6. 7. je st. svátek (Mistr Jan Hus)

52. ročník HFAD – festival se neruší, mění se termíny koncertů

10. dubna 2021   (09:32)
52. ročník HFAD – festival se neruší, mění se termíny koncertů
foto: pribram.cz, Radka Svobodová

Za běžných okolností by Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram již za několik dní otevíral pomyslné brány 52. ročníku s výmluvným podtitulem „Napodruhé“. Naděje a plány organizátorů, umělců i příznivců klasické hudby ale bohužel opět ztroskotávají na situaci související s pandemií COVID-19.


„Je zřejmé, že ročník, který je před námi, bude alternativní, adrenalinový a plný změn. Věříme však, že se naše koncerty, i za cenu změn termínů, uskuteční. Momentálně přesunujeme plánované koncerty v rozmezí od 20. dubna do poloviny května. Průběžně budeme o všech změnách informovat na našich webových stránkách a facebookovém profilu,“ komentuje aktuální stav ředitelka festivalu, Mgr. Albína Dědičík Houšková.

Vstupenky na přesunuté koncerty zůstávají v platnosti, nicméně v případě, že by nový termín nevyhovoval, bude možné vstupenky vrátit na prodejní místo, případně vstupenky zakoupené on-line stornovat přímo u Ticketportal.cz.
Některé nové termíny už jsou známé, například koncert, který měl 20. dubna festival zahájit, byl přesunut na 12. října 2021. Přesto, že v dubnu 52. ročník festivalu slavnostním koncertem zahájen nebude, dvě z plánovaných akcí se přece jen své realizace dočkají.
"Ve spolupráci s Knihovnou Jana Drdy, Státním oblastním archivem Příbram, Sportovními zařízeními města Příbram a dalšími partnery jsme připravili pro děti ve věku 6–12 let putování Po stopách Antonína Dvořáka. Tato akce, konající se v roce 180. výročí Mistrova narození, připomene v deseti, resp. jedenácti zastaveních život a dílo Antonína Dvořáka. Pro děti je připravena dobrodružná cesta plná úkolů a hádanek, na jejímž konci bude kromě získaných zážitků a vědomostí i sladká odměna (pro 20 vylosovaných pak odměny hodnotnější). Děti z 1. stupně základních škol se také můžou zúčastnit již 5. ročníku výtvarné soutěže, kterou s letošním tématem „rodina“ festival vyhlašuje, doplňuje Albína Dědičík Houšková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Radka Svobodová
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. … POČASÍ Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými … NEPŘEHLÉDNĚTE „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá „Opálená kůže není zdraví. Je to poškození.“ Lékaři varují, že mýtus o krásném bronzu pořád přežívá Opálená kůže byla dlouhé roky symbolem zdraví, dovolené, pohody a „dobré kondice“. … LIFESTYLE Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Kamion vjel na D4 do uzavřeného úseku a visí z mostu nad tratí, na místo jede obří jeřáb Dramatické chvíle zažívají od nedělního poledne záchranáři a hasiči na dálnici D4 u … AKTUALIZOVÁNO Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Čtyři kočky divoké pod dohledem. Obojky prozradí jejich zvyky v přírodě Kočka divoká, jedna z nejvzácnějších šelem české přírody, se v posledních letech … ZAJÍMAVOSTI Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Veterináři spustili nový portál: Chovatelé, myslivci i potravináři vyřídí desítky agend online Od 1. července spustila Státní veterinární správa (SVS) nový Klientský portál (KLIP), … AKTUÁLNĚ
U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu U mimoúrovňové křižovatky Lety začnou rozsáhlé opravy, řidiče čekají objížďky i omezení provozu Řidiči využívající dálnici D4 a mimoúrovňovou křižovatku (MÚK) Lety musí od pondělí 6. … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz