25. 3. svátek má Marián




Akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“

8. září 2017   (15:50)
Akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“

Děti jsou většinou plné zážitků ze dnů volna, chvíli jim trvá, než si zvyknou na nový denní režim, a především nejsou až tak obezřetné.



Letní prázdniny již skončily a začal nový školní rok. Děti jsou většinou plné zážitků ze dnů volna, chvíli jim trvá, než si zvyknou na nový denní režim, a především nejsou až tak obezřetné. Po celé republice proto probíhá první týden školy dopravní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“.

Dnes dne 8. září upozorňovali příbramští policisté školáky u 7. ZŠ na principy správného přecházení komunikace. Hlavním cílem bylo preventivně působit na malé chodce, posílit v nich důležité zásady při vstupu do vozovky a při této příležitosti je také obdarovat úkolníčkem s vyobrazením zebry.

V odpoledních hodinách pak bude probíhat v družině přednáška zaměřená na dopravu, prvňáčci se dozvědí, jak se chovat jako chodci nebo cyklisté, jaké jsou dopravní značky apod.

Chodci by měli vědět:
  • přechází se přes přechody, pokud jsou na dohled,
  • při přecházení je dobré navázat oční kontakt s řidičem,
  • před vstupem do vozovky musíme odhadnout, zda vozidlo stihne bezpečně zastavit,
  • je nutné počkat, až automobil opravdu zastaví,
  • při přecházení si musíme všímat i druhého jízdního pruhu. Jeden vůz nám dá přednost, v protijedoucím autě si motorista ani nevšimne, že někdo jde přes komunikaci.
  • na přechodech neexistuje absolutní přednost chodců!
  • musíme respektovat signalizaci na semaforu, červená znamená stůj,
  • silnici lze přejít na přehledných místech, ne před křižovatkou, v zatáčce apod.,
  • je nutné se 3x rozhlédnout - vlevo, vpravo a znovu vlevo,
  • je důležité nosit reflexní prvky, za šera nebo při hustém dešti je takto označený člověk vidět až na 200 metrů. Navíc od února loňského roku platí nová povinnost chodců, a to mít na sobě reflexní prvek, pokud se pohybují mimo obec podél okraje vozovky, kde není veřejné osvětlení, a je snížená viditelnost. Prvek by měl být umístěn tak, aby byl dobře viditelný zepředu i zezadu pro ostatní účastníky silničního provozu a měl by být směrem do silnice.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: PČR por. Bc. Monika Schindlová
DiS
autor: TP








Další články

Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Zastupitelstvo města Příbram: sledujte s námi online. Ve středu 25. března od 16:00 se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka 121 … ON-LINE PŘENOS Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku po nárazu do stromu Ve středu 25. března asi hodinu před polednem vyjížděly všechny složky integrovaného … AKTUALIZOVÁNO Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky zahájí novou sezonu, návštěvníci si připlatí na vstupném Středočeské památky ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) vstoupí do nové … AKTUÁLNĚ Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Hasiči i policie prověřovali nahlášený únik plynu na poště, plynaři zajištují opravu potrubí Ve středu dopoledne mířili hasiči k budově pošty v ulici Gen. R. Tesaříka v Příbrami. … AKTUALIZOVÁNO Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Příbram se v sobotu opět připojuje k celostátní akci Ukliďme Česko Stejně jako v předchozích letech se i letos Příbram zapojí do celostátní úklidové akce … NEPŘEHLÉDNĚTE Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Exkluzivně o Díky!FESTu: Kdo bude dalším vystupujícím a co bylo v plánu na další ročník? Portál pribram.cz je hlavním mediálním partnerem této akce, která se letos koná 19. … ROZHOVOR Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Do Česka se žene prudké ochlazení. Sníh bude i v nížinách, říkají meteorologové Po teplém začátku týdne míří do Česka výrazná změna počasí. Teploty ve čtvrtek a v … AKTUÁLNĚ Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Nultá hodina autoškoly odstartovala! Budoucí řidiči na Dubně prošli intenzivním školením o bezpečné jízdě Během pondělního dopoledne proběhl na Střední odborné škole Dubno atraktivní … DOPRAVA Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! Na milínském komíně úřaduje černý čáp. Podívejte se! V Milíně mají lidé možnost znovu sledovat díky nainstalované kameře čapí hnízdo na … VIDEO
Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Kdo má garáž, má výhodu. Poptávky po nich rostou Míst pro parkování ve městě ubývá a počet aut naopak stále roste. Ulice kolem domů se … PR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz