24. 7. svátek má Kristýna
Zpravodajství   »   Doprava   |   Z regionů

Aktualizace: Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína

16. června 2019   (14:19)
Aktualizace: Novinky ve vlakovém jízdním řádu nepotěší obyvatele Bělčic a Myslína

Pokud se neseženou finance, budou všechny osobní vlaky končit/začínat v Březnici


Správa železniční dopravní cesty, s. o. zveřejnila dne 7. června 2019 první návrh jízdního řádu 2019/2020. Pokud bude návrh schválen, mělo by na trati mezi Prahou a Pískem dojít hned k několika změnám.

Rychlíky nově přebírá od Českých drah společnost Arriva
Provoz rychlíkové linky R26 (Praha-Příbram-Písek-České Budějovice) bude nově zabezpečovat společnost Arriva vlaky, s. r. o. Tato spolupráce je smluvně dohodnuta pro roky 2019 – 2022. Četnost a rozsah spojů se nemění. Z důvodu omezené propustnosti trati v úseku Beroun – Praha pojedou tyto vlaky rychlejší trasou přes Dobřichovice pouze o víkendech, v pracovní dny zůstává v návrhu vedení vlaků přes Rudnou u Prahy. Přesto by mělo dojít v obou variantách k mírnému zrychlení cestovní doby mezi Příbramí a Prahou.

Budou osobní vlaky začínat/končit v Březnici?
Po letech je opět navrženo rozdělení přímých osobních vlaků Protivín – Příbram – Beroun na dvě samostatná ramena, s nutným přestupem v Březnici. Úsek z Březnice do Myslína a do Bělčic je v návrhu s poznámkou, že bude spoj obsluhován pokud bude zajištěno jeho financování. Může za to hranice krajů a odlišné priority jednotltivých objednavatelů základní dopravní obslužnosti. Na území Středočeského kraje dojde k dílčím změnám ve vedení osobních vlaků v dopoledních a večerních hodinách. Posledních dva večerní vlaky z Berouna do Březnice jsou dle návrhu v Berouně navázány pouze na osobní vlaky od Prahy.

Na regionální trati z Rožmitálu pod Třemšínem do Březnice má dle návrhu jezdit pár dopoledních osobních vlaků 27946/27946 nově pouze o víkendech. Omezení jízdy o prázdninách a mezi svátky má dojít též u prvního páru osobních vlaků.

Návrh jízdního řádu se bude ještě projednávat
Návrh jízdního řádu je možno připomínkovat do 15. 07. 2019 prostřednictvím jednotlivých objednavatelů dopravy. K vlakům dálkové dopravy (rychlíky) lze připomínky a podněty uplatnit u Ministerstva dopravy ČR, k vlakům regionálním (Sp, Os) lze připomínky a podněty uplatnit také u územně příslušného krajského úřadu. V případě Středočeského kraje, je zodpovědnou organizací Integrovaná doprava Středočeského kraje, mail pro zasílání připomínek: idsk@idsk.cz. V Jihočeském kraji je to Jihočeský koordinátor dopravy, kontaktní mail: info@jikord.cz. Ministerstvo dopravy má emailovou podatelnu: posta@mdcr.cz. Svou připomínku může výše uvedeným organizacím zaslat i jednotlivec. Na co se však často zapomíná, je skutečnost, že k výše uvedenému návrhu jízdního řádu, by se měly v zájmu svých občanů vyjadřovat i dotčené obce nebo města. Proto neváhejte kontaktovat též svého starostu nebo příslušného pověřeného pracovníka obce.

Návrh v plném znění ZDE.

Nový jízdní řád bude platit od 15. prosince 2019 do 12. prosince 2020.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Čtyři jednotky hasičů likvidovaly požár ubytovny Nikdo nebyl zraněn 23. července 2019   (20:45) Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Drobná nehoda u Kaufladnu vyústila v bitku, jeden z řidičů skončil v poutech Agrese s přibývajícím vedrem u řidičů stoupá 23. července 2019   (20:21) Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Po Příbrami nyní jezdí zhruba 260 forenzně označených dopravních prostředků Projekt spustila rada města Příbrami v říjnu loňského roku, dobříšští radní forenzní značení pro tento rok neschválili 23. července 2019   (17:22) Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Meteorologové vydali výstrahu před tropickými teplotami Výstraha platí od dnešních 12 hodin 23. července 2019   (14:02) Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Kvůli přemnoženým hlodavcům proběhla letos v červnu plošná deratizace města Jarní průtrž mračen vyplavila u Hořejší Obory větší množství potkanů. Město ve spolupráci s rybáři rychle zasáhlo. Kvůli potkanům se přistoupilo k plošné deratizaci 23. července 2019   (11:32) Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela na majákách pacienta! Pátrání: Řidič naboural sanitku a ujel, ta převážela na majákách pacienta! Neviděli jste tento incident? Policisté by rádi s řidičem mluvili 23. července 2019   (08:09) Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč Autobusová zastávka plná bezdomovců. Jistě víte, o které je řeč „V nízkoprahovém centru je moc lidí, a to mi nevyhovuje. Proto jsem raději venku,“ říká jeden z mužů bez domova, kteří se včera v dopoledních hodinách pohybovali v blízkosti problémové autobusové zastávky 23. července 2019   (06:37) Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Dobříšský kruhový objezd se bude opravovat za provozu Oprava kruhového objezdu by měla být hotova do 31. července 2019, celková cena úprav byla podle projektové dokumentace vyčíslena na zhruba 130 tis. Kč 22. července 2019   (21:18) Policisté hledají svědky dopravní nehody Policisté hledají svědky dopravní nehody Řidič nákladního vozidla srazil cyklistu a ujel 22. července 2019   (17:10) Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků.  Highjump představuje kompletní program. SOUTĚŽ Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků. Highjump představuje kompletní program. SOUTĚŽ Co vše nabídne letošní ročník Highjump 2019? 22. července 2019   (15:02)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz