Aquapark napojen na horkovod. Navzdory rostoucím nákladům neplánuje teplárna zvyšovat ceny tepla
4. prosince 2024 (14:30)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Příbramská teplárna dokončila připojení aquaparku na horkovodní soustavu. Současně oznámila, že navzdory rostoucím nákladům neplánuje zvyšovat ceny tepla pro příští rok.
Příbramská teplárna Energo Příbram s.r.o. v uplynulých dnech úspěšně dokončila napojení příbramského aquaparku na horkovodní soustavu, a to v souladu s plánem koordinovaným s městem.
„V pondělí večer jsme obnovili plný provoz a soustava byla opět napuštěna. Na technickém dispečinku jsme nezaznamenali výraznější počet stížností od obyvatel, což nás těší. Věříme, že i přes chladné počasí jsme připojeným domácnostem nezpůsobili výraznější nepohodlí,“ uvedla mluvčí teplárny.
Teplárna navíc přichází s pozitivní zprávou – od nového roku neplánuje zvyšování cen tepla. „Navzdory rostoucím nákladům na provoz a opravy se nám daří udržet ceny na úrovni loňské topné sezony. Tento výsledek je možný díky optimalizacím provozu, investicím do fotovoltaických elektráren pokrývajících naši vlastní spotřebu elektřiny, a díky dalším technickým opatřením,“ doplnila mluvčí Energo Příbram s.r.o.
Teplárna navíc přichází s pozitivní zprávou – od nového roku neplánuje zvyšování cen tepla. „Navzdory rostoucím nákladům na provoz a opravy se nám daří udržet ceny na úrovni loňské topné sezony. Tento výsledek je možný díky optimalizacím provozu, investicím do fotovoltaických elektráren pokrývajících naši vlastní spotřebu elektřiny, a díky dalším technickým opatřením,“ doplnila mluvčí Energo Příbram s.r.o.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Zkontrolujte si důchod z pohodlí domova. Nová služba vám ušetří cestu na úřad
Česká správa sociálního zabezpečení přišla s novinkou, která může lidem výrazně …
AKTUÁLNĚ
Dobříš praská ve švech, Příbram hlásí pokles. Zápisy do 1. tříd ukázaly ostrý rozdíl
Zatímco Dobříš letos zápasí s rekordním počtem dětí u zápisů do 1. tříd, Příbram hlásí …
ŠKOLSTVÍ
Nešvar v Příbrami: Zloději paliva „zasáhli“ u nádrží kamionů
V ulici K Podlesí se v posledních týdnech rozjel znepokojivý nešvar. Občané upozorňují …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Otakar (Ťulda) Brousek: „Mám se výborně. A to spoustu lidí naštve“
Otakar Brousek mladší, v hereckém prostředí přezdívaný Ťulda, patří k nejvýraznějším …
ROZHOVOR
Proč lidé večer nosí červené brýle? Nový trend slibuje lepší spánek
Možná jste si toho všimli na sociálních sítích, v podcastech o zdraví nebo u známých: …
ZAJÍMAVOSTI
Přípravné práce zahájeny. Vnitroblok v Riegrově ulici se změní
V polovině dubna budou zahájeny stavební práce ve vnitrobloku v Riegrově ulici, který …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bezpečí v Příbrami? Někteří lidé ukazují na drogy, bezdomovectví a zločiny, další to tak černě nevidí
Je Příbram bezpečným městem? Na tuto otázku odpovídali naši čtenáři v nedávné anketě – …
NÁZOR
Blechy, prádlo a zákaz práce: Velikonoční týden má temnější tradice, než čekáte.
Velikonoce jsou svátky vajec, jara a nových začátků.
Ať už je vnímáme duchovně, …
VELIKONOCE
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE




