Advent přivítají v Rožmitále pod Třemšínem jarmarkem a kulturním programem
15. listopadu 2023 (06:14)
foto: Podbrdské muzeum
Vánoční jarmark lidových řemesel se v areálu Podbrdského muzea a ve Společenském centru uskuteční v sobotu 2. prosince. V 18.00 bude na rožmitálském Náměstí rozsvícen vánoční strom.
Vánoční jarmark lidových řemesel spolu s programem k zahájení adventu se v Rožmitále pod Třemšínem letos odehrají v sobotu 2. prosince. Již tradiční prodejní akce nabídne řemeslné či cukrářské produkty, vánoční dárky a zimní občerstvení od 10.00 do 16.00 na nádvoří i ve Stodole Podbrdského muzea a v rožmitálském Společenském centru. V malém sále centra se o pohoštění postará dobročinná Skautská kavárna, ve velkém sále se od 14.00 koná křest nových knih.
Doprovodný a kulturní program navštívíte také v muzeu. Ve Stodole zhlédnete ukázky kování cvočků (mezi 10.00–12.00 a 14.00–16.00), na muzejním nádvoří vystoupí od 17.30 žáci Evy Hockové ze ZŠ Jakuba Jana Ryby. Přístupná bude nová výstava Magický Podzámečák a jiné imprese s fotografiemi Lucie Ryjáčkové a Miloslava Pešty a obrazy Táni Vencovské. V 18.00 bude na Náměstí rozsvícen vánoční strom, na půl sedmou zve muzeum do Stodoly na adventní posezení s hudební produkcí kapely MaMaJiMi Band.
Malý sál Společenského centra se v následujících dnech promění na Kramárnu. Na charitativním bazaru bude možné nakoupit od 5. do 8. prosince.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Příbramskem projdou lampionové průvody
•Domov seniorů v Dobříši na Příbramsku se rozšíří o 22 lůžek
•Firma Global Repair Centres převzala prodejce škodovek Auto Poly
Další články
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy
Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem
Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. …
SPORT
NEHODA U DRÁSOVA: Senior s citroënem nezvládl odbočení na dálničním sjezdu a skončil v příkopu
Sedmdesátiletý řidič osobního automobilu značky Citroën nezvládl ve čtvrtek odpoledne …
AKTUALIZOVÁNO
Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem
Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin i nafta stále zlevňují
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 40,70 Kč …
DOPRAVA
Dům, který nemusí být kompromisem. Na Příbramsku se občas objeví nemovitost s více možnostmi života
Při hledání domu si lidé často kladou stejnou otázku – hledám místo pro rodinu, nebo …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
/TIP NA VÝLET/ Den dětí v Brdech nabídne dobrodružství v přírodě a místo je jako stvořené pro rodinný výlet
Jak rozdělat oheň, postavit nouzový přístřešek nebo se orientovat v terénu pomocí …
FOTOGALERIE
ORLOV 2030 - komplexní projekt propojující bydlení v přírodě, rekreaci, a chybějící zázemí pro turismus v Brdech
Projekt ORLOV 2030 představuje dlouhodobou vizi rozvoje lokality Orlov u Příbrami. …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ




