30. 11. svátek má Ondřej
ALKA zve na výstavu fotografií v rámci projektu Dostat se do obrazu

Komerční sdělení
26. října 2021   (19:36)
ALKA zve na výstavu fotografií v rámci projektu Dostat se do obrazu

Výstavu můžete zhlédnout až do 30. listopadu v knihovně Jana Drdy, v prosinci pak v předsálí kina v Příbrami.


K vidění jsou barevné fotografie na téma „Mezilidské vztahy“, které nafotili klienti Alky. Snímky přibližují život lidí s mentálním, tělesným a kombinovaným postižením a ukazují, že lidé s handicapem dokáží i s malou podporou zvládnout velké věci.

Organizace ALKA, o.p.s. je příbramská nezisková organizace, která již od roku 2005 pomáhá lidem s různě závažným kombinovaným postižením od dětí po dospělé.  ALKA v průběhu letošního roku 2021 realizuje s finanční podporou Ministerstva kultury projekt „Dostat se do obrazu“. V rámci tohoto projektu se lidé s handicapem, klienti ALKY, od počátku roku účastnili fotografického kroužku, v rámci kterého se pravidelně setkávali se skupinou dobrovolníků z oblasti IT, grafiky a humanitního zaměření a postupně se seznamovali se základy práce s IT technikou, pořizování fotodokumentace, zpracování fotomateriálu, grafiky a přípravy fotografií pro výstavu.

„Naši klienti si všechny aktivity v rámci kroužku opravdu užívali. Naučili se spoustu nových dovedností, rozvíjeli svou samostatnost a na každé setkání se těšili. Snad jejich fotografie ukážou veřejnosti, že svět lidí s handicapem je mnohem pestřejší a barevnější, než se zdá“, říká Mgr. Lenka Mottlová, ředitelka Alky.

„Nejkrásnějším a nejzábavnějším bodem celého projektu byl den, který klienti spolu s našimi pracovníky strávili samotným pořizováním fotografií sebe navzájem. Pořízené fotografie, které můžete vidět na výstavě, samy o sobě dokumentují, jak moc si naši klienti tento den užili,“ doplňuje Soňa Hájková, vedoucí sociálních služeb v Alce.

Poznejte blíže život lidí s handicapem, nahlédněte do jejich světa. Uvidíte, jak velké věci zvládnou a jak šťastní mohou být.

Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií, kterou za štědré podpory Ministerstva kultury v rámci projektu „Dostat se do obrazu“ realizuje organizace ALKA v Příbrami.
 
K vidění jsou barevné fotografie na téma …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR
Další články

Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou Meteorologové: V první polovině prosince se oteplí, i o Vánocích bude přes den nad nulou V týdnu, kdy budou vánoční svátky - mezi 20. a 26. prosincem, průměr denních teplot … Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Očkovaní lidé budou po významném rizikovém kontaktu muset na test Dosud očkovaní lidé podle metodického pokynu hlavní hygieničky z 19. října nemuseli … Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Na výjezdu z Příbrami přetočil řidič Fabii na střechu, dechovou zkoušku na alkohol odmítl Policie silnici obousměrně uzavřela. Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Semafory v Žežické stále nefungují. Křižovatka si připisuje další nehodu Při střetu dvou aut došlo k poranění jednoho z řidičů. Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Příbramsko zasáhne v úterý silný vítr, hrozí škody na domech i problémy v dopravě Výstraha před silným větrem platí v úterý od 06:00 do 24:00. Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Všichni lidé se mohou registrovat na webu k přeočkování proti covidu Nárok na přeočkování mají nyní lidé šest měsíců po dokončeném předchozím očkování. Od … Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Kam až sahají tradice posvátného jmelí? Jmelí je neodmyslitelným symbolem Vánoc. Jeho léčivé účinky a magické síly byly známy … Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů Příbram bude příští rok hospodařit s téměř miliardou, chystá investice za 400 milionů V městské kase je v tuto chvíli zhruba 300 milionů korun. V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol V památníku Vojna u Příbrami se natáčel klip Totalitní řád skupiny Debustrol Hlavní role v klipu se zhostil herec Martin Dejdar.
Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta: Vůči lidem v první linii nad zrušenými trhy fňukat nebudu Starosta Příbrami Jan Konvalinka společně se starostkou Lhoty u Příbramě Evou Drmlovou …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz