20. 1. svátek má Ilona

44 adoptovaných psů, 63 vrácených majiteli. Psí útulek v Lazci má za sebou úspěšný rok

12. ledna 2020   (09:51)
44 adoptovaných psů, 63 vrácených majiteli. Psí útulek v Lazci má za sebou úspěšný rok

Provoz psího útulku byl v roce 2019 omezen z důvodu rekonstrukce. I tak se podařilo zajistit odpovídající zázemí všem nalezencům. Bylo jich celkem 106


Pro psí útulek v Lazci byl rok 2019 zlomový. Díky rozsáhlé rekonstrukci dostali pejskové nové vytápěné kotce a zaměstnanci slušné zázemí. Nové kotce vznikly na místě dřevěné stodoly, místo původní kanceláře je nyní veterinární místnost. Stavba z roku 1918, která již více než 25 let slouží jako psí útulek, tak konečně letos získala důstojnou podobu. I přes ztížené podmínky během stavby se tu podařilo poskytnout zázemí všem psím nalezencům. A pro valnou většinu psů byl pobyt v útulku pouze dočasný.

Do roku 2019 vcházel psí útulek se 17 nalezenci. Během roku zde našlo dočasné zázemí 106 psů různých ras, stáří a povahových rysů. Pět z nich sem přišlo z přilehlých obcí, ostatní byli „Příbramáci“. Šťastný návrat ke svému majiteli si loni užilo 63 psů, nové adoptivní rodiče získalo 44 nalezenců.

„Když jsem před 15 lety nastupovala, bylo to hodně sezónní. Vždy, když se lidé chystali na dovolené, najednou zjistili, že pes, kterého dostali k Vánocům, je doma navíc a odložili ho sem. Teď už se to ale neděje. Kampaň proti "živým dárkům" funguje. V dubnu a květnu jsme také mívali šílené množství štěňat. Letos jsme tu měli jen jedno jediné,“ uvedla loni v červnu Marcela Trefná, vedoucí psího útulku. Doufejme, že i letos bude tento trend pokračovat.

Psí útulek je provozován Technickými službami Příbram a slouží k umísťování zatoulaných psů pouze z území města Příbrami a z katastrů obcí, které mají s TS uzavřenou platnou smlouvu. Takových obcí je zhruba 8 až 10. Ostatní obce využívají soukromých útulků v okolí. Psa musí do útulku dopravit výhradně Městská Policie Příbram, příjem psa od občana není povolený. Pokud tedy najdete v Příbrami opuštěného psa, zavolejte městskou policii.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz