vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci

15. srpna 2020   (11:45)
Adventure golf baví malé i velké. Příbramské hřiště se dnes otevře také v noci

Golf označovaný jako dobrodružný je především zábavou, která přesto důkladně prozkouší schopnosti hráče. V Příbrami a v blízkém okolí najdeme netradičních minigolfových hřišť hned několik.


Hřiště pro tzv. adventure golf se v České republice začala stavět hlavně v posledním desetiletí, a protože představují místa rodinné outdoorové zábavy, získala si celkem rychle oblibu návštěvníků. Otevřena jsou pouze část roku a letní provoz je přizpůsoben delším dnům a času dovolených. Vybavení a pokyny ke hře obdrží hráči na místě.
 

„Adventure golf se k nám dostal ze Severní Ameriky a jedná se v podstatě o klasický golf zmenšený do velikosti minigolfových jamek. Klasické překážky známé z minigolfu zde nenajdete, na dráhách jsou různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní pasti a písečné bunkry,“ seznamuje začátečníky s charakterem hry sportovně rekreační areál U Radešínka v Počepicích jižně od Sedlčan. Místní hřiště je k dispozici od 10.00 do 17.00.
 
Adventure golf u Milína (vedle čerpací stanice Silmet) funguje od léta 2016. Kromě zdolání 18 jamek v „terénu“ a s vodními překážkami se děti zabaví také na trampolínách a dospělí si po sportovním výkonu odpočinou například u kávy. Minigolf uvádí prázdninový návštěvní čas každý den od 10.00 do 20.00 s upozorněním na možnou změnu otevírací doby vzhledem k počasí. Před návštěvou je tedy vhodné si aktuální stav ověřit na facebookové stránce.
 
V golfové verzi známých pohádek se návštěvníci ocitnou v berounském Crazy golfu sportovního centra Eden. „Ústředním motivem osmnáctijamkového golfového hřiště je pohádkový svět, ve kterém potkáte Čtyřlístek, draka, rytíře, indiána a další pohádkové postavy,“ zmiňuje web sportoviště. Na své hrdiny si děti mohou sáhnout nebo se společně vyfotit. Na hřiště se zájemci dostanou od 9.00 a poslední hráče zde přivítají hodinu před setměním.
 

Jelikož jsou zábavní minigolfy přístupné pouze za denního světla, nemají příznivci golfových dobrodružství většinou šanci zažít soutěžní atmosféru jindy než ve dne. Tuto pevně danou „nevýhodu“ mění víkendový program hřiště v příbramském areálu Nový rybník. Dnes je pro zájemce golf otevřen také od 21.00 (standardní provozní doba je od 10.00 do 20.00) a hráči si tak mohou vychutnat překážky v hornickém stylu při tlumeném osvětlení s pomocí svítících míčků. Zavírá se minutu před půlnocí.
 
Hřiště s 18 jamkami a přírodními překážkami najdete rovněž u Dobříše v Adventure golf club Budínek, kde na nehrající část týmu čeká bar s občerstvením. Během léta je otevřeno od 10.00 do 21.00.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: SZM Příbram

autor: Magdalena Rezková

Další články

Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Ředitel nemocnice: Strach z koronaviru nemám, léta se umírá i na chřipku Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Příbramská nemocnice bude zdarma testovat seniory, půjde ale jen o orientační rychlotest Aktivita je koordinovaná v rámci všech nemocnic, které vlastní Středočeský kraj. 20. září 2020   (15:32) Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Příbram chystá výstavbu dvou parkovacích domů Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Navzdory suchu houby stále rostou. Jak je uskladnit na zimu? Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Prodejci sledují výrazný růst zájmu o sušičky hub Nepřehlédněte Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Mladí rybáři závodili na Sedlčanském cejnovi Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Buršík: Vypíšeme výběrové řízení na projektovou dokumentaci aquaparku ještě tento měsíc Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Babí léto potrvá, v příštím týdnu bude až 25 stupňů Následující čtyři týdny budou teplotně nadprůměrné 19. září 2020   (15:29) Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků Příbramské školy mají problém se sháněním kvalitních notebooků "My jsme narazili na to, že díky příspěvku 20.000 korun na jednoho kantora, který dává vláda, je už dneska na trhu velice těžké získat notebooky nebo PC takové kvality, které by školy potřebovaly." uvedla místostarostka 19. září 2020   (12:03)
Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz