Alkohol, sex nebo násilí. Na obrazovku České televize míří nové piktogramy
30. prosince 2019 (13:26)
Česká televize bude od ledna pomocí obrazových symbolů označovat pět typů potenciálně nevhodného obsahu: vulgární jazyk, drogy a alkohol, strach, násilí, sex.
Česká televize začíná v lednu v testovacím režimu označovat sérií pěti obrazových symbolů pořady, které by mohly být nevhodné pro děti mladší 15 let věku. Piktogramy odkazují k různým typům potenciálně škodlivých obsahů, jako je vulgární jazyk nebo násilí. Tímto krokem chce Česká televize především usnadnit rodičům orientaci v televizní nabídce a poskytnout jim jednoduchou formou informace o pořadu tak, aby se mohli snadněji rozhodnout, zda je pro jejich nezletilé děti vhodný či nikoli.
„Piktogramy se začnou postupně objevovat primárně u pořadů zařazených do programu po osmé hodině večer. Následně se tento systém stane standardní součástí našeho vysílání,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Už dnes označujeme obrazovým symbolem i krátkým upozorněním před samotným začátkem pořadu ty části programu, které jsou vhodné spíše pro diváky starší patnácti let. Nová série pěti obrazových symbolů je ale daleko sdělnější, podrobnější a rodiče tak budou moci díky ní snáz posoudit, co nechají své mladší děti sledovat. Navazujeme tak částečně na systém, který jsme zavedli před několika lety na Déčku. Tam označujeme pořady vhodné pro děti starší osmi let.“
Česká televize bude od ledna pomocí obrazových symbolů označovat pět typů potenciálně nevhodného obsahu: vulgární jazyk, drogy a alkohol, strach, násilí, sex. K tomuto samoregulačnímu označování pořadů přistupuje ČT na základě rozhodnutí generálního ředitele, a to už od začátku ledna 2020.
Česká televize bude od ledna pomocí obrazových symbolů označovat pět typů potenciálně nevhodného obsahu: vulgární jazyk, drogy a alkohol, strach, násilí, sex. K tomuto samoregulačnímu označování pořadů přistupuje ČT na základě rozhodnutí generálního ředitele, a to už od začátku ledna 2020.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Karolína Blinková
tisková mluvčí České televize
tisková mluvčí České televize
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu
Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké …
ANKETA
Nový Rybník Obořiště překvapuje. A tentokrát to není pivo.
Kdo jezdí k Novému Rybníku u Obořiště, ví, že se tam odpočívá skoro samo. Lidé z okolí …
PR
Tipy na víkend: Kluziště končí, Madagaskar přebírá led a kino chystá nálož premiér!
Až do neděle 8. února můžete využít kluziště na náměstí 17. listopadu. V pátek …
Konečně! Toalety v Jiráskových sadech po dlouhé rekonstrukci otevřeny. Lidé to vítají
Po několika měsících, kdy byly veřejné toalety v Jiráskových sadech kvůli rekonstrukci …
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie
Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po …
Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně
Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku …
V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu
Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká …
Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na …




