27. 1. svátek má Ingrid




44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze

FOTOGALERIE
28. července 2025   (08:36)
Dalších 11 fotografií v galerii44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze
foto: 44. SILMET Rally Příbram

Příbram se v sobotu 26. července opět stala centrem českého rallysportu. Na start 44. ročníku SILMET Rally Příbram se postavila silná konkurence v čele s domácími i republikově známými jezdci. Diváci se dočkali skvělých sportovních výkonů, letního počasí i dramatického finiše za deště.


V sobotu se v našem městě uskutečnila tradiční 44. SILMET Rally Příbram. Startovní listina byla opravdu nabitá a přinesla napínavé souboje jak v absolutním pořadí, tak v jednotlivých třídách. Po většinu dne soutěž provázelo příjemné letní počasí, v samotném závěru se ale na trať snesl déšť, který zkomplikoval poslední kilometry jak jezdcům, tak pořadatelům zajišťujícím hladký a bezpečný průběh celé akce.

Z vítězství v absolutním pořadí se radoval domácí jezdec Jan Dohnal se spolujezdcem Ivo Vybíralem, kteří s Fordem Fiesta WRC ovládli soutěž s přehledem. Jejich největší soupeř, Petr Semerád, který rovněž startoval s vozem specifikace WRC, bohužel závod nedokončil kvůli technické závadě. Velmi těsné to bylo na druhém místě, kde se umístil Filip Mareš s vozem Toyota GR Yaris Rally2, reprezentující příbramskou firmu TOYOTA Dolák. Na vítězného Dohnala ztratil v cíli pouhých 15,3 vteřiny a nedal mu vydechnout po celou soutěž. Třetí příčku obsadil zkušený Václav Pech s Citroënem C3 Rally2 se ztrátou přibližně jedné minuty.

Z domácích posádek si výborně vedl Josef Peták se spolujezdkyní Alenou Benešovou, kteří se Škodou Fabia R5 z týmu Brynda Racing dojeli na skvělém 7. místě v absolutní klasifikaci. Pro pětašedesátiletého příbramského matadora motorsportu je to skvělý výsledek, který dokazuje, že zkušenosti hrají v rally zásadní roli. Výborný výkon podal i Martin Lošťák s Ivanem Říhánkem, kteří se starším Mitsubishi Lancer Evo IX, připravovaným ve vlastní dílně, obsadili velmi pěkné 19. místo v konkurenci mnohem novějších a výkonnějších vozů.

V kategorii historických vozů zvítězili Jan Šrámek s Viktorem Trnkou na Toyotě Celica GT-4 (ST165). Druhé místo obsadili Jiří Káňa s Dominikem Slováčkem s Opelem Kadett GT/E zapůjčeným z týmu Vojtěcha Štajfa, který sám kvůli havárii soutěž nedokončil. Třetí místo vybojovali Jiří Petráš a David Rieger na voze Opel Ascona B.

Soutěž se podle ohlasů jezdců i diváků velmi vydařila. Divácká návštěvnost byla vysoká, a to nejen podél tratí rychlostních zkoušek, ale také v servisní zóně ve Dlouhé Lhotě, kde panovala příjemná sportovní atmosféra. Děkujeme všem fanouškům, kteří přišli fandit a zároveň respektovali bezpečnostní pokyny pořadatelů. Velké poděkování patří i partnerům a sponzorům rally, bez jejichž podpory by nebylo možné soutěž uspořádat. Stejně tak děkujeme obyvatelům žijícím na trase rally a v jejím okolí za jejich trpělivost a vstřícnost vůči dopravním omezením.

Mediálním partnerem soutěže byl zpravodajský portál Příbram.cz, který přinášel aktuální informace, reportáže a fotografie přímo z místa dění. Děkujeme za spolupráci a podporu motoristického sportu v našem regionu.
Z vítězství v absolutním pořadí se radoval …
foto: 44. SILMET Rally Příbram

Fotogalerie

44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (1) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (2) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (3) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (4) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (5) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (6) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (7) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (8) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (9) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (10) 44. SILMET Rally Příbram zná své vítěze (11)

foto: 44. SILMET Rally Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Zbyněk Stach
44. SILMET Rally Příbram
autor: Anna Svobodová








Další články

Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku Rada města Příbrami neschválila vyhlášení stavební uzávěry na Fantově louce. Pro návrh … Politika Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 … Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v … Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká … Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby … V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici … FOTO Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci … Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. … Nepřehlédněte Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …
Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz