23. 10. svátek má Teodor
Architektonické soutěži předchází dotazníkové šetření a tvorba pocitových map

11. června 2020   (11:53)
Architektonické soutěži předchází dotazníkové šetření  a tvorba pocitových map
foto: ehlová, DiS. tisková mluvčí

Náměstí J. A. Alise na Březových Horách se dočká rekonstrukce. Projekt bude poprvé v historii řešen vyhlášením architektonické soutěže. V rámci příprav se nyní mohou vyjadřovat k budoucí podobě náměstí také sami občané.


Plánovaná rekonstrukce bude provedena na základě architektonické soutěže. V současné době se občané města mohou zapojit do dotazníkového šetření, které by mělo napovědět, jakým směrem by se samotná rekonstrukce měla ubírat. „V přípravách rekonstrukce březohorského náměstí jsme často diskutovali s občany i odborníky, kteří navrhovali pro úpravu této lokality architektonickou soutěž. Architektonická soutěž řeší nejen obyčejnou opravu povrchů a výměnu sítí pod nimi tak jako tomu bylo na obou velkých náměstích v minulosti, ale zabývá se také řešením veřejného prostranství a celkového vzhledu tohoto významného místa Příbrami v návaznosti na další dvě domény tohoto prostoru, kterým je kostel sv. Vojtěcha a přidružené náměstí Hynka Kličky,“ řekl místostarosta Martin Buršík.
 

Přípravami architektonické soutěže byla pověřena společnost Agora CE, která spolupracuje s místními občany, spolky, podnikateli. Právě tato společnost připravila dotazník, ve kterém se občané mohou velmi podrobně vyjádřit k tomu, co jim na náměstí chybí nebo naopak co by zde být nemělo. Dotazník je možné vyplnit do 7. července na webových stránkách www.rekonstrukce-alis.pribram.eu, kde navíc budou průběžně aktualizovány informace o architektonické soutěži.

Tištěná forma dotazníků je k dispozici v pokladně Hornického muzea Příbram, březohorské pobočce Knihovny Jana Drdy, Březohorské pekárně a na čerpací stanici Nord. Sběr tištěných dotazníků bude probíhat na výše uvedených místech do
30. června.
Dotazníkové šetření není jediným krokem před vyhlášením architektonické soutěže. „Na webových stránkách soutěže je možné vedle samotného dotazníku také vytvořit vlastní tzv. pocitovou mapu. Ta nám napoví, jak náměstí vnímáte v rámci širšího území Březových Hor. Ve dnech od 21. do 23. června, vždy od 10 do 18 hodin najdete navíc přímo na náměstí stánek s pocitovou mapou a tazatele, kteří se zájemci dotazník vyplní osobně,“ doplňuje informace Vojtěch Černý ze společnosti Agora CE.
 
Pocitového mapování se zúčastní také vedení města. V neděli 21. června od 14 hodin bude občanům k dispozici místostarosta Martin Buršík a od 15 hodin starosta Jan Konvalina.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Eva Švehlová
DiS. tisková mluvčí
autor: Jakub Pečenka

Další články

Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Místostarosta o bydlení na Fantově louce: Bez dohody se nikam nepohneme Dle územního plánu je území zastavitelné bytovými a rodinnými domy. Je to klidná … Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Prodejci sledují zájem o kompletní sortiment na Halloween, v nabídce nechybí dýňové pivní speciály nebo zmrzlina s dýňovou příchutí Loni kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím opatřením nebyla příliš vysoká poptávka … ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech ČEZ Distribuce zrušila kalamitní stav v šesti středočeských okresech Bez elektřiny je v tuto chvíli přibližně 800 domácností a dalších odběrných … Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Kvalita vody v Novém rybníce byla letos dobrá, problémem byl parazit Koupání v přírodním koupališti Nový rybník se letos téměř celé léto nedoporučovalo, na … Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Město Příbram převzalo záštitu nad dárcovstvím krve, dárce začne odměňovat Příbram poskytne dárcům krve volné vstupenky na akce pořádané městem a jeho … Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Palubní kamera zachytila vjezd auta na dálnici do protisměru Řidiče se nepodařilo nalézt. V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh V příbramské nemocnici hospitalizovali další očkované pacienty proti covidu, jeden z nich má těžký průběh O otevření samostatného covidového oddělení a dalších opatřeních se rozhodne v … Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Bez elektřiny po silném větru bylo dnes ráno ve středních Čechách přes sedm tisíc odběratelů Společnost ČEZ ve čtvrtek večer kvůli poruchám způsobeným větrem vyhlásila kalamitní … Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko Bohaté a krásné. V příbramské knihovně poznáte Norsko O severské zemi v úterý 26. října povypráví fotograf a cestovatel Václav …
Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Příbram osadí po městě 300 stojanů na kola s jednotným designem Náklady na pořízení a instalaci jsou 1,9 milionu korun. Do budoucna by stojanů v …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz