vývoj COVID-19
16. 4. 2021
Bohutín 19
Březnice 25
Bukovany 1
Čenkov 1
Cetyně 1
Chraštice 1
Čím 1
Dobříš 80
Dolní Hbity 14
Drahenice 1
Drahlín 2
Drhovy 4
Dubenec 4
Dublovice 9
Háje 1
Hluboš 5
Hlubyně 2
Hřiměždice 6
Hudčice 2
Hvožďany 7
Jablonná 2
Jince 13
Kamýk n. V. 12
Klučenice 1
Kosova H. 6
Kotenčice 1
Kozárovice 3
Krásná H. 17
Křepenice 1
Křešín 1
Láz 5
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Pb 2
M. Hraštice 7
Milešov 1
Milín 29
Mokrovraty 3
Nalžovice 7
Nechvalice 2
Nečín 11
Nedrahovice 5
Nepomuk 1
Nestrašovice 1
Nová Ves p. P. 8
Nový Knín 20
Občov 3
Obecnice 18
Obořiště 6
Obory 1
Osečany 1
Ostrov 1
Ouběnice 1
Petrovice 5
Pičín 3
Počepice 1
Podlesí 1
Příbram 286
Radětice 1
Rosovice 2
Rožmitál p. T. 30
Sedlčany 71
Sedlec-Prč. 17
Solenice 1
Stará Huť 13
Starosedlský H. 3
Svaté Pole 1
Svatý Jan 6
Tochovice 1
Třebsko 1
Trhové Dušníky 1
Věšín 1
Višňová 6
Volenice 2
Voznice 1
Vranovice 3
Vys. Chlumec 2
Vysoká u Pb 3
Zalužany 1
Zduchovice 5
ONP Příbram
Čekající na termín očkování1528
Přiřazený termín / den139
ONP Příbram Zdaboř
Čekající na termín očkování414
Přiřazený termín / den236
52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej

3. března 2021   (18:04)
52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej
foto: pribram.cz

Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce koncertů. Pokud bude pokračovat nepříznivá pandemická situace, přesunou termíny vystoupení nebo najdou prostory s větší kapacitou. Festival má začít 20. dubna a skončit 8. června.


Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram si letos „zopakuje“ 52. ročník. „Rok 2020 našemu festivalu nepřál. Nicméně věříme, že v letošním roce se již pověstná karta obrátí a my se opět budeme setkávat a společně naslouchat krásným tónům,“ vrací se k loňským zrušeným koncertům za organizátory Albína Dědičík Houšková. Program festivalu je připraven od 20. dubna do 8. června a slibuje vyplnit hudbou téměř dvacet večerů.
 

Slavnostní zahájení 20. dubna představí díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Giacoma Pucciniho a Georgese Bizeta. V příbramském divadle vystoupí Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Jakubem Kleckerem, sopranistkou Lenkou Máčikovou Kusendovou a tenoristou Ondrejem Šalingem.
 
Následující koncerty se rozprostřou do dalších míst v Příbrami a okolí – galerií, kostelů, muzeí, na svatohorské nádvoří nebo do dobříšského zámku. Na žáky prvního stupně základních škol čeká opera Kocour v botách, uskuteční se také benefice pro vilu Rusalka.
 
Na 7. června je v Příbrami plánována open air akce s až dvaceti samostatnými koncerty a pořady pro širokou veřejnost. Prvního ročníku se v roce 2016 zúčastnila tisícovka dětí a dospělých a narůstající zájem o klasickou hudbu chce v této podobě festival uspokojovat i nadále. Koncerty by měly být odehrány také na méně tradičních místech – v nemocnici, obchodním centru nebo na pěší zóně. V mateřských, základních a středních školách se uskuteční interaktivní pořady.
 

Předprodej se rozběhl 1. března, organizátoři upozorňují na uzavření většiny prodejních míst a doporučují zakoupit vstupenky on-line. „Záložní“ variantou je pořízení lístků v informačním centru v Zámečku-Ernestinu v Příbrami. Doba rezervace vstupenek je z obvyklých tří prodloužena na sedm dnů.
 
„Pokud nebude možné koncerty v avizovaných termínech realizovat, přesunujeme je na letní, případně podzimní termín,“ předesílá možné změny Albína Dědičík Houšková. Prioritou organizátorů je odehrát maximální počet koncertů. Kromě odložení termínů budou hledat alternativní prostory s větší kapacitou, aby byly zajištěny větší rozestupy pro všechny diváky.
 
Aktuální informace o jednotlivých koncertech budou zveřejňovány na webových a facebookových stránkách Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Zakoupené vstupenky se v případně změn mohou vracet.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Procházky městy vedou do vzpomínek a za kulturou Až do 30. dubna poznáte historii Rožmitálu pod Třemšínem a hudební bonbonek v … Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Na strakonické se přetočilo auto přes střechu. Hasiči kolonou neprojeli, na pomoc zraněné řidičce museli běžet Policisté silnici I/4 v místě uzavřeli. Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Do Příbrami se vrátili trhovci. I přes nepříznivé počasí dorazily desítky lidí Dnes se poprvé v tomto roce konal trh na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář Sčítání je povinné pro všechny obyvatele. Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Příbramská nemocnice se pravděpodobně během května vrátí k běžnému režimu Epidemiologická situace v regionu se postupně stále zlepšuje. Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Silničáři příští týden opraví část tahu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem Na silnici I/18 bude omezený provoz kyvadlově řízený pracovníky zhotovitelské … Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Vandal se zaměřil na autobusové zastávky. Lidská tupost je nedozírná, řekl starosta Autobusové zastávky v Příbrami se staly terčem útoku vandala. Škoda se pohybuje v … Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Hasiči likvidují požár střešní konstrukce výrobní haly v Komárově Oznámení o zahoření přijali hasiči v pátek před polednem. U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil U Skalky havarovala dvě auta, nikdo se nezranil K nehodě došlo v pátek po desáté hodině.
Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Odpočívadlo doplní dřevěná socha, lesní hřiště i detailní mapa CHKO Brdy Turismus je pro Příbram důležitý, proto se připravují stále nové atraktivity nejen ve …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz