22. 8. svátek má Bohuslav

Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion

AKTUALIZOVÁNO
9. května 2018   (08:10)
Dalších 51 fotografií v galeriiAktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion

Na místo míří několik jednotek hasičů


Únik čpavku ze strojovny zimního stadionu v Příbrami zaměstnává aktuálně několik hasičských jednotek. Na místě zasahují profesionální hasiči z Příbrami, dobrovolní pak z Březových hor, Obecnice a Rožmitálu pod Třemšínem.

Zjišťujeme podrobnosti, naši redaktoři jsou na místě. Sledujte průběžně doplňované zprávy a fotogalerii v článku.

AKTUALIZOVÁNO:

08:23

Byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Na místo míří větší množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Průzkumná skupina v ochranných oblecích pronikla do zasažené místnosti strojovny, podařilo se jim uzavřít místo úniku z ventilu a zamezit dalšímu šíření látky. O dalších podrobnostech budeme nadále informovat.

Na podobnou situaci jsou hasiči dobře připraveni, o nácviku jsme psali v článku: Složky IZS budou dnes cvičit zásah na zimním stadionu, tentokrát se jedná o skutečný zásah složek.

08:35
​Okolí Zimního stadionu je zcela uzavřeno, pracují zde pouze veškeré složky IZS. Na místo se dostavili i hlavní představitelé města Příbrami v čele se starostou Jindřichem Vařekou.

08:54
Zdravotníky, kteří se dostavili na místo havárie, byli prohlídnuti a ošetřeni dva zaměstnanci. Paní, která si stěžovala na pálení v dýchacích cestách a jeden ze strojníků, který cítil nevolnost od žaludku.

​09:00
Tisková zpráva z MěÚ Příbram (tisková mluvčí Pavlína Svobodová): V příbramském zimním stadionu došlo k úniku čpavku, situaci mají složky IZS pod kontrolou​

Ve strojovně příbramského zimního stadionu došlo dnes kolem osmé hodiny ranní k poruše na ventilu jednoho z čerpadel a tím i úniku nebezpečného čpavku.

Situace je taková, že v tuto chvíli ještě nevíme, které z čerpadel to je, nicméně situaci mají složky IZS pod kontrolou a nehrozí masivní únik čpavku,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že větší ohrožení obyvatel nehrozí.

Celá ulice Legionářů je uzavřena, v celém objektu zimního stadionu a aquaparku byla z důvodu bezpečnosti provedena evakuace a přerušena plavecká výuka dětí.

Jednotky HZS zkrápějí okolí roztříštěným proudem vody tak, aby byl čpavek sražen ze vzduchu dolů na zem.

Čpavek se vyznačuje nepříjemným, štiplavým zápachem. Při nižších koncentracích může u lidí vyvolat pálení očí či nosu. Ve vyšších koncentracích může vážně poleptat sliznice dýchacích cest, kůži a oční rohovku a způsobit otok plic.

09:15
„Jedná se o nepříjemnou záležitost. To, co je na té situaci jediné pozitivní, že všechny složky integrovaného záchranného systému fungují přesně tak, jak mají,“ vyjádřil se naší redakci k úniku čpavku starosta města Ing. Jindřich Vařeka, který se dostavil na místo havárie.

09:20
„Jsem rád, že všichni, kteří se účastnili této akce, se zachovali tak, jak měli. Rychlé a správné reakce vedli k tomu, že se zaplať pánbůh, nikomu nic nestalo. Řekl bych, že také práce všech záchranných složek, byla nadprůměrná a tedy i velmi účinná,“ říká s úlevou Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram ve svém vyjádření pro redakci pribram.cz

10:15
​přidán videozáznam z rozhovoru pribram.cz s tiskovým mluvčím HZS Středočeského kraje kpt. Ing. Jaroslavem Gabrielem

11:25
Zásahu se zúčastnilo 9 jednotek hasičů a v tuto chvíli stále probíhá. V technologické místnosti, kde došlo k úniku čpavku, zasáhli hasiči prvotně roztříštěným proudem vody tak, aby byl čpavek sražen ze vzduchu dolů na zem a závada na ventilu jednoho z čerpadel jimi mohla být odstraněna. V tuto chvíli se v této strojovně nachází použitá silně kontaminovaná voda, která bude postupně odčerpávána a odvážena. Práce na likvidaci havárie pokračují.

15:15
Po 15. hodině odčerpal speciální automobil, který byl povolán na místo, čpavkovou vodu z havarijní jímky. Následně probíhala kontrolní měření, která výskyt čpavku uvnitř objektu nepotvrdila.

16:40
Byla odvolána záloha stanice Příbram

17:00
Místo bylo předáno provozovateli a jednotky se vrátily na své základny. Zítra v dopoledních hodinách na místě proběhne ještě jedno kontrolní měření v celém objektu.


​VIDEO:  kpt. Ing. Jaroslav Gabriel - tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje k situaci na Zimním stadionu Příbram pro redakci pribram cz

Fotogalerie

Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion () Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (1) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (2) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (3) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (4) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (5) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (6) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (7) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (8) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (9) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (10) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (11) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (12) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (13) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (14) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (15) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (16) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (17) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (18) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (19) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (20) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (21) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (22) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (23) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (24) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (25) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (26) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (27) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (28) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (29) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (30) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (31) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (32) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (33) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (34) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (35) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (36) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (37) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (38) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (39) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (40) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (41) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (42) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (43) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (44) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (45) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (46) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (47) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (48) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (49) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (50)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
Foto: top
dab a tiskový mluvčí kpt. Ing. Jaroslav Gabriel HZS Středočeského kraje

autor: topDalší články

Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Autíčko na vysílačku je podle inspekce nebezpečné, nemáte ho doma? Čínská hračka obsahuje mnohonásobně více toxického olova a kadmia, než povoluje norma. 21. srpna 2019   (19:52) Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Aktuálně: Se střelnou zbraní ohrožoval ženu, na místo byla povolána zásahová jednotka Po incidentu se dal na útěk 21. srpna 2019   (16:37) V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM V létě se opět konal oblíbený Sportovní příměstský tábor pod taktovkou SZM Všechny tři termíny byly téměř okamžitě plně obsazené 21. srpna 2019   (14:39) Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Projekt vyžaduje nové chodníky a prodlužuje uzavírku Provádějící firma požádala o prodloužení termínu dokončení stavby o pět týdnů. 21. srpna 2019   (12:25) Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků Příbramští policisté zastavili během pátku a soboty 127 aut, odhalili 53 přestupků 29 řidičů překročilo povolenou rychlost 21. srpna 2019   (10:55) „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram „Doufám, že v co nejbližší době venku body urveme,“ říká Jan Starka, majitel klubu 1. FK Příbram Do pořadu Na slovíčko jsme si tentokrát pozvali Bc. Jana Starku, majitele klubu 1. FK Příbram. 21. srpna 2019   (08:36) Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Do vzhledu restauračních předzahrádek radní v Příbrami nemluví Předzahrádky jsou v Příbrami osvobozeny od místního poplatku, jejich vzhled není městem ovlivňován 21. srpna 2019   (06:12) V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici V Rožmitále srazilo auto dítě na kole, to skončilo v nemocnici Dopravu řídí hasiči kyvadlově 20. srpna 2019   (18:51) Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele Čapkova památníku Uchazeči o funkci by měli mít vysokoškolské vzdělání ekonomického, právního, technického nebo humanitního zaměření, manažerské schopnosti, zkušenost s řízením kolektivu a alespoň dvouletou praxi v územním samosprávném celku nebo příspěvkové organizaci. 20. srpna 2019   (15:59) Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Hasiči likvidují masivní únik ropné látky na Vltavě Na místo míří zástupce Povodí Vltavy 20. srpna 2019   (13:58) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz