29. 5. svátek má Maxim




14 koncertů, unikátní projekty i open-air akce 50. ročník HF A. Dvořáka Příbram úspěšně zakončen

22. června 2018   (13:43)
14 koncertů, unikátní projekty i open-air akce 50. ročník HF A. Dvořáka Příbram úspěšně zakončen
foto: Radka Svobodová - Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram

Jubilejní ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram skončil 7. června velkolepým koncertem pod širým nebem. Na Svaté Hoře u Příbrami zaznělo Dvořákovo Requiem a letošní ročník se stal minulostí. Jaký byl?



Slavnostní i civilní, tradiční i nevšední, pro opravdové znalce i pro širokou veřejnost. Každý z festivalových dní měl svoji unikátní příchuť a náročná příprava se přetavila v radost z hudby a setkání se slavnými umělci i novými talenty hudební scény.

„Z velmi pozitivních reakci návštěvníků soudím, že tento jubilejní ročník splnil - či dokonce předčil – očekávání“, řekla Mgr. Albína Houšková, ředitelka festivalu. V jeho průběhu se podařilo představit publiku řadu světově uznávaných umělců v čele s Gabrielou Beňačkovou, Václavem Hudečkem, Janou Bouškovou, Radkem Baborákem, dirigentem Ondrejem Lenárdem a mnoha dalšími protagonisty, díky kterým se každý z koncertů mohl pyšnit velmi vysokou interpretační úrovní. Součástí festivalu byla i česká premiéra unikátního projektu dirigentů Debashishe Chaudhuriho (Indie) a Davida Rutherforda(USA), tzv. Immersive concert.

50. ročník přinesl 14 koncertů, jeden hudebně dramatický pořad, dvě operní představení pro děti a rozsáhlou doprovodnou akci s názvem Den s Antonínem Dvořákem, který zahrnovala 12 dílčích projektů a menších koncertů v mateřských a základních školách a na mnoha dalších místech v Příbrami. Velkolepé finále pak proběhlo na Svaté Hoře u Příbrami, kde zaznělo Dvořákovo Requiem v podání PKF - Prague philharmonia v čele s dirigentem Debashishem Chaudhurim, sólisty Janou Šrejma Kačírkovou, Ester Pavlů, Josefem Moravcem a Martinem Gurbalem. Nelehkého sborového partu se ujaly spojené sbory: Pražský komorní sbor, Vepřekův smíšený sbor a Ženský komorní sbor Krásky.

„Součástí festivalu byla také výstava k 50 letům trvání festivalu, výtvarná soutěž pro děti z 1. stupně ZŠ a také kompoziční soutěž pro skladatele do 40 let, jejímž vítězem se stal Petr Koronthaly se Suitou pro smyčcový orchestr. Skladba bude v premiére uvedena na 51. ročníku. V průběhu festivalu se divákům představilo 350 profesionálních umělců, v rámci Dne s Antonínem Dvořákem se k nim přidalo ještě přibližně 100 studentů příbramských ZUŠ. Festival navštívilo více než čtyři tisíce diváků“, dodává ředitelka festivalu.

A na co se můžeme těšit v příštím roce? „51. ročník ponese motto “Žáci Antonína Dvořáka“, bude tedy primárně zaměřen na tvorbu mistrových studentů. Jména interpretů spolu s kompletním programem budou zveřejněna již tradičně v lednu příštího roku,“ prozradila Albína Houšková.
Slavnostní i civilní, tradiční i nevšední, pro …
foto: Radka Svobodová - Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Radka Svobodová - Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram
autor: mip








Další články

Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Kam vyrazit s dětmi? Příbramsko zaplaví dětské dny plné her, soutěží i pohádek Začátek června tradičně patří dětem. Mezinárodní den dětí, který připadá na 1. června, … ZAJÍMAVOSTI Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci Vypuštěná rysice už běhá po Brdech. Telemetrický obojek prozradil, že se pohybuje v místech, kde se objevují rysí samci /FOTO, VIDEO/ Minulý pátek byla v Chráněné krajinné oblasti Brdy navrácena do přírody … BLESKOVÁ ZPRÁVA Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Tipy na víkend: Noc kostelů, první dětské oslavy a divadelní festival pod širým nebem Na tento víkend připadá 7. ročník festivalu KAHAN Jana Balady. Díky němu uvidíte v … NEPŘEHLÉDNĚTE Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Havárie kamionu s nákladem štěrku zablokovala silnici I/18 u Dublovic Vážná dopravní nehoda v pátek dopoledne zcela ochromila provoz na silnici I/18 na … AKTUÁLNĚ Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Festival Kahan 2026 startuje sezónu: Hudba, divadlo a silná vzpomínka v lesním divadle Lesní divadlo Na Skalce se opět rozezní hudbou a zaplní diváky. Už 29. května od 17:00 … KULTURA Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram  otevírají otázky nad náklady akademie Miliony za hřiště? Dokumenty kolem dotace pro FK Příbram otevírají otázky nad náklady akademie Podklady fotbalové akademie FK Příbram k městské dotaci za rok 2024 vyvolávají otázky … Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Tichá hrozba na dvou kolech: Když se moderní trend mění v krvavou loterii Rychlé, tiché, ale čím dál častěji také smrtící. Elektrické koloběžky zaplavily … NEPŘEHLÉDNĚTE První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů První týdny otcovství mění mužům mozek. Vědci popsali, co se děje v hlavách čerstvých tátů Vědci dlouho věděli, že mateřství zásadně mění ženský mozek. Ale co otcové? Nová … LIFESTYLE Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Kozárovická 20 láká na nové trasy i krásy a přírodu kolem Orlické přehrady Již 14. ročník oblíbeného pochodu Kozárovická 20 se uskuteční už tuto sobotu 30. … TIP NA VÝLET
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin zdražil, nafta mírně zlevnila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,90 Kč do 44,10 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz