20. 8. svátek má Bernard

51. Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram byl zahájen!

30. dubna 2019   (12:32)
51. Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram byl zahájen!

Pietní akt a úchvatný koncert odstartovaly letošní program


Slavnostní zahájení HF A. Dvořáka Příbram proběhlo 25. dubna v Divadle Antonína Dvořáka. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Tomáše Braunera, světoznámá operní pěvkyně Soňa Červená, houslistka Julie Svěcená, sopranistka Lucie Silkenová a barytonista Martin Bárta se postarali o znamenité zahájení letošního ročníku příbramského festivalu.

Nejsem hudební kritik, ale jako pravnuk skladatele Antonína Dvořáka jsem na různých místech a v různých zemích světa vyslechl opravdu hodně dvořákovských koncertů. Jako potomek nejsem nestranný, ale z tohoto důvodu spíše více kritický. Z poslechu mám radost a zahajovací koncert 51. ročníku HFAD byl radostí mimořádnou. Přivést již na zahájení festivalu do okresního města Příbram výběr interpretační špičky klasické hudby je věc nebývalá a sama o sobě zcela mimořádná“, vyjádřil spokojenost Antonín Dvořák IV. a doplnil: „Jsem pyšný na to, jak moje rodné město Příbram rozvíjí hudební odkaz mého slavného pradědečka.“

Ještě před začátkem koncertu byl na programu pietní akt u sochy Antonína Dvořáka před příbramským divadlem. Toho se účastnili organizátoři festivalu, potomci Antonína Dvořáka a zástupci institucí a organizací, které festival podporují. Památku skladatele uctili položením květin například Martin Herman, radní pro oblast investic a veřejných zakázek Středočeského kraje, Jan Konvalinka, místostarosta města Příbram nebo Antonín Dvořák IV., pravnuk skladatele, Albína Dědičík Houšková, ředitelka festivalu a mnozí další.
Zahajovací koncert byl prvním z patnácti koncertů letošního festivalu. Všemi se budou prolínat nejen díla A. Dvořáka, ale také jeho žáků. Ostatně letošní motto Mistr a jeho žáci dávalotušit, jakým směrem se bude aktuální dramaturgie festivalu ubírat. Spolu s dalšími koncerty se mohou příznivci klasické hudby těšit i na doprovodný program a speciální projekty. Festival bude probíhat na několika místech příbramského regionu až do 11. června 2019.

Slavnostní zahájení HF A. Dvořáka Příbram …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Radka Svobodová

autor: topDalší články

Rostou! Houbaři nosí plné koše Rostou! Houbaři nosí plné koše V posledních dnech konečně nosí houbaři domů plné košíky. 19. srpna 2019   (18:46) Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černý s Černohorským zažili na Barumce hořký konec sezony Černého mrzí neúspěch i kvůli fanouškům, kteří mu vyjadřovali po několik dní opět obrovskou podporu! 19. srpna 2019   (15:38) Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem Video: Chodec přebíhající silnici u Cukráku nepřežil střet s projíždějícím autem V neděli odpoledne omezila vážná dopravní nehoda provoz na silnici I/4 19. srpna 2019   (12:51) Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Psí útulek v Lazci má další dva nové nalezence Oba dva kříženci byli odchyceni v Příbrami 19. srpna 2019   (10:36) Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Přes dobříšský „šišoun“ projedou už i dlouhé autobusy Úprava kruhového objezdu byla potřeba po nasazení delších autobusů na trase do Prahy 19. srpna 2019   (08:38) Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolníci pomáhají v Nemocnici Na Pleši onkologicky nemocným pacientům Dobrovolník by měl být empatický a otevřený člověk. Je dobré, když se dokáže na pacienta napojit a vycítit, zda je zrovna vítán, či zda pacient nemá zájem o společnost, protože i to se může stát, říká Mgr. Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků Amelie 19. srpna 2019   (06:18) Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIEKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz