3. 6. svátek má Tamara




Areál loveckého zámečku Tři Trubky má šanci na další cenu

21. ledna 2025   (09:30)
Areál loveckého zámečku Tři Trubky má šanci na další cenu
foto: pribram.cz / Karel Hutr

Dům přírody v areálu třítrubeckého zámečku v CHKO Brdy může získat ocenění v soutěži o nejlepší revitalizaci kulturní památky.


Pokud jste na svých toulkách Dům přírody navštívili a stavba a expozice se vám líbí, můžete svůj hlas odevzdat na webu soutezpamatka.plzensky-kraj.cz. Z každé adresy lze hlasovat jen jednou a do konce února.

Výsledky soutěže o nejlepší Památku roku Plzeňského kraje budou vyhlášeny v první polovině roku 2025. „Ukázkové renovace areálu loveckého zámečku si po turistech všimli i odborníci. Po čestném uznání poroty Stavby roku Plzeňského kraje se areál Tři Trubky probojoval i do celorepublikového finále,“ připomněl Petr Toman, mluvčí Vojenských lesů a statků ČR.

Náklady na rekonstrukci areálu, vybudování vnitřní i venkovní expozice dosáhly 81 milionů korun. Investorem jsou Vojenské lesy a statky a realizace stavby byla provedena v letech 2021 až 2023. V létě roku 2023 byla stavba slavnostně otevřena.

V loňském roce na podzim byl pak slavnostně otevřen samotný objekt loveckého zámečku Tři Trubky, který procházel rozsáhlou rekonstrukcí. Náklady vyšly na 24 milionů korun. V zámečku je k dispozici 14 lůžek pro turisty. Další ubytování v počtu 11 lůžek, je v myslivně, která je součástí Domu přírody.

Tři Trubky vybudoval původní majitel části brdských lesů Jeroným Colloredo-Mannsfeld na konci 19. století. Po vzniku vojenského prostoru zámeček sloužil k reprezentačním účelům a krátce zde pobývali i naši bývalí prezidenti Tomáš Garrigue Masaryk a Eduard Beneš.

Od roku 2014 je zámeček s areálem vyhlášen kulturní památkou. Vojenské lesy a statky převzaly areál od Ministerstva obrany ČR v roce 2016, kdy došlo ke zrušení vojenského újezdu Brdy. A byl tady vybudován Dům přírody v Brdech, který se stal oblíbenou destinací turistů. Leží nedaleko obce Strašice a tak se stal pomyslnou vstupní branou do CHKO Brdy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / VLS se souhlasem
autor: Karel Hutr








Další články

Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva … DOPRAVA Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … KULTURA Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. … POLITIKA Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství … SPORT Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz