25. 5. svátek má Viola

51. Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram byl zahájen!

30. dubna 2019   (12:32)
51. Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram byl zahájen!

Pietní akt a úchvatný koncert odstartovaly letošní program


Slavnostní zahájení HF A. Dvořáka Příbram proběhlo 25. dubna v Divadle Antonína Dvořáka. Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Tomáše Braunera, světoznámá operní pěvkyně Soňa Červená, houslistka Julie Svěcená, sopranistka Lucie Silkenová a barytonista Martin Bárta se postarali o znamenité zahájení letošního ročníku příbramského festivalu.

Nejsem hudební kritik, ale jako pravnuk skladatele Antonína Dvořáka jsem na různých místech a v různých zemích světa vyslechl opravdu hodně dvořákovských koncertů. Jako potomek nejsem nestranný, ale z tohoto důvodu spíše více kritický. Z poslechu mám radost a zahajovací koncert 51. ročníku HFAD byl radostí mimořádnou. Přivést již na zahájení festivalu do okresního města Příbram výběr interpretační špičky klasické hudby je věc nebývalá a sama o sobě zcela mimořádná“, vyjádřil spokojenost Antonín Dvořák IV. a doplnil: „Jsem pyšný na to, jak moje rodné město Příbram rozvíjí hudební odkaz mého slavného pradědečka.“

Ještě před začátkem koncertu byl na programu pietní akt u sochy Antonína Dvořáka před příbramským divadlem. Toho se účastnili organizátoři festivalu, potomci Antonína Dvořáka a zástupci institucí a organizací, které festival podporují. Památku skladatele uctili položením květin například Martin Herman, radní pro oblast investic a veřejných zakázek Středočeského kraje, Jan Konvalinka, místostarosta města Příbram nebo Antonín Dvořák IV., pravnuk skladatele, Albína Dědičík Houšková, ředitelka festivalu a mnozí další.
Zahajovací koncert byl prvním z patnácti koncertů letošního festivalu. Všemi se budou prolínat nejen díla A. Dvořáka, ale také jeho žáků. Ostatně letošní motto Mistr a jeho žáci dávalotušit, jakým směrem se bude aktuální dramaturgie festivalu ubírat. Spolu s dalšími koncerty se mohou příznivci klasické hudby těšit i na doprovodný program a speciální projekty. Festival bude probíhat na několika místech příbramského regionu až do 11. června 2019.

Slavnostní zahájení HF A. Dvořáka Příbram …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Radka Svobodová

autor: topDalší články

Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Vítěz Svatohorské Downtownu si odnese „korunu“ a titul mistra ČR Už potřetí se ze Svaté Hory do centra Příbrami rozjede okolo 130 jezdců. Tradice Svatohorského Downtownu pokračuje 8.června a chystá se několik změn a novinek. 24. května 2019   (19:19) Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Víkend, jak má být: Korzo Obora, Divadlo patří dětem a mnoho dalšího Počasí by akcemi nabitý víkend nemělo pokazit. 24. května 2019   (16:27) Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Stavba dalšího příbramského „nákupáče“ finišuje Autobusová zastávka, která byla přemístěna od Lidlu k novému nákupnímu centru, bude v provozu od 14. června 24. května 2019   (13:27) Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Pyrotechnik musel odpálit velké množství nalezené munice Při hledání detektorem kovů objevil oznamovatel dne 22. května po osmé hodině večerní v obci Buková u Příbramě nevybuchlou munici. 24. května 2019   (11:22) Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Spadla klec! Policisté dopadli skupinu dealerů pervitinu a marihuany Hrozí jim až pět let za mřížemi 24. května 2019   (09:06) Češi dnes míří k volebním urnám Češi dnes míří k volebním urnám Úderem dnešní 14. hodiny budou Češi volit své zástupce do Evropského parlamentu 24. května 2019   (08:40) Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Většina příbramských základních škol přiznává zkušenost s kyberšikanou Kyberšikana se odehrává ve virtuálním světě, kterým dnešní děti žijí. Ponižující informace jsou dostupné komukoli, odkudkoli a kdykoli 24. května 2019   (06:32) PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho PID v praxi: Za 84 Kč můžete jet do Prahy i zpět, pokud se nezdržíte příliš dlouho Za měsíc se spouští PID, víme, kolik zaplatíte za cestu. 23. května 2019   (19:25) Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový majitel teplárny chce letos investovat 140 milionů, rekonstrukce neomezí dodávky tepla Nový provozovatel počítá i se zachováním počtu zaměstnanců. Do Příbrami by se mohlo přesunout i sídlo firmy. 23. května 2019   (17:22) Uzavírka ulice Balbínova končí Uzavírka ulice Balbínova končí Do konce května měla být z důvodu výměny vodovodního řadu uzavřena křižovatka ulic Balbínova, Hrabákova a Na Leštině. Práce jsou již dokončeny a křižovatka bude v průběhu pár hodin otevřena. 23. května 2019   (15:19)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz