2. 12. svátek má Blanka

52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej

3. března 2021   (18:04)
52. ročník napodruhé. Festival Antonína Dvořáka zahájil předprodej
foto: pribram.cz

Pořadatelé hudební akce chtějí po zrušeném loňském ročníku odehrát co nejvíce koncertů. Pokud bude pokračovat nepříznivá pandemická situace, přesunou termíny vystoupení nebo najdou prostory s větší kapacitou. Festival má začít 20. dubna a skončit 8. června.


Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram si letos „zopakuje“ 52. ročník. „Rok 2020 našemu festivalu nepřál. Nicméně věříme, že v letošním roce se již pověstná karta obrátí a my se opět budeme setkávat a společně naslouchat krásným tónům,“ vrací se k loňským zrušeným koncertům za organizátory Albína Dědičík Houšková. Program festivalu je připraven od 20. dubna do 8. června a slibuje vyplnit hudbou téměř dvacet večerů.
 

Slavnostní zahájení 20. dubna představí díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Leoše Janáčka, Giacoma Pucciniho a Georgese Bizeta. V příbramském divadle vystoupí Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Jakubem Kleckerem, sopranistkou Lenkou Máčikovou Kusendovou a tenoristou Ondrejem Šalingem.
 
Následující koncerty se rozprostřou do dalších míst v Příbrami a okolí – galerií, kostelů, muzeí, na svatohorské nádvoří nebo do dobříšského zámku. Na žáky prvního stupně základních škol čeká opera Kocour v botách, uskuteční se také benefice pro vilu Rusalka.
 
Na 7. června je v Příbrami plánována open air akce s až dvaceti samostatnými koncerty a pořady pro širokou veřejnost. Prvního ročníku se v roce 2016 zúčastnila tisícovka dětí a dospělých a narůstající zájem o klasickou hudbu chce v této podobě festival uspokojovat i nadále. Koncerty by měly být odehrány také na méně tradičních místech – v nemocnici, obchodním centru nebo na pěší zóně. V mateřských, základních a středních školách se uskuteční interaktivní pořady.
 

Předprodej se rozběhl 1. března, organizátoři upozorňují na uzavření většiny prodejních míst a doporučují zakoupit vstupenky on-line. „Záložní“ variantou je pořízení lístků v informačním centru v Zámečku-Ernestinu v Příbrami. Doba rezervace vstupenek je z obvyklých tří prodloužena na sedm dnů.
 
„Pokud nebude možné koncerty v avizovaných termínech realizovat, přesunujeme je na letní, případně podzimní termín,“ předesílá možné změny Albína Dědičík Houšková. Prioritou organizátorů je odehrát maximální počet koncertů. Kromě odložení termínů budou hledat alternativní prostory s větší kapacitou, aby byly zajištěny větší rozestupy pro všechny diváky.
 
Aktuální informace o jednotlivých koncertech budou zveřejňovány na webových a facebookových stránkách Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram. Zakoupené vstupenky se v případně změn mohou vracet.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální … Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Tomáš Pospěch: Výjimečný dar Josefa Koudelky má již v péči Uměleckoprůmyslové museum v Praze Přednáška o díle jednoho z nejznámějších českých fotografů v Galerii Františka … V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob V průběhu listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována … O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout O víkendu má sněžit, v noci bude mrznout Sněžit má i na začátku příštího týdne. Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží Radní Holý: Lidé z Příbrami odchází, noví nepřichází, a to je škoda. Město si rozvoj zaslouží V ostatních městech vidíme nové zajímavé projekty a můžeme jen závidět. Právě proto … Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Při nočním požáru garáže v Příbrami byl nalezen muž bez známek života Příbramští kriminalisté prošetřují důvod vzniku požáru řadové garáže v Březnické … Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Otevřu si zde stánek s občerstvením a poblíž autoservis. Lidé si dělají legraci z nefunkčních semaforů v Žežické Lidé na sociálních sítích si začali z nefunkčních semaforů v Příbrami dělat … Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Výstava betlémů v Galerii Františka Drtikola Prosinec a první část ledna bude v Galerii Františka Drtikola mimo jiné patřit … Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Pro zraněného motorkáře přistál u Bukové vrtulník Motocykl neměl registrační značky a muž má platný zákaz řízení.
Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Na Příbramsku narazil řidič do stromu, na místě zemřel Řidič osobního auta zemřel dnes poté, co na silnici mezi Vysokým Chlumcem a Týnčany …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz