29. 6. svátek má Petr a Pavel

Adventní koncert Lucie Bílé v kostele v Obořišti

FOTOGALERIE
28. listopadu 2017   (06:06)
Adventní koncert Lucie Bílé v kostele v Obořišti

Od prvních tónů se celým kostelem rozlila adventní atmosféra, klid a pohoda.


Začátek adventu by pak měl být tím příjemným navozením vánoční atmosféry. A tímto tento koncert byl od prvního do posledního slova a tónu.

Koncert uvedli pořadatelé Petr Větrovský a Jitka Doubravová, kteří očekávají během nejbližších dnů rozšíření své rodinné základny o jednoho člena navíc. Za celou naší redakci jim přejeme silného zdravého potomka, který půjde v odvětví kultury ve šlépějích svých rodičů.
Začátek adventu by pak měl být tím příjemným …

Jejich potomkovi, celému koncertu i všem lidem následně popřál nejznámější česko-polský kněz (fotbalista, golfista a dobrovolný hasič) Zbigniew Czendlik. Ten promluvil k lidem, především s poselstvím, aby si sami sebe vážili, aby si více věřili a pomáhali druhým. Své povídání několikrát odlehčil i veselými historkami či vtipy – např.: „Jaký je rozdíl mezi hubeným kostelníkem a tlustým farářem? Hubený kostelník přijde domů, podívá se do prázdné lednice a jde do ložnice. Tlustý farář přijde domů, podívá se do prázdné ložnice a jde do lednice.“
Jejich potomkovi, celému koncertu i všem lidem …
Následný aplaus naprosto vyprodaného kostela už patřil příchodu samotné hvězdy Lucii Bílé a jejího doprovodu Petra Maláska. Od prvních tónů se celým kostelem rozlila adventní atmosféra, klid a pohoda, která byla několikrát okořeněna slokami a refrény snad až v rytmu hard rocku. Lucie prostě na své metalové kořeny jen tak nezapomene. Člověk ví, že oba interpreti jsou obrovskými hudebními ikonami a profesionály, a bere to tak nějak automaticky. Ale teprve až na živém koncertě to vidíte na vlastní oči – tu sehranost a přesnost při hraní i zpěvu, přesto ale obrovskou lehkost a pohodu.
Následný aplaus naprosto vyprodaného kostela …
Příjemným zpestřením koncertu byl nejprve duet Lucie s hostem Janem Toužimským a následně několik jeho písniček s kytarou i bez. Honza i přesto, že je frontmanem metalové legendy kapely Arakain, a mohl by v kůži s řetězy a hustými kadeřemi působit spíše drsně, je milým veselým a téměř až renesančním člověkem.
Příjemným zpestřením koncertu byl nejprve duet …

Koncert skončil kolem půl deváté písní Desatero (přetextovanou písní Halleluyah od Leonarda Cohena), kterou Lucie jemnou formou vysvětluje možnost chápání náboženského desatera především jako základ lidského a slušného chování.

V každém případě by jsme vám všem rádi popřáli pohodový advent, krásné a klidné prožití vánočních svátků. A zkuste nemyslet a nehrát si na rodinu pouze o Vánocích. Rodina je to nejsilnější spojení a souznění, které v životě máme. A není přeci až tak složité udělat členům rodiny každý den (nejen o Vánocích) nějakou alespoň malou radost.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Jiří Trnka








Další články

Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí na Příbramsku: U Hluboše narazila dodávka do pařezu, na místo letěl opět i vrtulník Černé pondělí pro řidiče na Příbramsku pokračuje dalším zásahem záchranných složek. Na … AKTUALIZOVÁNO Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník Po čelním střetu s osobním autem skončil autobus u Jinců v příkopu, na místo letěl i vrtulník K vážně vypadající dopravní nehodě došlo v pondělí odpoledne na silnici 118 u obce … AKTUALIZOVÁNO Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Sdílené dětství: Když rodiče zveřejňují život svých dětí dřív, než se naučí mluvit Fotka z ultrazvuku, první krůčky, koupání ve vaně nebo záchvat vzteku v obchodě. To … NÁZOR Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na školách po 2. kole přijímaček asi 1200 volných míst Ve Středočeském kraji je na středních školách po druhém kole přijímaček asi 1200 … AKTUÁLNĚ Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Česko má po víkendu nový teplotní rekord 41,9 stupně, ale lidé kolabovali, pět utonulo Českou republiku o víkendu zasáhly tropické teploty, po oba dny bylo překonáno … AKTUÁLNĚ V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma V úterý startuje 17. ročník Summer X Fest Tour. První zastávkou je Příbram a vstup je zdarma Příbram se stane první zastávkou letošního ročníku oblíbené festivalové tour Summer X … OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show OBRAZEM: JelenFest ovládl Příbram: Rodinná atmosféra, autogramiády i velká večerní show Příbram zažila v sobotu 27. června nezapomenutelný den plný rodinné zábavy a skvělé … FOTOGALERIE Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami jako z jiného světa. Stoletá voda, tropy a škody za miliony Červen v Příbrami letos připomíná horskou dráhu. Zatímco minulý víkend město bojovalo … VIDEO Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Meteorologové vyhlásili smogovou situaci pro Prahu a Středočeský kraj. Omezte fyzickou námahu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli vyhlásil v Praze a Středočeském kraji … AKTUÁLNĚ
Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Injekce, které dobyly Hollywood, mohou pomoci českým dětem. Pojišťovny řeší úhrady Každé páté české dítě má obezitu. Teď se poprvé otevírá možnost, že moderní léky na … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz