25. 5. svátek má Viola




Anketa „Zpoplatnit vstup na Novák?“ vyvolala emocionální bouři. Jaké jsou její výsledky?

3. srpna 2018   (06:16)
Anketa „Zpoplatnit vstup na Novák?“ vyvolala emocionální bouři. Jaké jsou její výsledky?

Možnosti vyjádřit svůj názor využilo více než 2 500 čtenářů. Některé části diskuze byly vyhrocené.



Z velké části již zrekonstruovaný areál Nového rybníka je předmětem zájmu příbramské veřejnosti, proto mu také na našich stránkách věnujeme značnou pozornost.

25. července jsme zveřejnili anketu, kde jste měli možnost hlasovat, zda by bylo vhodné zpoplatnit vstup na Novák, z důvodu možného snížení jeho návštěvnosti nepřizpůsobivými osobami.

Zatímco na webových stránkách hlasovalo pouhých 172 čtenářů a o 25 hlasů zvítězila varianta „vstupné ano!“, na Facebooku se strhla přímo smršť sdílení a komentářů s konečným opačným výsledkem.

Celkem na této sociální síti v anketě hlasovalo 2 356 čtenářů! V 72 komentářích se někteří návštěvníci staví rezolutně za zpoplatnění, jiní proti, někteří váhají. Jednoznačně ze zdejší diskuze vyplývá, že většina příbramských obyvatel by si přála, aby nové vybavení nebylo ničeno neukázněnými návštěvníky, v areálu byl klid a pohoda. Lidé si také uvědomují, že nejen rekonstrukce, ale i další provoz a údržba stojí peníze. Někteří se zde rozčilují nad zákazem pití alkoholu v areálu a jsou i tací, co přiznali, že několikeré napomínání zdejší ostrahy, jim chození na Novák zcela otrávilo.

„Město se musí chovat jako správný hospodář a nemůže dotovat toto zařízení, což opravdu něco stojí – údržba areálu, opravy, mzdy zaměstnanců a ostrahy, elektřina atd. atd. Takhle by se alespoň vybralo na nějakou část provozu, když to bude město dotovat, tak přesně tyto lidé budou nadávat, že nejsou peníze na opravy ve městě,“ uvádí diskutující na Facebooku.

„Absolutně smutné nad tímto vůbec rozmýšlet. Všude v cizině, ale i jiných městech u nás v republice, tolik nádherných míst, parků a koupališť, kde se svobodně a zdarma lidé scházejí.
U nás v Příbrami JEDINÉ upravované místo, kam se člověk může jít natáhnout na deku, udělat piknik, projít se s kočárkem, a nebo si tudy jít zaběhat a my přemýšlíme o zpoplatnění?“
přichází se zcela opačným názorem jedna z čtenářek.

„Na jednu stranu říkám ano, protože je to vlastně koupaliště jako každé jiné, kde se platí, ale na druhou stranu, když tam jede maminka s kočárkem na procházku nebo někdo si tam jde zaběhat, někdo jen tak projít, tak proč zase platit,“ jsou někteří na vážkách.


Každopádně se počítadlo výsledků zastavilo na 856 hlasech pro zpoplatnění a 1 500 hlasů získal volný vstup.

Svůj názor vyjádřil také zastupitel Petr Větrovský (ČSSD): „Rozhodně jsem proti tomu, aby byl vstup na Novák zpoplatněn. Objektivně uznávám, že současné vedení radnice udělalo v areálu spoustu práce, což kvituji. Nicméně si myslím, že areál je financován z kasy radnice, do které občané přispívají. Nedovedu si představit, že by běžec platil, za to, že si jde na Novák oběhnout kolečko kolem rybníka, či maminka s kočárkem za sezení na lavičce.“

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání … NEPŘEHLÉDNĚTE Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. … FOTOGALERIE Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu … ROZHOVOR SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně … ZAJÍMAVOSTI
Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz