2. 12. svátek má Blanka

Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion

AKTUALIZOVÁNO
9. května 2018   (08:10)
Dalších 51 fotografií v galeriiAktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion
foto: pribram.cz

Na místo míří několik jednotek hasičů


Únik čpavku ze strojovny zimního stadionu v Příbrami zaměstnává aktuálně několik hasičských jednotek. Na místě zasahují profesionální hasiči z Příbrami, dobrovolní pak z Březových hor, Obecnice a Rožmitálu pod Třemšínem.

Zjišťujeme podrobnosti, naši redaktoři jsou na místě. Sledujte průběžně doplňované zprávy a fotogalerii v článku.

AKTUALIZOVÁNO:

08:23

Byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Na místo míří větší množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Průzkumná skupina v ochranných oblecích pronikla do zasažené místnosti strojovny, podařilo se jim uzavřít místo úniku z ventilu a zamezit dalšímu šíření látky. O dalších podrobnostech budeme nadále informovat.

Na podobnou situaci jsou hasiči dobře připraveni, o nácviku jsme psali v článku: Složky IZS budou dnes cvičit zásah na zimním stadionu, tentokrát se jedná o skutečný zásah složek.

08:35
​Okolí Zimního stadionu je zcela uzavřeno, pracují zde pouze veškeré složky IZS. Na místo se dostavili i hlavní představitelé města Příbrami v čele se starostou Jindřichem Vařekou.

08:54
Zdravotníky, kteří se dostavili na místo havárie, byli prohlídnuti a ošetřeni dva zaměstnanci. Paní, která si stěžovala na pálení v dýchacích cestách a jeden ze strojníků, který cítil nevolnost od žaludku.

​09:00
Tisková zpráva z MěÚ Příbram (tisková mluvčí Pavlína Svobodová): V příbramském zimním stadionu došlo k úniku čpavku, situaci mají složky IZS pod kontrolou​

Ve strojovně příbramského zimního stadionu došlo dnes kolem osmé hodiny ranní k poruše na ventilu jednoho z čerpadel a tím i úniku nebezpečného čpavku.

Situace je taková, že v tuto chvíli ještě nevíme, které z čerpadel to je, nicméně situaci mají složky IZS pod kontrolou a nehrozí masivní únik čpavku,“ uvedl starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že větší ohrožení obyvatel nehrozí.

Celá ulice Legionářů je uzavřena, v celém objektu zimního stadionu a aquaparku byla z důvodu bezpečnosti provedena evakuace a přerušena plavecká výuka dětí.

Jednotky HZS zkrápějí okolí roztříštěným proudem vody tak, aby byl čpavek sražen ze vzduchu dolů na zem.

Čpavek se vyznačuje nepříjemným, štiplavým zápachem. Při nižších koncentracích může u lidí vyvolat pálení očí či nosu. Ve vyšších koncentracích může vážně poleptat sliznice dýchacích cest, kůži a oční rohovku a způsobit otok plic.

09:15
„Jedná se o nepříjemnou záležitost. To, co je na té situaci jediné pozitivní, že všechny složky integrovaného záchranného systému fungují přesně tak, jak mají,“ vyjádřil se naší redakci k úniku čpavku starosta města Ing. Jindřich Vařeka, který se dostavil na místo havárie.

09:20
„Jsem rád, že všichni, kteří se účastnili této akce, se zachovali tak, jak měli. Rychlé a správné reakce vedli k tomu, že se zaplať pánbůh, nikomu nic nestalo. Řekl bych, že také práce všech záchranných složek, byla nadprůměrná a tedy i velmi účinná,“ říká s úlevou Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram ve svém vyjádření pro redakci pribram.cz

10:15
​přidán videozáznam z rozhovoru pribram.cz s tiskovým mluvčím HZS Středočeského kraje kpt. Ing. Jaroslavem Gabrielem

11:25
Zásahu se zúčastnilo 9 jednotek hasičů a v tuto chvíli stále probíhá. V technologické místnosti, kde došlo k úniku čpavku, zasáhli hasiči prvotně roztříštěným proudem vody tak, aby byl čpavek sražen ze vzduchu dolů na zem a závada na ventilu jednoho z čerpadel jimi mohla být odstraněna. V tuto chvíli se v této strojovně nachází použitá silně kontaminovaná voda, která bude postupně odčerpávána a odvážena. Práce na likvidaci havárie pokračují.

15:15
Po 15. hodině odčerpal speciální automobil, který byl povolán na místo, čpavkovou vodu z havarijní jímky. Následně probíhala kontrolní měření, která výskyt čpavku uvnitř objektu nepotvrdila.

16:40
Byla odvolána záloha stanice Příbram

17:00
Místo bylo předáno provozovateli a jednotky se vrátily na své základny. Zítra v dopoledních hodinách na místě proběhne ještě jedno kontrolní měření v celém objektu.


​VIDEO: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel - tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje k situaci na Zimním stadionu Příbram pro redakci pribram cz

foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz
foto: pribram.cz

Fotogalerie

Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion () Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (1) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (2) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (3) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (4) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (5) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (6) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (7) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (8) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (9) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (10) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (11) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (12) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (13) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (14) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (15) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (16) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (17) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (18) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (19) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (20) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (21) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (22) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (23) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (24) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (25) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (26) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (27) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (28) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (29) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (30) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (31) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (32) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (33) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (34) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (35) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (36) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (37) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (38) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (39) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (40) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (41) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (42) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (43) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (44) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (45) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (46) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (47) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (48) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (49) Aktuálně: Únik čpavku povolal hasiče na zimní stadion (50)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top
Další články

Řidič u Buku vyjel mimo silnici a skončil ve stráni na střeše Řidič u Buku vyjel mimo silnici a skončil ve stráni na střeše Řidič utrpěl poranění, se kterými byl převezen do příbramské nemocnice Nehoda u Voznice zavřela dálnici D4 ve směru na Prahu Nehoda u Voznice zavřela dálnici D4 ve směru na Prahu Příčinou nehody byla pravděpodobně nepřiměřená rychlost. Výstava v Příbrami ukazuje historické i současné betlémy Výstava v Příbrami ukazuje historické i současné betlémy Tvůrci betlémů na Příbramsku byli zpravidla horníci nebo později i profesionální … Zabezpečte své vodoměry před mrazem, doporučují vodohospodáři Zabezpečte své vodoměry před mrazem, doporučují vodohospodáři S příchodem prvních mrazíků upozorňují vodohospodáři odběratele na zabezpečení … Martin Beran: Tenisu se v Dobříši daří, těší mě dobrá spolupráce s městem Martin Beran: Tenisu se v Dobříši daří, těší mě dobrá spolupráce s městem Martin Beran je šéftrenérem tenisového klubu TenisCentrum Dobříš. Těší ho, že areál … ROZHOVOR Na Příbramsku se od dnešního večera do pátku může místy tvořit náledí Na Příbramsku se od dnešního večera do pátku může místy tvořit náledí S možností vzniku náledí by měli lidé počítat od dnešních 21:00 do pátečních 11:00. … S příchodem meteorologické zimy se po pátečním ochlazení na víkend oteplí S příchodem meteorologické zimy se po pátečním ochlazení na víkend oteplí Dnes začíná meteorologická zima. Paliva ve Středočeském kraji za týden zlevnila, nafta téměř o dvě koruny Paliva ve Středočeském kraji za týden zlevnila, nafta téměř o dvě koruny Na Příbramsku natankují řidiči litr benzinu v průměru za 39,29 Kč, naftu pak za 40,79 … Sportují, zdokonalují se a pomáhají. Vzdělávací projekt láká i příbramské studenty Sportují, zdokonalují se a pomáhají. Vzdělávací projekt láká i příbramské studenty Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu se aktuálně účastní čtyři desítky studentů …
Středočeský kraj nezaznamenal nárůst počtu ukrajinských uprchlíků kvůli zimě Středočeský kraj nezaznamenal nárůst počtu ukrajinských uprchlíků kvůli zimě Považujeme za nutné, aby stát motivoval uprchlíky k tomu, aby se snažili z dočasného …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Mariánská 135
261 01 Příbram IV

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Rosalota, s.r.o. zakázáno.
2014 - 2022 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics, TOP list.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies