Kavárna U Nulté hodiny s Pavlem Nečasem
Hostem Petra Bednáře bude herec Pavel Nečas.
| Datum | Čas | Místo | Vstupné | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 21. 11. 2023 | 19:00 | D-klub | 280,-- | ||
| RUBRIKY | MHD | KAMERY | DIVADLO / KINO | DOPRAVA | KONTAKTY |
| Datum | Čas | Místo | Vstupné | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 21. 11. 2023 | 19:00 | D-klub | 280,-- | ||
Vojáci z 13. dělostřeleckého pluku i letos rozdávali radost dětemVojáci 13. dělostřeleckého pluku i letos podpořili děti, které vyrůstají bez rodin. Stejně jako v předchozích letech nakoupili vánoční dárky pro dětské domovy Pepa Příbram-Lazec, Solenice a Dobřichovice.
Ježíšek nebo Santa? Vánoční souboj tradic a fantazieVětšina světa zná červeně oděného, buclatého Santa Clause. My v Česku zase milujeme tajemného Ježíška. Kde se vzali, čím se liší a proč jejich „soupeření“ vlastně vypovídá víc o nás než o nich?
Svíčky a zábavní pyrotechnika: Krása, která vyžaduje respektVánoční svátky i silvestrovské oslavy si často spojujeme se světlem svíček a zábavní pyrotechnikou. Otevřený oheň však vždy představuje riziko, které se nevyplácí podceňovat. Stačí okamžik nepozornosti a slavnostní chvíle se mohou změnit v nebezpečnou situaci.
Kapr, řízek nebo úspory? Jak bude letos vypadat vánoční stůl na PříbramskuŠtědrovečerní menu na Příbramsku se i letos ponese ve znamení tradičních chutí, ale také větší opatrnosti v útratách. Místní domácnosti se drží osvědčených jídel, která se na vánočních stolech objevují už desítky let, přesto je patrné, že některé zvyky se postupně mění.
Štědrý večer: české vánoční pověry a tradice, které dodávají kouzlo VánocůmŠtědrý den je králem kalendáře, dnem, který slaví všichni bez rozdílu. V českých domácnostech se tento den mísí vůně smaženého kapra a cukroví s dávnými pověrami. Zlaté prasátko pro ty, kdo vydrží půst, kapří šupina pro hojnost, lodičky z ořechových skořápek pro příběhy o cestách i návratech. A zatímco pod stolem tiše čeká sekyra, v pokoji se ozývají koledy a vzduch provoní františek. Vánoce jsou chvíle, kdy se čas na okamžik zastaví.