Miroslav Horníček má stále své publikum (9)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Vážná nehoda motorkáře si vyžádala pomoc letecké záchranné služby Nehoda motorkáře v úterý 7. dubna ráno u Hluboše zastavila provoz na silnici II/118. … AKTUÁLNĚ ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají ŘSD zahajuje stavební sezonu. Příbram letos velké změny nečekají Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v dubnu rozsáhlou stavební sezonu. V Česku se … DOPRAVA Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Baník žije! Příbram si po skvělém výkonu vynutila pátý zápas doma Dva noční ohňostroje pod okny hotelu v Prostějově měly Příbram rozhodit. Místo toho … SPORT
Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Trest pro řidiče formule, se synem se odvolali Případ, který nejednou rozvířil dění na Příbramsku, má další pokračování. O jízdě … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz