Advent na Svaté Hoře: Hudba, zpěv a symbol naděje
26. listopadu 2024 (18:00)
foto: archiv pribram.cz
V prosinci přinese program Svaté Hory koncertní cyklus Adventní Advent, výstavu betlémů a zpívání ve sklepení. Betlémské světlo, které sem jako každý rok přivezou skauti, bude v Pražské kapli hořet až do konce roku.
Svatá Hora opět po roce představila program adventního období, jehož součástí budou koncerty, výstava betlémů i možnost nechat si požehnat adventní věnec nebo si odsud odnést plamínek Betlémského světla.
„I v letošním roce vás zveme na mini cyklus Adventní Advent, který ve třech koncertech přinese – na rozdíl od obchodních domů – skutečně adventní hudební dramaturgii,“ avizují webové stránky Svaté Hory třetí ročník koncertní série. Na prvním z koncertů ve středu 4. prosince v barokním refektáři kláštera čekají diváky členové souboru Ensemble Inégal s interpretací staré hudby. V rámci programu Ecce Virgo concipiet (Hle, Panna počne) zazní raně adventní, vokálně instrumentální hudba v podání Gabriely Eibenové, Lenky Torgersen a uměleckého vedoucího Adama Viktory.
Během druhého koncertu 11. prosince v bazilice přednesou Vepřekův smíšený sbor, Miloslava Šmolíková a Kateřina Falcníková zhudebněné verze mariánské modlitby Ave Maria. Závěr cyklu bude 18. prosince patřit velkému tělesu, Kolegiu pro duchovní hudbu Klatovy a plzeňskému uskupení Consortium musicum. Pod vedením uměleckého vedoucího Víta Aschenbrennera představí kromě jiných skladeb také některé nově objevené kompozice adventního charakteru ze svatohorského hudebního archivu. Vystoupení začínají v 19.00.
V pátek 20. prosince se od 16.00 koná vernisáž výstavy betlémů, kterou budete moci zhlédnout až do 5. ledna. O dva dny později přivezou skauti symbol míru, naděje a přátelství – Betlémské světlo, které si nejen věřící odnášejí ze Svaté Hory do svých domovů. V Pražské kapli bude plamínek z Betléma hořet do konce roku. V neděli 22. prosince zahraje Náhodná sešlost na předvánočním zpívání ve sklepení od 19.00.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Ve Středočeském kraji se něco děje s nemocemi. Čísla vás překvapí
Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková sezóna, ale nejnovější data přinášejí …
Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji
Zhruba v polovině ledna začal tisk katalogu k výstavě Fenomén zalánská madona. Všechny …
Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími
Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie …
Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti
Stejnopohlavní páry mají po roce partnerství víc práv i větší právní jistotu. Jedna …
Nepřehlédněte
Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim
V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. …
Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí
Michal z nemocniční recepce se stal během pár dní velmi známým, a to díky příspěvku na …
ROZHOVOR
František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie
Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od …
Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí
Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné …
Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře
Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. …
Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin!
Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s …





