Anglický týden zakončil FK Příbram sobotním vítězstvím na půdě plzeňského Petřína
2. září 2024 (07:00)
foto: FK Příbram / se souhlasem
ČFL nabrala v uplynulých dvou týdnech pekelné tempo. Příbramští fotbalisté zvládli odehrát hned 4 zápasy a všechny vítězně. Naposledy dobrou formu FK Příbram odnesl vítěz Divize A z minulé sezony, plzeňský Petřín. Po výhře 4:1 a pěti odehraných zápasech je Příbram na čele průběžné tabulky skupiny A ČFL.
O osudu sobotního zápasu proti Petřínu rozhodl povedený první poločas. Příbram v něm vstřelila tři branky a zbytek utkání kontrolovala. Hosté měli ještě několik dalších příležitostí k navýšení skóre, ale mnohdy chybělo hráčům více klidu na kopačkách při zakončení. Gólovou tečku přidal po hodině hry aktivní Vinny Loic Nkwinga. Petřín dokázal o čtyři minuty později kontrovat brankou Lisého, která už ovšem nic neřešila.
„Vítězství venku. Vážíme si ho. Určitě spokojenost s prvním poločasem, kdy jsme v zápase dominovali. Přidali jsme tři branky, řadu dalších příležitostí jsme ještě neproměnili,“ uvedl po zápase trenér Jiří Kohout. „Druhá půle byla už taková rozpačitá. Tam se nám to moc nelíbilo. Přizpůsobili jsme se a zápas jsme dovedli do povinného vítězství. Nic pozitivního tam ale nenajdeme,“ hodnotil sebekriticky kouč hostů.
Příbram sobotním vítězstvím dokázala navázat na předchozí tvrdě a se štěstím vybojovaný úspěch proti budějovickému Dynamu B. Díky tomu se po pěti odehraných zápasech vyšvihla na čelo průběžné tabulky skupiny A ČFL se dvanácti body. Má však odehráno o zápas víc než většina ostatních týmů, díky předehrávce 17. kola.
Příbram sobotním vítězstvím dokázala navázat na předchozí tvrdě a se štěstím vybojovaný úspěch proti budějovickému Dynamu B. Díky tomu se po pěti odehraných zápasech vyšvihla na čelo průběžné tabulky skupiny A ČFL se dvanácti body. Má však odehráno o zápas víc než většina ostatních týmů, díky předehrávce 17. kola.
foto: FK Příbram / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Příbram ožila festivalem pouličního divadla, potrvá do neděle
•Babíkov vyšle na módní molo zkušené dámy, ve sportovním i společenských šatech
•Nečekaný zvrat! Kemp Radava jede dál
Další články
Hasiči čtyři a půl hodiny zachraňovali uvězněného psa mezi kameny v lomu ve Vrančicích
Náročný zásah mají za sebou profesionální hasiči z Příbrami a dobrovolní hasiči z …
FOTOGALERIE
Prvním miminkem roku 2026 narozeným v příbramské porodnici je chlapeček Dmytro
Až ve večerních hodinách prvního dne nového roku se v Oblastní nemocnici Příbram ozval …
Policie varuje před falešnými bankovkami
Na Ústecku se během krátké doby objevilo několik falešných bankovek v nominální …
Rok 2025 přinesl málo srážek a teplotní výkyvy
Rok 2025 se na území České republiky zařadil mezi teplotně normální až mírně …
Dětská obezita roste. Příbram ukazuje, že zdravé školní stravování funguje
Za rostoucí dětskou obezitou nestojí jen nedostatek pohybu, ale i stravovací návyky, …
FOTOGALERIE
Nedělní koncert ve Vysoké připomene první vystoupení České filharmonie pod taktovkou Antonína Dvořáka
Slavnostní koncert na počest významné hudební události, která se odehrála před 130 …
Sněhové jazyky a závěje hrozí až do nedělního odpoledne
Kvůli kombinaci prachového sněhu a silnějšího větru se budou v části republiky místy …
Konečně jsme se dočkali zimy, teploty budou padat ještě hlouběji pod bod mrazu
Po začátku zimy a v porovnání s předchozími roky, kdy to v zimních měsících venku …
FOTO
Středočeský kraj podpoří sportovní centra mládeže částkou přesahující čtyřicet milionů korun
Rada Středočeského kraje schválila a doporučila Zastupitelstvu kraje podpořit 25 …
Pochod na Tři krále láká na hraberské koláče i zimní krajinu
Na začátek nového roku se ve Vysokém Chlumci chystá tradiční zimní pochod. Účastníci …




