20. 6. svátek má Květa

Aktuálně: Požár rodinného domu zaměstnává hasiče na Příbramsku

AKTUALIZOVÁNO
29. listopadu 2018   (12:10)

Výjezd profesionálních i dobrovolných hasičů si vyžádal rodinný dům v obci Voltuš.


Aktuálně zaměstnává dvě jednotky hasičského záchranného sboru požár v obci Voltuš. Na místo dorazila profesionální jednotka z Příbrami a nechybí ani dobrovolná jednotka z Rožmitálu pod Třemšínem. Plameny zachvátily přízemní rodinný domek. K zahoření mělo dojít ve dvou místnostech. Nedošlo zde k žádnému zranění, v tu dobu nikdo v domě nebyl.

"Došlo k zahoření ve dvou místnostech nízkopodlažního rodinného domku v obci Voltuš. Hasiči na místě použili vysokotlaký proud. Během požáru nebyla zraněna žádná osoba. Došlo však k vynesení dvou koček a jednoho psa z obydlí. Zvířata budou následně předána do veterinární péče," uvedl por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje.

AKTUALIZOVÁNO:

Tiskový mluvčí hasičů své informace ještě doplnil a rozšířil: „Na tísňovou linku středočeských hasičů byl oznámen požár rodinného domu v obci Voltuš poblíž Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku v 11.26 hodin.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče z Příbrami se dvěma cisternami, automobilovým žebříkem a velitelským vozidlem, zároveň vyjel i vyšetřovatel požárů. Dále byl poplach vyhlášen jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Rožmitál pod Třemšínem a Březnice, které vyrazily na pomoc se třemi cisternami.

První jednotka byla na místě asi jedenáct minut od ohlášení události. V té době byla požárem zasažena přízemní obytná místnost spojená s kuchyní. Hasiči na zdolání plamenů nasadili jeden C proud a vysokotlak. V objektu se nikdo nenacházel, majitelka byla v pořádku venku, podařilo se však vynést a zachránit dvě kočky a psa. Na místo se dostavila dcera majitelky domu, která zvířata odvezla na vyšetření k veterináři.

Jednotky požár lokalizovaly v pravé poledne a poté začaly s vynášením nábytku a dalších předmětů ze zasažené místnosti. Následně zajistily přirozené odvětrání domu. Závěrečnou likvidaci ohlásil velitel zásahu operačnímu středisku v 13.15 hodin, kdy bylo také místo předáno protokolem majitelce.

Předběžná škoda byla vyčíslena na dva miliony korun, včasným zásahem se podařilo uchránit majetek za pět milionů. K objasnění příčiny vzniku požáru si vyšetřovatel přizval expertní skupinu z Technického ústavu požární ochrany Praha."


Aktuálně zaměstnává dvě jednotky hasičského …
foto: a

foto: a
foto: a
foto: a

foto: a
foto: a
foto: a
foto: a
foto: a

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info a
autor: pmr








Další články

Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník … FOTOGALERIE Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Velkolepá Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z … KULTURA Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš … AKTUÁLNĚ Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. … SPORT Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival … KULTURA NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne … AKTUALIZOVÁNO Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč … DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo … KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz