Anketa: Sedmý nejlepší instagram z větších měst v Česku má Příbram
7. dubna 2021 (12:38)
foto: pribram.cz
Veškerý obsah je stylizován absolutně jednotně a v identickém stylu. Díky tomu celý profil působí kompaktně a takřka uměleckým dojmem," uvedla porota k instagramu města.
Nejlepší instagramový účet z měst nad 10.000 obyvatel v Česku má Kadaň, druhá je Praha, třetí Olomouc. Město Příbram skončilo na sedmém místě. Vyplývá to z ankety Zlatý lajk 2021 spolku Kvalikom. "Česká města odvádí na sociálních sítích skvělou práci. Instagram jim slouží jak k informování vlastních obyvatel, tak k lákání turistů. Nejlepší je, když zvládají dělat obojí. Naše hodnocení se ale zaměřilo i na to, zda odpovídají na komentáře, používají tzv. stories či zda dokážou zaujmout uživatele poutavými texty. Největší váhu ale měla samozřejmě kvalita fotografií a videí,“ uvedla mluvčí soutěže Sofie Bukovská. Ze 180 českých měst a městských částí s více než 10.000 obyvateli jich je podle ní na instagramu aktivních 107.
"Účet vybízí followery k tomu, aby objevovali Příbram prostřednictvím známých osobností. Věnován je tomu i archiv stories, u nichž každý z výběrů reprezentuje jednu osobnost a místa s ní spojená. Co je ale nejzajímavější, je opravdu dokonalá práce s úpravou fotografií ve stories i v klasickém příspěvku. Veškerý obsah je stylizován absolutně jednotně a v identickém stylu. Díky tomu celý profil působí kompaktně a takřka uměleckým dojmem," uvedla porota k instagramu @poznejpribram.
První ročník soutěže se konal v roce 2020, Kvalikom v něm hodnotil města a městské části podle kvality facebookových účtů. V kategorii měst nad 10.000 obyvatel vyhrál Chomutov před Třebíčí a Brnem-střed.
Spolek Kvalikom se zaměřuje na efektivitu komunikace veřejné správy s veřejností. Vyhlašuje také další soutěže a hodnotí například radniční zpravodaje vydávané českými obcemi.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Starosta omluven, jednání vedl místostarosta Karpíšek. Kdo čekal ostré střety, ten se nedočkal — přesto jeden bod dokázal zastupitele rychle vrátit na zem
Čtyřicáté zasedání Zastupitelstva města Příbrami proběhlo ve středu 25. března 2026. …
POLITIKA
Brdy už hasiče nezastaví. Nová čtyřkolka jim šetří čas i síly
Příbramští profesionální hasiči mají nového parťáka do terénu. Do jejich výbavy nově …
AKTUÁLNĚ
HOTOVO! Příbram to dokázala. Infarktový obrat, drama v prodloužení a postup do semifinále je doma!
Baník to dokázal! Příbram v třetím čtvrtfinále předvedla obrovskou vůli, když ani …
SPORT
Sezónu v záchranné stanici Hrachov otevřou sovy: Přijďte 5. dubna podpořit zvířecí pacienty
Přivítejte jaro v přírodě a nahlédněte do zákulisí záchrany živočichů. V sobotu 5. …
Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online.
Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 …
ON-LINE PŘENOS
Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu
Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném
Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové …
AKTUÁLNĚ
Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí
Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. …
AKTUALIZOVÁNO
Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko
Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník?
Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. …
ROZHOVOR




