24. 8. svátek má Bartoloměj

6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata

11. dubna 2018   (18:33)
Dalších 14 fotografií v galerii6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata

Tento jarní výstup se v uplynulých letech těšil značné účasti ze strany široké veřejnosti a tento rok je připraven i bohatý odpolední program zejména pro děti


Rok utekl jako voda a my si nedovedeme jaro představit bez našeho tradičního výstupu na Petráškovu horu.  V sobotu 21. 4. 2018 na návsi ve Vacíkově ve 14:00 hodin bude zahájen již  „6. Jarní výstup na Petráškovu horu“ aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata.

Markéta Balková, starostka obce Hvožďany nám k nadcházející akci prozradila: I letos jsme pro účastníky pochodu připravili  „Historické odpoledne u zlaté štoly“ - bohatý program nejen pro děti - rýžoviště,  ukázka rýžování zlata,  scriptorium, lukostřelba, škola šermu pro děti, povídání o těžbě zlata rýžováním i dolováním od doby Keltů.
V závěru  pochodu na účastníky čeká tradiční občerstvení .
 

Rok utekl jako voda a my si nedovedeme jaro …

Fotogalerie

6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata () 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (1) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (2) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (3) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (4) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (5) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (6) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (7) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (8) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (9) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (10) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (11) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (12) 6. Jarní výstup na Petráškovu horu aneb překrásnou brdskou krajinou proti průzkumu a těžbě zlata (13)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Foto: mip
Info: starostka obce Hvožďany - Markéta Balková

autor: mipDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz