22. 4. svátek má Evžénie




Alka má dostat 90 tisíc, Senior Point 410

20. dubna 2016   (06:38)
Alka má dostat 90 tisíc, Senior Point 410
foto: pribram.cz

O konečně výši dotací rozhodne pondělní zastupitelstvo.



Na programu pondělního jednání příbramského zastupitelstva je i několik žádostí o individuální dotace. Kromě několika sportovních oddílů je na programu podpora i pro žadatele v sociální sféře.

Podle návrhu rady by nyní měla dostat obecně prospěšná společnost Alka příspěvek ve výši 90 tisíc korun. Stejná částka byla schválena na minulém zastupitelstvu i o.p.s. Magdalena nebo o.p.s. Ponton, která provozuje nízkoprahové centrum Bedna a dalším subjektům. Výrazně vyšší částka je však navrhována pro společnost Společně, která v Příbrami provozuje Senior Point, což je projekt zaměřený na podporu života seniorů. S výší dotace ale nesouhlasí někteří opoziční zastupitelé.

„Podle mě to není to nic jiného, než převádění peněz do organizace, kterou si současná koalice vytvořila. Potřebují obhájit její vznik a nalákat zájemce právě těmito penězi, ze kterých zaplatí všechny výlety a další činnosti, které tak bombasticky plánují. Považuji to za nespravedlivé vůči jiným organizacím. Snaha mít maximálně prostředků pod osobní kontrolou a podporovat jen toho, koho chci, koho mám rád, kdo se mi líbí, kdo je kámoš, vytvářet organizované skupiny podle svých představ a likvidovat konkurenci, která má historii a své příznivce, tak v takovém trendu nejedu. Byl bych rád, aby péče o všechny sociální skupiny obyvatel a všechny věkové kategorie byla vyrovnaná a férová.“ řekl portálu pribram.cz opoziční zastupitel Petr Kareš (Šance pro Příbram - Příbramáci pro Příbram), který tento návrh nepodpoří. Podle Kareše si navíc aktuální vedení radnice takovýmto typem podpory kupuje občany určitých sociálních skupin.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky … SPORT Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý … AKTUÁLNĚ Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky … NEPŘEHLÉDNĚTE V Kozárovicích spadl muž ze žebříku V Kozárovicích spadl muž ze žebříku Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích. Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků … DOPRAVA Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v … POLITIKA Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned … Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz