27. 1. svátek má Ingrid
Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres

6. prosince 2019   (06:22)
Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres

Pražská ulice se před Vánoci stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout předvánočnímu šílenství


„Historické centrum má být chloubou každého města, ale nám hrozí, že se z něho stane mrtvá zóna,“ řekl o Pražské ulici Václav Švenda, jeden ze zakladatelů Spolku Pražské ulice. Ostatně tomu odpovídá i výsledek naší ankety, kterou jsme spustili letos v září. Na otázku: Nakupujete rádi v Pražské ulici?“ odpovědělo 67 % našich čtenářů jednohlasně „ne“.

V době adventu se však klidná atmosféra této kdysi rušné ulice mění ve velkou výhodu. Žádné davy a shon, jak je tomu u velkých nákupních center. Oproti velkým obchodním zónám na periferii města má Pražská i v době předvánočního shonu svou specifickou důstojnou, poklidnou a přátelskou atmosféru. Zatímco zde v době adventu vládne nákupní pohoda, v ostatních příbramských obchodních centrech velký stres. Pražská se tak před Vánoci často stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout davovému předvánočnímu šílenství.

Od začátku tohoto týdne se v Pražské ulici navíc můžete těšit ze živých smrčků. Během dopoledne je sem nainstalovali pracovníci technických služeb. Do ulice, která je jinak zcela bez zeleně, vnesou nejen další kus vánoční atmosféry, ale i kousek přírody. Spolu s velkým vánočním stromem, který má již tradičně své místo na Václavském náměstí, budou jistě dělat radost nejen těm nejmenším.

Někdejší atmosféru, na kterou obyvatelé a návštěvníci města dodnes vzpomínají, se sem po celý rok snaží vrátit Spolek Pražské ulice. Byl založen v roce 2012 a dnes má zhruba tři desítky členů z řad místních živnostníků. Jejich největší výzvou je udržet život v srdci našeho města. V době adventu tu spolek pořádá rozmanitý kulturní program. Letos se můžete těšit na vystoupení nejen na Václavském náměstí, ale nově i na náměstí T.G.M.

„Historické centrum má být chloubou každého …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Příbramská nemocnice kvůli chřipce omezuje návštěvy Omezení platí až do odvolání. 27. ledna 2020   (10:00) Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Senior léta zneužíval tísňové linky. Požadoval převoz manželky do blázince Sestřih hovorů naleznete v článku 27. ledna 2020   (08:47) Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Památce na utonulou dívku svitla naděje. Odborníci si cení nejen samotné stavby Most přes Pilský potok bude projednáván na pondělním zasedání dobříšského zastupitelstva 27. ledna 2020   (06:15) Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Dopravní nehoda uzavřela silnici na výjezdu z Příbrami, hasiči vyprošťovali zraněnou řidičku Příčinu střetu dvou vozidel prošetřují policisté, silnice je v místě zledovatělá. 26. ledna 2020   (19:35) Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Vojáci budou v Jeseníkách bojovat o přežití. Dělostřelci z Jinců museli svou účast odříci Přestože jsou jinečtí dělostřelci uvedeni na startovní listině, extrémního víceboje se letos nezúčastní 26. ledna 2020   (18:38) Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Lidé se začínají obávat chřipkové epidemie i koronaviru, v lékárnách nejsou roušky Jednorázové roušky momentálně nejdou ani objednat, říká příbramská lékárnice 26. ledna 2020   (14:49) Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Meteorologové varují: Silnice a chodníky pokryje ledovka Střední Čechy může už v neděli večer zasáhnout námraza. Varování vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Nebezpečí hrozí řidičům na silnicích, klouzat budou ale také chodníky. 26. ledna 2020   (12:55) Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Má handicap, přesto získala svou vysněnou práci. Musela však ujít velký kus cesty Moniččina cesta za snem začala před pěti lety v nácvikovém kiosku společnosti Alka o.p.s. Zde se osmělila a naučila se mluvit s cizími lidmi 26. ledna 2020   (10:42) Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Lucie Pudilová rozhodující zápas v UFC prohrála Duel skončil v neprospěch příbramské bojovnice, připsala si tak čtvrtou porážku v řadě. 26. ledna 2020   (07:23) V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno V Příbrami žije bezmála tři tisíce psů, někteří z nich však načerno K dnešnímu dni dluží majitelé psů městské kase přes 155 tisíc korun 26. ledna 2020   (06:39)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz