14. 11. svátek má Sáva

Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA

CHAT S OSOBNOSTÍ
11. prosince 2018   (14:00)
Pozvání do chatu přijal 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA

1. místostarosta města Příbram je k dispozici v chatu právě nyní a můžete mu klást své otázky


Tentokrát pozvání do našeho prosincového chatu přijal nově zvolený 1. místostarosta Ing. Martin Buršík, MBA. Jeho působení na radnici je v tuto chvíli velmi krátké a my přinášíme přehled toho, čím se Ing. Martin Buršík na městě zabývá. Ve své gesci má Odbor ekonomický, Odbor řízení projektů a dotací, Odbor investic a rozvoje města, Odbor správy majetku a Sportovní zařízení města.
 
Rozhodl se svou energii a čas věnovat městu Příbram. Vidí zde příležitosti, jak pomoci občanům v oblasti získání vlastního bydlení. Rád by také ze své pozice výrazně ovlivnil příchod nových společností do města Příbram a nejbližšího okolí. Díky svým zkušenostem bude schopen odborně posoudit a zvážit finanční možnosti města, což bude zásadním kritériem pro realizaci nových projektů jako je rekonstrukce akvaparku, kultuního domu a výstavba a opravy silnic a parkovacích míst po celém městě.
Ing. Martin Buršík, MBA studoval na Cranfield University – School of Management ve velké Británii, kde získal titul MBA. Po studiích ekonomiky a managementu v ČR i zahraničí žil v Americe, Velké Británii, Irsku i na Slovensku. Pracoval na pozicích krizového managementu, řídil finance velkých firem. V posledních pěti letech se aktivně věnuje investičnímu a majetkovému poradenství. V Příbrami zakotvil díky manželce před šesti lety. Je náruživým sportovcem, hraje basketbal a miluje jízdu na horském kole.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: top
Osobnost odpovídala na dotazy (on-line).

Dobrý den. Jak pokračuje jednání o vystěhování Bekru ze zimáku? Děkuji za odpověď, Jana
03. 12. 2018 (08:07:30)   

Dobrý den, 5.12. vyhrálo SZM a potažmo město Příbram vyklízecí žalobu a pokud se protistrana neodvolá, pak by mělo být do konce ledna vyklizeno. Na rovinu si ale myslím, že tento spor bohužel může pokračovat, protože každý měsíc nevyklizení znamená pro BEKR nízký nájem, který už několik měsíců samozřejmě neplatí.

Dobry den bude se snižovat dan z nemovitostí?!Je to strašně drahý,dřív to bylo lepší!!!!!!!!
03. 12. 2018 (08:12:22)   

Dobrý den, díky za dotaz, daň z nemovitostí se zvýšila po dlouhých letech v minulém volebním odbobí, Příbram má tuto sazbu stále pod celostátním průměrem. Daň bych osobně nesnižoval.

Budete pokračovat v revitalizaci Nováku?
03. 12. 2018 (08:17:57)   

Ano, Novák je velké téma, za poslední roky se tam udělal opravdový kus práce a je pořád několik velkých ploch, které potřebují opravit. V příštím roce se dokončí minigolf, zázemí pro provoz restaurace, zpevníme břeh u přítoku potoka a mostky mezi Novákem a potokem v rámci areálu.

Dobré ráno pane místostarosto. Jaké investiční akce nás čekají v příštím roce? Bude se nějak řešit parkování v Čechovské ulici? Radek
03. 12. 2018 (09:31:47)   

Dobrý den Radku, ulice Čechovská nebo konkrétně parkoviště naproti poliklinice Ravak je kompletně nové, tam tedy došlo po 30 letech k investici, o které se předtím jen mluvilo. Ulice Čechovská se ale klikatí mezi křižáky směrem od polikliniky nahoru a tam se neuvažuje kromě kompletní revitalizace okolo obchodního centra Cíl s vybudováním dalšího parkoviště. Parkování je pro město Příbram jedna z velkých priorit, budeme proto pokračovat i v dalších částech města s budováním a opravami parkovišť.

Pokud jde o Vaši otázku ohledně investic obecně, tak prioritami jsou rekonstrukce akvaparku a kulturního domu, kde to je běh na delší trať, a pak dovybudování kapacit domova pro seniory, opravy silnic a opravy a budování parkovacích míst.

Na plavečáku ukazuje teplota vzduchu 30 stupňů, ale nevěřím tomu. Taková zima jako o víkendu tam ještě nikdy nebyla. Neslo by s tím něco udělat? Je to o chřipku, hlavně pro děti!!!
03. 12. 2018 (10:16:44)   

Akvapark byl zprovozněn v 70. letech, celý plášť a střecha nejsou zateplené. Proto při snížení venkovní teploty dochází k ochlazení vzduchu uvnitř, přestože máme provozně nastaveno maximální dohřívání vzduchu. Není tedy technicky možné vzduch uvnitř bazénu více zahřívat.

Osobně jsem tam byl také s mými dětmi před dvěma týdny a musím Vám dát za pravdu, že zážitek z Příbramského akvaparku je bohužel tristní.

Dobry den, jak je těžké nastoupit na pozici po paní Ženíškové? Laťku nastavila dost vysoko, myslíte si, že udržíte stejné tempo?
03. 12. 2018 (15:13:45)   

Dobrý den, díky za dotaz, paní Ženíškové a její práce si vážím, udělala velký kus práce pro město ať už jde o vybudování skateparku, inline dráhy, posílení sociálních služeb, laťku v tomto směru nastavila opravdu vysoko. V mé gesci jsou mnohem více finančně a investičně zaměřené odbory, z větší části tedy přebírám práci po panu radním Ing. Dvořákovi. Tempo mám své, styl práce také, jsem člověk silně zaměřený na výsledky. Myslím, že celý můj profesní život je zaměřený na určení správných priorit, správně provedenou realizaci těchto priorit a hmatatelné výsledky. Energii vložím tedy také do určení správných priorit města a jasné vize pro dalších deset dvacet let.

Jedním z hlavních cílů každé obce by měl být rostoucí počet obyvatel, to v mnoha městech v ČR a bohužel i v Příbrami dlouhodobě není realitou. To vidím jako hlavní cíl. A s tím souvisí přilákání dalších investorů z komerční sféry a budování nových zasíťovaných pozemků v majetku města, které by měly sloužit ke zlepšování bydlení občanů. Tam má Příbram stále dost kapacit ke zlepšení.

Bude otevřený Junáč na Silvestra ? Prý tam má být nějaká velká akce,je to tak ???
03. 12. 2018 (15:14:53)   

Dobrý den, Junior klub nebude otevřený na Silvestra. Bohužel vysoutěžený dodavatel této rekonstrukce nebyl schopen ve stavbě pokračovat, proto město Příbram ukončilo s tímto dodavatelem spolupráci a rekonstrukci dokončí jiný dodavatel. V každém případě to znamená zrychlení dokončení této rekonstrukce. Nový termín dokončení v tuto chvíli není možné určit, protože teprve dojde k vysoutěžení nového dodavatele.

Dobrý večer, můžete mi odpovědět na otázky: Kolik zaměstnává odbor investic zaměstnanců? Kolik bylo (v penězích) proinvestováno na projektech v letech 2014 - 2018 a v roce 2010 - 2014? Jaké jsou mzdové náklady na zaměstnance celkem, obě období?
03. 12. 2018 (21:06:50)   

Dobrý den, složení odboru investic, pokud si dobře vzpomenu na naši dnešní ranní poradu, má 16 zaměstnanců a stará se o stovky milionů korun v projektech na opravy a investice na další tři čtyři roky. Několik činností se překrývá s dalšími odbory a externími dodavateli služeb, jako například 1.SčV. Opravy a investice mají ve své gesci ještě další tři odbory (odbor silničního hospodářství, odbor majetku a městská realitka). Přehled o proinvestovaných částkách v tuto chvíli nemám k dispozici, požádal jsem o analýzu včetně dat, na která se ptáte, z důvodu finišování rozpočtu na příští rok, má tato analýza až druhou prioritu právě po rozpočtu. Mzdové náklady včetně odvodů tvoří dlouhodobě přibližně 1/3 ročního rozpočtu města, na přiští rok tedy okolo 250 milionů korun.

Nešlo by něco udělat s výjezdem od Kauflandu? Třeba semafory? Je to tam špatný a to budou Vánoce!!!!!!!!!!!!!!!!!!
04. 12. 2018 (05:45:27)   

Dobrý den, u Kauflandu je špatná situace nejen před svátky, občas tam také nakupuji a vyjíždím doleva. Nikdy jsem tam ovšem nečekal více než jeden semaforový cyklus křižovatky nad Kauflandem, možná jde o zvyk. Předám nicméně tento Váš podnět odboru silnic, zda by v rámci oprav v roce 2019 nebo 2020 nemohla být výjezdnost z Kauflandu zlepšena.  

Dobrý den. Kdy měl být postaven minigolf? Jaké sankce dostane dodávající firma?
06. 12. 2018 (07:34:33)   

Dobrý den, minigolf měl být původně postaven v termínu do 19/10/2018, ale částečně měly být některé práce dodány v rámci sportovních zařízení města. Bohužel ani původní dodavatel ani sportovní zařízení města nebyly schopné tento termín dodržet, byl proto vysoutěžen nový dodavatel, který by měl do jara příštího roku vše dokončit. Sankce pro původního dodavatele budou v desítkách tisíc korun, ale jejich přesná výše bude záviset na míře oprav, které bude nutné udělat pro kompletní dokončení stavby.

Proč začal ohňostroj na Nováku dřív? Nestačila jsem s dětmi dojít včas!
07. 12. 2018 (19:50:28)   

Dobrý den, dostal jsem několik stížností v tomto znění, velmi nás mrzí, že někdo ohňostroj nestihl. Důvodem byl rychleji plynoucí program, ohňostroj začal dříve přesně o 11 minut a to z důvodu hromadných stížností od lidí, kteří se už na Nováku pohybovali a očekávali ohňostroj ihned po skončení programu, který ohňostroji předcházel.

Dobrý den pane 1. místostarosto, rád bych se zeptal na následující otázky. 1. Jaký je Váš osobní názor na MHD v Příbrami zdarma? 2. Máte z pozice místostarosty nějaké poradce? 3. Jaký je Váš názor na práci městského architekta? Myslíte si, že je pro tuto pozici vhodnou osobou? 4. V úvodu je uvedeno, že máte rád jízdu na horském kole. Vzhledem k tomu, že jízda na kole je také mým koníčkem, rád bych se zeptal, zda-li neuvažujete o vybudování nějakých cyklotras ve městě? Moc jich tu není. 5. Jaký máte názor na zákaz hazardu na území města Příbram? Jste pro/proti zrušení? Děkuji za zodpovězení mých otázek.
09. 12. 2018 (12:28:02)   

MHD zdarma je možné, ale zkušenosti z jiných měst jsou negativní. Navíc bychom přišli přibližně o 15 milionů korun v příjmech města. Jízdné v Příbrami je nízké, je těsně pod průměrem ČR. Jsem proti MHD zdarma.

Osobní poradce nemám a mít nebudu. Na druhou stranu dlouhodobě město spolupracuje s poradci jako jsou například právníci - odborníci na určitou právní problematiku. Osobně považuji za své poradce všechny zaměstnance městského úřadu, osobně jsem velmi potěšen obecně jejich zkušenostmi a chutí do práce.

Městský architekt pan Ing. arch. Malý dělá svou práci, uvažuje nad Příbramí jako nad urbanistickým celkem, který má své historické problémy, lokality s nutností revitalizace. Velmi často spolu komunikujeme, diskuze je věcná a jeho pohled pomáhá vedení města určovat směr, kterým se má Příbram z pohledu architektury ubírat. Osobně jsem nezaznamenal důvod nepovažovat ho za erudovaného ve svém oboru, i když názory na konkrétní projekty můžeme mít různé.

Cyklotrasy jsou velkým tématem obyvatel Příbrami a z participativního rozpočtu vznikne na podnět obyvatel studie cyklotras v Příbrami, kterou bychom se rádi nechali inspirovat pro další výstavbu cyklostezek.

Jsem odpůrce hazardu, ale kompletní prohibice by mohla být kontraproduktivní. Zatím se nechávám vypracovat analýzu z pohledu sociálních rizik a ekonomických dopadů.

Vážený pane inženýre, můžete mi prosím říci, byl jste kandidátem ANO na post "ekonoma města" již před konáním komunálních voleb? Pokud ano, proč jste byl na kandidátce tak vzadu a nebyl jste v první pětce. Děkuji.
09. 12. 2018 (12:46:06)   

Dobrý den, nebyl jsem kandidátem na ekonoma města, okolo pozice můžu říct jen to, že jsme už před volbami uvažovali, že získáme okolo 10-12 zastupitelů, číslo 9 pro mě nebylo určující. Pozici místostarosty jsem vzal jen na apel pana starosty, rozhodně jsem se do toho nehrnul, tato pozice znamená pro poctivé lidi jen příkoří a žádné plusy. Nepoctiví v tom vidí příležitost pro osobní prospěch peněžní nebo kariérový. Já osobně budu rád, když se Příbram zase o kousek zlepší, když se bude lidem žít lépe v lepším městě.

Dobrý den,je na čase zakázat třeskavou pyrotechniku,a reguleci prodeje detem ze strany Vietnamcu.Prosim jak dlouho nam obcanum budou výrostci házet dělbuchy pod nohy?mgr.Travnik
11. 12. 2018 (14:04:44)   

Dobrý den pane magistře, toto je impulz pro policii, prosím, jednejte. 

Dobrý den, v Příbrami se hodně mění, k lepšímu, ale i k horšímu, zlepšuje se parkování na okrajích, zhoršené je ve středu města. Počítá se s nějakou změnou v okolí 6.ZŠ? Ulice Bratří Čapků je přeplněná, k ní navazující ulice rovněž, je nějaká možnost zřízení dalšího parkoviště v této lokalitě, například v přilehlých dvorech? Děkuji za odpověď. ing. Stach
11. 12. 2018 (14:27:59)   

Dobrý den, parkování ve dvorech je prioritou v příštích dvou letech, bude se tedy dobudovávat a zkapacitňovat v celé Příbrami. V ulici Bratří Čapků se neuvažuje o předělání poměrně nové pravé strany od silnice na parkovací místa. Právě zkapacitnění parkování ve dvorech by mělo pomoci.

Dobrý den, co říkáte na rozkopaný vjezd + chodníky u nového parkoviště u nemocnice + díky tomu rozježděný trávník na kruhovém objezdu? Nová věc se hned kope = nikdy už nebude tak pěkná, jako dřív..propad cest apod. O nutnosti postavení parkovacího automatu se snad věděl už dříve. Nejde něco plánovat trochu s vizí dopředu?
12. 12. 2018 (11:17:48)   

Dobrý den, díky za dotaz, původně mělo být parkoviště bez závory a nezpoplatněno, ale z důvodu regulace je nyní nutné dovybudovat závoru a tím i přívodové kabely elektřiny v zemi. Vše by mělo být opraveno tak, aby se asfalt nepropadal.

V on-line chatu je připraveno 16 otázek.

Další články

Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06) Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Jan Konvalinka k plánovanému zvýšení vodného a stočného Pokud zastupitelé navýšení schválí, od ledna do května 2020 nově občané zaplatí měsíčně o zhruba 44 korun více. Po květnovém poklesu DPH to bude o cca 34 Kč měsíčně více na každého člena domácnosti 14. listopadu 2019   (12:02) Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Policisté od začátku roku odhalili téměř šest set opilých a zfetovaných řidičů Poslední hříšníky zastavili policisté v tomto týdnu, u obou mužů vykazovala hodnota přes dvě promile 14. listopadu 2019   (09:59) Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream Vlastimil Ševr: Chceme do Příbrami dostat i akce, které jdou mimo mainstream „Chceme do města vozit nová, ale i tradiční jména underground i netradiční projekty, které si zde najdou své publikum," uvedl Bc. Vlastimil Ševr, vedoucí Městského kulturního centra Příbram 14. listopadu 2019   (08:48) V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo V českých městech se prosazují elektrobusy. V Příbrami se to zatím nepovedlo Nevýhodou elektrobusů je vysoká pořizovaní cena, v některých městech nezvládnou ujet celodenní směnu 14. listopadu 2019   (06:12) Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Letošní vánoční strom vyrostl v Oborách, měří patnáct metrů Manželé Královi se rozhodli smrk darovat městu Příbrami, aby neohrozil bezpečnost obyvatel sousedního domu. 13. listopadu 2019   (18:45) Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na kole od Padrťských rybníků až do Plzně? Zřejmě již příští rok Na některých úsecích asfaltový povrch vystřídá mechanicky zpevněné kamenivo 13. listopadu 2019   (16:43) Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Neviditelný zabiják. Záchranáři varují před otravami CO Oxid uhelnatý je bezbarvý neviditelný plyn bez zápachu a je přítomen prakticky u každého hoření. Má na svědomí více úmrtí než všechny ostatní intoxikace dohromady. 13. listopadu 2019   (15:00) Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Meteorologové vydali varování před ledovkou, hrozí problémy v dopravě Výstraha trvá až do čtvrtečních dopoledních hodin 13. listopadu 2019   (12:51)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz