Aktuálně platná výstraha zahrnuje vysoké teploty, silné bouřky a riziko požárů
30. června 2019 (20:49)
Kvůli nebezpečí požáru nesmí zajíždět auta na polní cesty, na rizikových místech je zakázáno kouření a používání pyrotechniky
Ve Středočeském kraji hrozí požáry, na rizikových místech je zakázáno rozdělávat oheň. Zákaz platí od neděle 30. června do odvolání, týká se například lesů, polí či stohů slámy a sena. Zákaz rozdělávání ohňů je reakcí na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), který vzhledem k teplému a převážně suchému počasí varuje před zvýšeným nebezpečím vzniku požárů.
Auta kvůli nebezpečí požáru nyní nemohou zajíždět na polní cesty. Zákaz neplatí pro vlastníky a uživatele zemědělských pozemků při jejich obhospodařování.
Kromě rozdělávání ohňů je zakázáno například také kouření, používání pyrotechniky, jízda parní lokomotivy nebo vypouštění takzvaných lampionů štěstí.
Aktuálně platná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu zahrnuje hned tři jevy – vysoké teploty, silné bouřky a riziko požárů.
Auta kvůli nebezpečí požáru nyní nemohou zajíždět na polní cesty. Zákaz neplatí pro vlastníky a uživatele zemědělských pozemků při jejich obhospodařování.
Kromě rozdělávání ohňů je zakázáno například také kouření, používání pyrotechniky, jízda parní lokomotivy nebo vypouštění takzvaných lampionů štěstí.
Aktuálně platná výstraha Českého hydrometeorologického ústavu zahrnuje hned tři jevy – vysoké teploty, silné bouřky a riziko požárů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČHMÚ
Středočeský kraj
Středočeský kraj
autor: mir
Další články
Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami
Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent
Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března
Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na …
ZMĚNA ČASU
Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou.
Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra …
FOTOGALERIE
Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2
Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po …
SPORT
Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali
Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními …
PŘÍRODA
Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov
Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce …
POZNÁVÁME BRDY
Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se
Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční …
DOBŘÍŠ
Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě!
Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží …
ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí
Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




