1. 5. je Svátek práce

ADRA otevřela v Příbrami Hrabárnu. Charitativní obchod nabízí oblečení z druhé ruky

1. července 2024   (10:56)
ADRA otevřela v Příbrami Hrabárnu. Charitativní obchod nabízí oblečení z druhé ruky
foto: Dobrovolnické centrum ADRA Příbram / se souhlasem

Po ADRA obchodě v Pražské ulici se jedná o další prodejnu organizace, se sortimentem pro nenáročné zákazníky. „Stavu oblečení odpovídají také jeho symbolické ceny, které jsou nastaveny tak nízko, aby na ně všichni dosáhli,“ uvádí Anna Simaková z příbramské Adry.


Dobrovolnické centrum ADRA Příbram otevřelo další obchod s nabídkou oblečení z druhé ruky. Hrabárna nabízí sortiment pro nenáročné zákazníky, kteří nechtějí nebo si nemohou dovolit platit za oblečení příliš velké částky.

„Obchod ADRA v Pražské ulici prodává pouze krásné, čisté kousky bez jakýchkoliv vad, fleků a poškození. Oblečení, které se do obchůdku dostává, je pečlivě tříděno a jsou vybírány jen zajímavé, nadčasové a zachovalé kousky. Proto i tento obchod začal po čase produkovat oděvní odpad,“ vysvětluje vedoucí Dobrovolnického centra ADRA Příbram Anna Simaková, proč se organizace rozhodla zprovoznit další prodejnu.
Do Hrabárny se tak dostane oblečení s mírnými vadami (flíčky, žmolky, chybějícím knoflíkem), které by jinak skončilo na skládce. „Nemusíte se ale bát, ani zde vám nebude nabízeno špinavé nebo potrhané oblečení. Můžete očekávat zachovalé kousky, jen počítejte s tím, že se tu a tam setkáte s drobnými vadami. Stavu oblečení odpovídají také jeho symbolické ceny, které jsou nastaveny tak nízko, aby na ně všichni dosáhli,“ argumentuje vedoucí.
ADRA Hrabárna je otevřena každé pondělí a čtvrtek od 10.00 do 17.00 v dřevěném stánku před Dobrovolnickým centrem ADRA v ulici Čs. armády 402 (u autobusového nádraží). „Je určena všem, kteří si chtějí koupit dámské, pánské, ale třeba i dětské oblečení na tábor nebo zahradu,“ dodává Anna Simaková. Najdete zde rovněž domácí potřeby. Výtěžek z projektu opět půjde na pomoc seniorům, dětem a zdravotně postiženým.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala v pátek plavební sezona Na vodních dílech Slapy a Orlík začala od 1. května plavební sezona. O víkendu Povodí … AKTUÁLNĚ První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První máj: svátek práce, nebo den lásky? V Česku slavíme obojí První květen. Datum, které ve světě znamená protesty, průvody a připomínku dělnických … ZAJÍMAVOSTI Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury Tipy na víkend: První květnový víkend bude plný sportu a kultury O víkendu se můžete pěšky vydat na Vysokou za Dvořákem, vyrazit na pochod kolem … NEPŘEHLÉDNĚTE Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Na Drkolnově má vzniknout nové parkoviště. Projekt je už na stavebním úřadě, veřejnost se může vyjádřit Nedostatek parkovacích míst je dlouhodobý problém většiny českých měst — a Příbram … AKTUÁLNĚ Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ: druhá nejpřekládanější kniha světa. A pořád nejjemnější návod na lidskost Malý princ se často tváří jako pohádka, ale ve skutečnosti je to jedna z nejjemnějších … ZAJÍMAVOSTI Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Filipojakubská noc připomíná staré zvyky a pověry. V ten čas čarodějnice mířily na Plešivec Noc z 30. dubna na 1. května u nás patří k nejpůsobivějším v roce. Říká se jí … NEPŘEHLÉDNĚTE Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Andělské schody: unikátní přírodní klenot regionu Nedaleko Dobříše se nachází výjimečné chráněné území Andělské schody, které v sobě … TIP NA VÝLET /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! /KAUZA NEMOCNICE/ Ředitel Holobrada: V tomto případu se cítím nevinen! Kriminalisté po úterním zásahu v příbramské nemocnici obvinili šest lidí a tři firmy z … AKTUALIZOVÁNO Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim Ceny nafty i benzínu opět vystřelily nahoru. Nejlevněji stále natankujete u Silmetu a u Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,59 Kč do 43,10 Kč … DOPRAVA
Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma Tajemné poklady víry odhaleny: Na Svaté Hoře ukazují sošky, které lidé 200 let skrývali doma Na první pohled nenápadné dřevěné sošky. Na ten druhý fascinující svědectví víry, … ZAJÍMAVOSTI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz