25. 4. svátek má Marek

Aktuálně: Požár bytové jednotky zaměstnává hasiče. V místě je větší počet zraněných, na místo letí vrtulník LZS

5. listopadu 2018   (18:28)

Probíhá evakuace bytového domu


Požár bytové jednotky v bytovém domě v ulici Bratří Čapků v Příbrami povolal na pomoc záchranné složky IZS. Na místo přijelo několik vozidel Záchranné služby, kdy lékaři povolali i vrtulník LZS. Hasiči momentálně evakuují ostatní obyvatele domu. 

AKTUALIZOVÁNO:

18:40

Tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje kpt. Ing. Jaroslav Gabriel nám v tuto chvíli sdělil: „Na místě ošetřuje ZZS dvě vážněji popálené osoby, které se pravděpodobně zranily při pokusu uhasit požár. Jednotky zasahujících hasičů momentálně kontrolují ostatní bytové jednotky. Při zásahu je přítomen vyšetřovatel požárů, příčina události je v tuto chvíli v šetření.”

21:00
„Celý zásah jednotek byl mimořádně rychlý. První vozidlo bylo na místě do 3 minut od vyhlášení poplachu a celková lokalizace byla provedena do 11 minut. Přímé škody odhadl vyšetřovatel požárů na 300 tisíc korun a uchráněné hodnoty jsou ve výši 2 milionů korun. Při události byla zraněna 1 osoba vážně a po ošetření na místě, letecky dopravena na popáleninovou kliniku Vinohradské nemocnice v Praze, kam byly převezeny další dvě nezletilé osoby vozidly ZZS. Jedna z pracovních verzí vyšetřovatele je, že k explozi s následným požárem mohlo dojít při manipulaci s hořlavou kapalinou,” doplnil mluvčí středočeských hasičů.

22:00
Při zásahu spolupracovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanice Příbram, dobrovolná jednotka JSDH Březové Hory, Městská policie Příbram a Policie ČR. Hasiči společně  s pracovníky Technických služeb Příbram uklidili v okolí domu střepy z poškozených oken bytu. Okolní byty nebyly podle hasičů výbuchem ani požárem nijak zasaženy a celý prostor byl následně několikrát kontrolován termokamerou, aby se vyloučila skrytá ohniska.
 

Požár bytové jednotky v bytovém domě v ulici …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top, Foto: jap, HZSDalší články

V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz