Adventní koncerty: Koledy, Rybovka i swing
10. prosince 2021 (15:29)
foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram, Příbramský Big Band
Příbramská filharmonie uvede v pátek 17. prosince v příbramském divadle Českou mši vánoční. Koncertem v sobotu 18. prosince bude zakončen cyklus Hudební podzim v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké.
Sály na Příbramsku plní adventní hudba a další sváteční program na své publikum ještě čeká. Po vánočních melodiích v podání pěveckých souborů Gambale a Arytmie Praha, které si diváci vyslechli začátkem prosince v netradičním prostředí cáchovny dolu Anna, se mohou těšit na vánoční koncerty v příbramském divadle či památníku ve Vysoké u Příbrami.
Velkou scénu Divadla A. Dvořáka Příbram v pátek 17. prosince rozezní Česká mše vánoční „Hej, Mistře!" od Jakuba Jana Ryby. Kromě světoznámé skladby uvede Příbramská filharmonie spolu s Vepřekovým smíšeným sborem také Koncert pro lesní roh a orchestr Es dur Jana Václava Sticha a Koledu od Karla Steckera. O den dříve se na divadelním pódiu představí žáci ZUŠ Příbram I. Na slavnostním koncertu ke 30. výročí založení umělecké školy vystoupí sólisté, komorní soubory a pěvecký sbor Canzonetta, večerem pak provedou žáci literárně-dramatického oboru. Prosincový program divadla nabídne také tři setkání s příbramskou kapelou a jejími hosty Vánoce v Muzeu s Ginevrou, dva vánoční koncerty odehraje Příbramský Big Band.
Čtvrtý komorní koncert zakončí program Hudebního podzimu v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami. Sopranistka Karolína Cingrošová Žmolíková a barytonista Daniel Klánský uzavřou hudební sérii v sobotu 18. prosince Písněmi a koledami vánočními.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Oxygen zakončil sezonu vystoupením všech dětí v divadle
Sportovní klub Aerobic Oxygen Příbram uzavřel letošní sezonu slavnostním vystoupením …
Meteorologové potvrzují návrat zimy. Brdy mají šanci na bílé Vánoce
Zdá se, že předpověď meteorologů o návratu zimy na Vánoce se začíná plnit. V úterý …
Kapr ve vaně a na svobodě, vánoční zvyk s odvrácenou tváří
Vánoční kapr patří k nejznámějším českým symbolům. Nejde jen o štědrovečerní pokrm – v …
Příroda
Betlémské světlo přinese do Dobříše vánoční atmosféru
Tradiční Betlémské světlo, malý plamínek s velkým poselstvím, dorazí i letos do …
Vánoční přání z radnice
Adventní čas je obdobím, kdy se lidé zastavují, bilancují uplynulý rok a přejí si …
Vánoce
Bude sníh na Vánoce nebo ne? Víte ještě, jak vypadá zasněžená příroda?
Sociální sítě i některá média bývají v předvánočním období plná ‘zaručených‘ …
Gastro agent: Mia pizza – kebab
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food
RE/MAX Nova: Nový vítr na realitním trhu v Příbrami
Na realitním trhu v Příbrami vznikla nová realitní kancelář RE/MAX Nova.
PR
Pavel Nový alias tatínek z komedie S tebou mě baví svět: Vánoční přání pro Příbram
Vánoce by nebyly kompletní bez komedie S tebou mě baví svět, kterou si každoročně …
Vánoce
Město Příbram zavedlo Tichou linku. Neslyšícím usnadní komunikaci s úředníky
Příbram nově nabízí službu Tichá linka, která umožňuje lidem se sluchovým nebo …




