17. 6. svátek má Adolf

Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion

AKTUALIZOVÁNO
9. května 2018   (08:10)
Dalších 51 fotografií v galeriiAktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion

Na místo míří několik jednotek hasičů


Únik čpavku ze strojovny zimního stadionu v Příbrami zaměstnává aktuálně několik hasičských jednotek. Na místě zasahují profesionální hasiči z Příbrami, dobrovolní pak z Březových hor, Obecnice a Rožmitálu pod Třemšínem.

Zjišťujeme podrobnosti, naši redaktoři jsou na místě. Sledujte průběžně doplňované zprávy a fotogalerii v článku.

AKTUALIZOVÁNO:

08:23

Byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Na místo míří větší množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Průzkumná skupina v ochranných oblecích pronikla do zasažené místnosti strojovny, podařilo se jim uzavřít místo úniku z ventilu a zamezit dalšímu šíření látky. O dalších podrobnostech budeme nadále informovat.

Na podobnou situaci jsou hasiči dobře připraveni, o nácviku jsme psali v článku: Složky IZS budou dnes cvičit zásah na zimním stadionu, tentokrát se jedná o skutečný zásah složek.

08:35
​Okolí Zimního stadionu je zcela uzavřeno, pracují zde pouze veškeré složky IZS. Na místo se dostavili i hlavní představitelé města Příbrami v čele se starostou Jindřichem Vařekou.

08:54
Zdravotníky, kteří se dostavili na místo havárie, byli prohlídnuti a ošetřeni dva zaměstnanci. Paní, která si stěžovala na pálení v dýchacích cestách a jeden ze strojníků, který cítil nevolnost od žaludku.

​09:00
Tisková zpráva z MěÚ Příbram (tisková mluvčí Pavlína Svobodová): V příbramském zimním stadionu došlo k úniku čpavku, situaci mají složky IZS pod kontrolou​

Ve strojovně příbramského zimního stadionu došlo dnes kolem osmé hodiny ranní k poruše na ventilu jednoho z čerpadel a tím i úniku nebezpečného čpavku.

Situace je taková, že v tuto chvíli ještě nevíme, které z čerpadel to je, nicméně situaci mají složky IZS pod kontrolou a nehrozí masivní únik čpavku,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že větší ohrožení obyvatel nehrozí.

Celá ulice Legionářů je uzavřena, v celém objektu zimního stadionu a aquaparku byla z důvodu bezpečnosti provedena evakuace a přerušena plavecká výuka dětí.

Jednotky HZS zkrápějí okolí roztříštěným proudem vody tak, aby byl čpavek sražen ze vzduchu dolů na zem.

Čpavek se vyznačuje nepříjemným, štiplavým zápachem. Při nižších koncentracích může u lidí vyvolat pálení očí či nosu. Ve vyšších koncentracích může vážně poleptat sliznice dýchacích cest, kůži a oční rohovku a způsobit otok plic.

09:15
„Jedná se o nepříjemnou záležitost. To, co je na té situaci jediné pozitivní, že všechny složky integrovaného záchranného systému fungují přesně tak, jak mají,“ vyjádřil se naší redakci k úniku čpavku starosta města Ing. Jindřich Vařeka, který se dostavil na místo havárie.

09:20
„Jsem rád, že všichni, kteří se účastnili této akce, se zachovali tak, jak měli. Rychlé a správné reakce vedli k tomu, že se zaplať pánbůh, nikomu nic nestalo. Řekl bych, že také práce všech záchranných složek, byla nadprůměrná a tedy i velmi účinná,“ říká s úlevou Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram ve svém vyjádření pro redakci pribram.cz

10:15
​přidán videozáznam z rozhovoru pribram.cz s tiskovým mluvčím HZS Středočeského kraje kpt. Ing. Jaroslavem Gabrielem

11:25
Zásahu se zúčastnilo 9 jednotek hasičů a v tuto chvíli stále probíhá. V technologické místnosti, kde došlo k úniku čpavku, zasáhli hasiči prvotně roztříštěným proudem vody tak, aby byl čpavek sražen ze vzduchu dolů na zem a závada na ventilu jednoho z čerpadel jimi mohla být odstraněna. V tuto chvíli se v této strojovně nachází použitá silně kontaminovaná voda, která bude postupně odčerpávána a odvážena. Práce na likvidaci havárie pokračují.

15:15
Po 15. hodině odčerpal speciální automobil, který byl povolán na místo, čpavkovou vodu z havarijní jímky. Následně probíhala kontrolní měření, která výskyt čpavku uvnitř objektu nepotvrdila.

16:40
Byla odvolána záloha stanice Příbram

17:00
Místo bylo předáno provozovateli a jednotky se vrátily na své základny. Zítra v dopoledních hodinách na místě proběhne ještě jedno kontrolní měření v celém objektu.


​VIDEO:  kpt. Ing. Jaroslav Gabriel - tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje k situaci na Zimním stadionu Příbram pro redakci pribram cz

Fotogalerie

Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion () Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (1) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (2) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (3) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (4) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (5) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (6) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (7) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (8) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (9) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (10) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (11) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (12) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (13) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (14) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (15) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (16) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (17) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (18) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (19) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (20) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (21) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (22) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (23) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (24) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (25) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (26) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (27) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (28) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (29) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (30) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (31) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (32) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (33) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (34) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (35) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (36) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (37) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (38) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (39) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (40) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (41) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (42) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (43) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (44) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (45) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (46) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (47) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (48) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (49) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (50)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Foto: top
dab a tiskový mluvčí kpt. Ing. Jaroslav Gabriel HZS Středočeského kraje

autor: topDalší články

Guláš dělá hezká těla Guláš dělá hezká těla V Březnici se v sobotu soupeřilo ve vaření guláše 17. června 2019   (12:54) Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely Novák Fest - děti se hýbaly, tvořily a zkoušely V neděli 16. června děti rozhýbaly areál Nového rybníka 17. června 2019   (10:34) Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé Bahna bez bahna? I tak to bude velkolepé V sobotu 22. června se na Bahnech uskuteční jubilejní 30. ročník největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky v Evropě 17. června 2019   (08:07) Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín na Příbramsku plánuje průzkumné vrty a chce stavět vodovod Pičín nyní žádný centrální zdroj pitné vody nemá. 17. června 2019   (05:45) Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomněli jste popřát? Den matek se slaví ve velkém, na tatínky se často zapomíná 16. června 2019   (17:14) Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici 16. června 2019   (14:19) Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Divadlo A. Dvořáka bude hrát pod širým nebem Skanzen Vysoký Chlumec je už téměř vyprodaný, na ostatní představení jsou ještě vstupenky k dispozici 16. června 2019   (11:05) Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Aktuálně: Na Strakonické přistává vrtulník, policisté komunikaci uzavřeli Vážná dopravní nehoda omezuje provoz na silnici I/4 16. června 2019   (08:21) AKTUALIZOVÁNO Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Královna Johanka opět zavítala do Rožmitálu Průvod, bitva o korunu i otevřené prostory zámku přilákaly diváky z širokého okolí. 16. června 2019   (07:28) Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Tulipány v ulicích odkvetly, začíná se zelenat „tráva“ Pravděpodobně s nápadem, jak oživit předzahrádku, přišli obyvatelé na sídlišti 15. června 2019   (20:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz