9. 2. svátek má Apolena




53. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka míří do finále a do Příbrami míří hvězdy

2. června 2022   (10:46)
53. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka míří do finále a do Příbrami míří hvězdy
foto: HFAD / Indický dirigent Debashish Chaudhuri

Tak jako se pozvolna zvedají teploty a avizují přechod jara k létu, tak i festivalové koncerty od romantických koncertů poloviny května pomalu míří k velkolepým závěrečným koncertům.


Začátkem června nás čekají tři dny po okraj naplněné hudbou: nejprve se sejdeme v neděli 5. června na nádvoří Svaté Hory, kde na oblíbeném open air koncertu v piknikovém stylu (tedy s možností vlastního posezení, a hlavně nabídky občerstvení) přivítáme Karlovarský symfonický orchestr pod taktovkou indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho. Kdo by si nechtěl se sklenkou vína či sklenicí piva v ruce vychutnat nádherné melodie v čele s Gershwinovým Američanem v Paříži. Sólistou koncertu bude vycházející hvězda na české umělecké scéně, držitel mnoha ocenění z mezinárodního soutěží, akordeonista Martin Kot.

V pondělí 6. června pak bude v Příbrami znít hudba opravdu ze všech stran. Probíhat bude již pošesté Den s Antonínem Dvořákem, kdy se hraje a zpívá na nejrůznějších místech města. Letos po cca dvacítce projektů ve školkách, školách a na gymnáziích potěší posluchače čtyři open air koncerty (v 11 hodin před Nemocnicí, ve 13 hodin na náměstí TGM, ve 14:30 ve vestibulu Nemocnice a nakonec v 15:30 v Pražské ulici). Celý den pak završí dva slavnostní Koncerty přátelství, na nichž vystoupí ansámbly z partnerských měst – sbor Coro Castele Penede z Valle di Ledra a Houslové duo z německého Freibergu. Koncerty se konají od 17 hodin v kostele sv. Jakuba (Příbram) a vstup na ně je zdarma.
Závěr festivalu bude opravdu velkolepý, stejně, jako byl jeho začátek s Českou filharmonií. V příbramském divadle A. Dvořáka vystoupí hvězda světových pódií, laureát řady mezinárodních pěveckých soutěží, tenorista Petr Nekoranec. Za doprovodu PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Roberta Jindry se představí v repertoáru jemu velice blízkém: áriích z oper Mozarta, Donizettiho, Rossiniho a Bizeta. Součástí tohoto koncertu bude slavnostní vyhlášení druhého ročníku Ceny města Příbram a také vyhlášení vítěze kompoziční soutěže, pořádané hudebním festivalem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: HFAD
autor: HFAD








Související


Další články

Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky Svatý Valentýn: evropský svátek, který jsme omylem poslali do Ameriky A proč se pořád hádáme, jestli ho slavit: Každý únor se opakuje … ANKETA Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy Podezření strážníků se potvrdilo, řidič měl pozitivní test na drogy Strážníci městské policie při běžné kontrole zastavili řidiče, u kterého vzniklo … Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů Mosty na hraně životnosti. Kraj chystá velkou stavební rekonstrukci za stovky milionů Středočeský kraj pokračuje v masivních investicích do silniční infrastruktury. Radní … Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů … Politika Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného … Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli … Příbram šokovala volejbalovou extraligu Příbram šokovala volejbalovou extraligu Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. … Gastro agent: Kebab house & pizza Gastro agent: Kebab house & pizza Fast‑food má být rychlý, dostupný a cenově přívětivý. Ale i u rychlého občerstvení nás … Fast food Historie rožmitálského skautingu zamíří do kina. Dokument „Slibuji na svou čest“ má premiéru Historie rožmitálského skautingu zamíří do kina. Dokument „Slibuji na svou čest“ má premiéru Po několika letech se diváci konečně dočkají. Dokumentární film mapující více než …
Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz