24. 6. svátek má Jan

Adventní akce v Příbrami nás zavedou na různá místa

7. listopadu 2021   (19:16)
Adventní akce v Příbrami nás zavedou na různá místa
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Zahájení adventu je plánováno na 28. listopadu. Vystoupí na něm například zpěvačka Aneta Langerová.


Jen týdny nás dělí od Štědrého dne, a ještě méně týdnů od zahájení adventu. Ten je v Příbrami letos naplánovaný na neděli 28. listopadu, tedy přesně čtyři týdny před Štědrým dnem. Kvůli jednotlivým adventním zastavením se ale vydáme do různých koutů Příbrami. Letos totiž nebude platit, že se vše odehraje na náměstí 17. listopadu.

Bronzovou neděli si připomeneme 5. prosince na Březových Horách, stříbrnou o týden déle na Svaté Hoře a zlatou na náměstí 17. listopadu. O termíny se tak podělí všechna velká příbramská náměstí a Svatá Hora.
„Během adventu nás čekají čtyři sváteční zastavení. Každé bude na jiném místě. Náměstí TGM, náměstí 17. listopadu, náměstí J. A. Alise a Svatá Hora. Mezi účinkujícími budou i hvězdy české hudební scény. Samozřejmostí budou vánoční trhy, na které se můžete těšit jak ve staré Příbrami, tak na náměstí na sídlišti. Advent v Příbrami si rozhodně užijete,“ zve na akce starosta města Jan Konvalinka.
Program u zahájení adventu odstartuje v 15 hodin. Těšit se můžeme například na zpěvačku Anetu Langerovou, nebo Divadlo Víti Marčíka a jejich představení Setkání před Betlémem. Chybět nebudou ani děti z příbramské ZUŠ. V podvečer se pak rozsvítí vánoční strom.

Loňské pořádání adventních akcí bylo ve velké míře poznamenané epidemií koronaviru. Ta v těchto dnech opět nabírá na síle a nelze tedy vyloučit, že se oslavy adventu omezí i během letošního roku.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Další články

U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUALIZOVÁNO Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE
Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz