ANO má volební číslo 20, ČSSD pětku, Spolu 13, Piráti a Starostové 17
24. srpna 2021 (09:55)
foto: ilustr/pixabay
Čísla, jimiž budou označeny kandidátní lístky volebních uskupení, dnes vylosovala Státní volební komise.
Hnutí ANO bude v letošních sněmovních volbách kandidovat s číslem 20, ČSSD dostala pětku. Koalice Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09, obdržela číslo 13, Piráti se Starosty mají číslo 17, KSČM 18 a SPD čtyřku. Čísla, jimiž budou označeny kandidátní lístky volebních uskupení, dnes vylosovala Státní volební komise.
Hnutí Přísaha, které podle průzkumů má šanci dostat se do Sněmovny, dostalo číslo 12, uskupení Trikolora Soukromníci Svobodní bude kandidovat s osmičkou a Volný blok s trojkou.
Čísla určila pořadí, ve kterém Český statistický úřad odpoledne strany a hnutí uvede na oficiálním volebním webu. Uskupení, jichž je 22, budou moci čísla také využít v kampani.
Jedničku letos dostali Zelení, startovní pole uzavírají s číslem 22 Moravané. Sedmičku obdržela Aliance národních sil, Aliance pro budoucnost má devítku a seskupení Otevřeme Česko normálnímu životu číslo 21.
Jedničku letos dostali Zelení, startovní pole uzavírají s číslem 22 Moravané. Sedmičku obdržela Aliance národních sil, Aliance pro budoucnost má devítku a seskupení Otevřeme Česko normálnímu životu číslo 21.
Dvojku dostala Švýcarská demokracie, šestku Pravý blok, desítku uskupení Prameny. Strana Levice získala číslo 11, Senioři 21 číslo 14, monarchistická strana Koruna Česká číslo 16 a Moravskému zemskému hnutí určil los číslo 19.
Čísla byla tradičně vylosována s pomocí dvou průhledných nádob, z nichž v jedné byly obálky s názvy volebních stran a ve druhé obálky s čísly a postupně byly k sobě přiřazovány. Losování se ujali místopředsedkyně Českého statistického úřadu Eva Krumpová a pověřený ředitel odboru voleb Tomáš Jirovec.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Kamiony ničí středočeské silnice. Kraj chystá razantní kontroly i nové váhy
Středočeský kraj chce posílit silniční kontroly zaměřené na přetížená nákladní auta a …
DOPRAVA
Svatohorská alej je zpět! Nový povrch hotový o týdny dřív, MHD znovu jezdí až nahoru
Rekonstrukce příjezdové cesty ke Svaté Hoře skončila s výrazným předstihem. Dlažební …
AKTUÁLNĚ
Mikroplasty máme v krvi, plicích i mozku. Teď je 18letá studentka dokáže z vody odstranit z 95 %.
Mikroplasty už nejsou jen problém oceánů. Vědci je našli v lidské krvi, placentě, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čeká prudké ochlazení. Zaprší, na horách může sněžit a ráno hrozí mráz
Po neděli se má opět ochlazovat a podle meteorologů se mohou ranní teploty dostat jen …
Den matek klepe na dveře: Máš dárek, nebo zase jen výmluvu?
Existují dny, na které si člověk vzpomene sám od sebe – narozeniny, Vánoce, první …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR




